Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 36 hétre született babánál a...

36 hétre született babánál a fejlődési szinteket a születéstől vagy a kiírt időponttól kell számolni?

Figyelt kérdés
Tehát most 4 hetes, akkor vonatkozik rá hogy a 4 hetes babák mit csinálnak? Mert elvileg most kéne születnie. Vagy a fejlődést mostantól kell számolni?
2012. nov. 13. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Bocs,hogy nem a kérdésre válaszolok,de erre én is kíváncsi vagyok.Az enyém 37 hétre született,és most 2,5hós.
2012. nov. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem o nem korababa ahhoz, h kesobb fejlodjon. Van olyan baba, aki gyorsabban v lassabban fejlodik,de sztem az, h 36. hetre szuletett, nem mervado.
2012. nov. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Születéstől.

Az durva lenne, ha 4 hetesen annyit csinálna mint egy újszülött baba.

Nem koraszülött babáról beszélünk.

2012. nov. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor születéstől...
2012. nov. 13. 15:13
 5/7 anonim ***** válasza:
A fiam 28 hétre született, de kb 6 hónapos korára behozta a lemaradást, mozgásfejlődése az időre született 6 hónaposokét utolérte. Viszont később kezdett el járni, 18 hónapos koráig csak mászott "ezerrel". :) Ha nem volt semmiféle komplikáció a születése körül, (oxigénhiányra, ilyesmire gondolok) akkor szerintem nem kell levonnod a 4 hetet. Nem tudom, kell-e koraszülött gondozásra járnotok, ha igen, akkor ott válaszolnak erre a kérdésedre is!
2012. nov. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

37. hét elején született babám (hatalmas méretekkel) soha nem volt elmaradva. Mindent időben csinált, mászott már 6 hósan, majd felült belölle, 11,5 hósan kezdett önállóan járni.

Nem hiszem, hogy a 36-37. hét már annyira a koraszülött kategória lenne.

Lányom nem is volt a korán, 3 nap után mentünk haza.

A foga jött nagyon későn, 1 évesen csak 2 foga volt.

2012. nov. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A 36. héten már nem annyira koraszülött, legalábbis nekem a doki azt mondta. Az én lányom 37. hétre született, de nem csinált semmit később azért mert előbb született. Sőt!!! 2 hónaposan hasra fordult, 5 hónaposan négykézlábra állt, 6 hónaposan mászott és felült.
2012. nov. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!