Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Írnátok jó só-liszt gyurma...

Írnátok jó só-liszt gyurma recepteket?

Figyelt kérdés
Karácsonyra szeretnék készíteni,olyat lehetőleg,amit nem szükséges utána kisütni.
2012. nov. 13. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Én úgy csinálom, hogy két adag liszt, egy adag só, és kb. még egy adag víz. A vizet lassan öntöm hozzá, mert a liszt és a só milyenségétől függ, hogy mennyit vesz fel. Ezt lehet színezni is, mivel szeretem a természetes színeket, kakaóval szoktam, vagy az égetéssel adok neki sötétebb árnyalatot.

Én olajat nem szoktam, de volt már, hogy tettem bele egy evőkanállal, ha kimarad belőle, nincsen semmi baj. Az egy ek. olaj az akkor menjen, ha a z említett egy adag egy 2-3 dl-es bögre.

Hűtőben nejlonba csomagolva napokig eláll.

Jó szórakozást!

2012. nov. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
előző vagyok, nem mindig sütöm ki, óvónő vagyok, sokszor hagyjuk megszáradni a szekrény tetején, ha jó az állaga a tésztának, nem "csúszik" szét.
2012. nov. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

én is úgy szoktam 1rész só, 2rész liszt én pici olajat rakok bele, és vizet adogatom hozzá, amig jó nem lesz. Érzed mikor gyúrod, hogy milyen az állaga.

Nem szoktam kisütni, radiátoron megszárad. :)

Most is éppen száradnak a kis kézlenyomatok. :)))

2012. nov. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,vhol azt olvastam,hogy citromsavat is kell belerakni.Az milyen pluszt adhat hozzá??
2012. nov. 14. 11:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Én (első vagyok), soha nem raktam hozzá citromsavat, nem is hallottam még erről. :)
2012. nov. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor kihagyom én is :-) köszönöm még egyszer
2012. nov. 15. 15:48
 7/7 anonim válasza:
2013. júl. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!