Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden gyereknek azzal telik...

Minden gyereknek azzal telik az első pár éve, hogy az orrával küszködik?

Figyelt kérdés
Kislányom 14 hónapos és bár anyatejes, az orrával egy ideje állandó problémája van. Ha nem is folyik neki(ami általában 2 hétig eltart), akkor is néha felsír éjszaka , mert a száján veszi a levegőt, és az orra eldugul, ha a hátára fekszik. Mi is ugyanígy voltunk (férjem és én), mindkettőnknek 2-3 éves korában orrmandula műtéttel végződött, ami után ezek nagyjából megszűntek. Más is van ezzel így? Van megoldás? Gondolkodtam egy magán orr-fül-gégészen, akiről jókat olvastam, hátha tud segíteni.
2012. nov. 13. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is sokszor volt gond náthával, orrdugulással. Ha kezdődik az ovi, akkor főleg...De egyre kevesebb, ahogy nőnek a gyerekek, megedződnek.
2012. nov. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
nem minden gyerek szenved ezzel, nalunk a lanyom szinte csak haton alszik, sosincs ilyen gondja. Valoszinuleg ez nalatok genetikai gond, megerne megmutatni egy orvosnak
2012. nov. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
igen,sajnos nekem is ez a tapasztalatom.Folyton folyik valamelyiknek az orra.A nagy már ovis így aztán mégjobban hazahord mindent
2012. nov. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Uhhh! Szeptember óta náthás a 2 évesem, erre rátesz egy lapáttal, hogy bölcsis lett. Én is ilyen voltam, havi szinten lázas, náthás voltam, kivették a manduláimat. Felnőttként más a helyzet, utoljára 2006-ban voltam beteg.

Úgy látszik tényleg a mandula műtét a megoldás. Elküldenéd priviben a doki nevét, elérhetőségét? köszi

2012. nov. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem, szerencsére nálunk nincs ilyen gond. Lassan 2 éves lesz a fiam és még soha nem volt beteg. Azt hiszem szerencsések vagyunk :-)
2012. nov. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezt már én is meg akartam kérdezni. Az én fiam csak 8 hónapos még de msokat kell szivni az orrát. Most 2 hete már el se tudom rakni a porszivót.
2012. nov. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam egy éves és szinte állandóan szortyog, de hiába szívom az orrát, van, hogy nem jön semmi belőle, pedig sterimart is használunk. Pont pénteken vittem el a gyerekorvoshoz, hogy nézze meg, mert idegesít, hogy szinte állandóan szortyog és sokat van tátva a szája. Azt mondta makk egészséges, nem piros a torka. Az a baj, hogy valószínű nagyobb egy kicsit az orrmandulája, de kivenni 3 éves kor alatt csak akkor veszik ki, ha mondjuk sorozatosan ráhúzódik a fülére a betegség. Szóval ilyen kicsiknél túl sok mindent nem lehet tenni ellen. Azért is betegednek meg hamarabb, mert a nagyobb mandula miatt jobban meg tudnak tapadni a bacik:(((
2012. nov. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerencsére nálunk sem volt sokszor gond. A lányom 6 éves, a fiam 20 hónapos, utoljára tavaly télen voltak náthásak (azért lekopogom). Nálunk a fűtés miatt száraz levegő miatt dugul be néha az orruk, de ez ébredés után fél órával megoldódik.
2012. nov. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!