Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elkezdeném a hozzátáplálást...

Elkezdeném a hozzátáplálást tízóraival, na de a fiam össze vissza alszik. Többnyire reggel kor eszik, aztán van, hogy fél 10, fél 11ig alszik. Akkor most mindent csúsztassak?

Figyelt kérdés
2012. nov. 12. 20:08
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Reggel 6kor :)
2012. nov. 12. 20:09
 2/11 Jégtánc ***** válasza:
Reggel mikor eszik?
2012. nov. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Jégtánc ***** válasza:
Jah közben megjött a válasz:))) Szerintem csúsztasd nyugodtan ,majd ha felkelt akkor tízórai .13h vagy 13:30h-kor is belefér az ebéd.Majd kialakul.Lányom 9 hónapos,6h kor ébred,eszik aztán alszik tovább 9-9:30h-ig.Utána tízóraizik,aztán ebéd 13h körül.Majd kialakul nála is.
2012. nov. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ha nem gond még kérdeznék :) Elkezdem 1-2 kanállal az első nap, aztán második nap többet kap, harmadik nap ehet, annyit amennyit akar?Aztán pár napig csak pl almát egyen, mondjuk 5 napig, aztán jöhet a másik pl krumpli kóstoltatás?
2012. nov. 12. 20:19
 5/11 Jégtánc ***** válasza:
Ahogy érzed.Nekem mondjuk 3-ik gyermek,így nem "nagykönyv" szerint haladunk,hanem ahogy ő igényli.Egész reszelt almát bevágott már első alkalommal.De jó ha kanalanként csinálod.Pár kanállal első nap aztán folyamatosan lehet többel kínálni.Látod majd úgyis hogy reagál rá a babád.
2012. nov. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Jégtánc ***** válasza:
Csak a krumplit nem nagyon szeretik a babák,mert eléggé száraz lesz hamar.Almával meg egy kis lével keverd majd el.
2012. nov. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi :) Nekem első, aztán szét izgulom magam
2012. nov. 12. 20:29
 8/11 Jégtánc ***** válasza:
Belejössz majd:))
2012. nov. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én kicsinyem is reggel evett, aztán 10-12-ig aludt. Kérdeztem a dokinőt, hogy mi legyen, azt mondta nem kell csúsztatni, hagyjam ki a tízórait. Megjegyzem, a mi esetünkben azért igaz, mert ha délben felkel, akkor minek kínálgassak neki gyümölcsöt tízórai gyanánt. Ebédel rendesen, azután 3-kor ismét alszik egy másfél-két órát, és jöhet az uzsi 5 körül, fél 8-kor fürdés, majd vacsi. Véleményem szerint, a tartalmasabb reggeli, ebéd, és a vacsinak nem szabad kimaradnia. Mi így csináljuk!
2012. nov. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

szia,az enyém 7.5 hónapos és még mindig van hogy elcsúszik az etetés,rossz idő-nyűgösség,tovább alvás vagy ilyesmi miatt.én általában 2. evésre adok gyümit,3.ra meg főzeléket(én már 2őt váltottam ki)szóval ha 11re esik a tízórai akkor akkor adom.

A babák nem tudják hány óra van szóval én nem foglalkozom az idővel,szerintem inkább a rendszer a fontos,hogy mindig ugyanúgy kapja :)

Fő a fokozatosság,attól se ijedj meg,ha pár napig nem akarja majd elfogadni az idegen ízt,akkor tarts szünetet aztán próbáld újra.A kulcsszó a TÜRELEM :)Figyeld a babádat és annak megfelelően légy rugalmas,nem szabad erőltetni semmit :)

Sok sikert :)

2012. nov. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!