Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a 3 hónapos státuszon...

Akinek a 3 hónapos státuszon a babája nem tudta megfelelően tartani a fejét annak mi volt a következő lépés?

Figyelt kérdés

Kilányom 3 hónapos, holnap megyünk a gyerekorvoshoz, de a védőnő már ma volt nálunk. A babám nem tudja 45 fokban megemelni a fejét. Majdnem megvan, de eléggé kínlódva. Át tudja fordítani az egyik oldalróla másikra, de az orra majnem éri az ágyat és nem is szívesen csinálja. Amúgy is utál hason lenni. A védőnő szerint amikor függőlegesen tartom, akkor sem tartja annyira, amennyire kellene, de én azt nem látom annyira vészesnek. Nem 100 %-osan stabil, de elég biztosnak mondható és sokkal jobb, mint akér 1-2 hete. Hason viszont tényleg elég gyengus.

Nem volt koraszülött, de azért elég kis vékonyka, alig több mint 5 kiló. Nem tudom emiatt lehet-e gyengébb.


2012. nov. 12. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy van egy kis nyaki hipotóniája. Nézesd meg tornásszal!
2012. nov. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze nyilván bárhova elviszem ahova kell, holnap megbeszéljük a doktornénivel, csak gondoltam érdeklődök másnál mi volt a következő lépés.
2012. nov. 12. 16:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nem találnak nagy gondot(amit szerintem már észrevettetek volna, tehát nincs) akkor szerintem is elküld vagy babaúszásra, vagy tornára.
2012. nov. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanezt a gyerekorvosunk 2 hónapos korra várta el és mivel nem tudta a fiúnk 2 hónaposan, ezért elküldtek minket gyerekideg gyógyászatra, ahol megmondták, hogy kicsit gyengébb ott az izomzat, megmutatták hogyan kell tornáztatni, így 2 hét alatt már szépen ment.
2012. nov. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon lelkiismeretfurdalásom van, mert szerintem miattam van lemaradva. Annyiszor mondták, hogy nem szabad hason altatni a babát, azt viszont nem mondta senki, hogy amikor ébren van, akkor viszont kell. 1 hónapos koráig nem tettem hasra. Akkor új védőnőnk lett és Ő mondta, hogy minden nap tegyem egy kis időre hasra. Akkor viszont már utálta. Annyi mindent elolvastam a baba ápolásról, de ez elkerülte a figyelmemet.

2 hónaposan az oltáshoz hasra kellett tenni, akkor nem mondta az orvos, hogy gond lenne, de most számomra is egyértelmű, hogy gyenge és a védőnő is megerősített.

2012. nov. 12. 16:54
 6/8 Jégtánc ***** válasza:
Nem hinném hogy összefügg,lányom utált hason lenni ennyi idősen,akár aludt akár nem.Nem rontottál el semmit.Ezt gyorsan felejtsd el:))
2012. nov. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem a te hibád.A fiam sem tartotta a fejét ilyen idős korában. Elküldtek fejlődés neurológiára ahol mindent rendben találtak mert akkor már tudta tartani a fejét és forgott is mind2 irányba(5,5 hónapos volt)Mi meg is nyugodtunk de a kúszás-mászás viszont nem indult be.Végül egy Dévényest találtunk aki megállapította hogy hypoton az izomzata.9 hét alatt rendbe hozta de jobb lett volna ha 3 hónaposan egyenesen hozzá megyünk.
2012. nov. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Most voltunk a gyerekorvosnál. Mindent rendben talált a babánál. Mivel ott volt a védőnő és Ő előadta, hogy mit nem lát megfelelőnek a dokinéni elég rendesen megnézte, hasratette és sokáig karban tartogatta. Azt mondta, hogy pontosan a korának megfelelően fejlődik minden tekintetben, tartja annyira a fejét, amennyire 3 hónaposan kell. Nincs két egyforma gyerek, lehet hogy a miénk 1-2 héttel később csinál valamit, mint egy másik baba, de ez még nem kóros.

Köszönöm a válaszokat és a bíztatást.

2012. nov. 13. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!