Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki ébredés után etet...

Mindenki ébredés után etet közvetlenül?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 hónapos, sosem volt valami nagy habzsológép. Sajnos észrevettem, hogy ha közvetlenül ébredés után etetem, akkor kb max 80 ml-vel megelégszik (reggel mindössze 40! ml-vel), és utána reklamál, hogy menjünk játszani...és csak akkor tudom a maradékot megetetni vele (ami ugyebár nem frissen van készítve sajnos) amikor elálmosodik, és nem érdekli már a játék. Ez tehát azt jelenti, hogy gyakorlatilag másfél óránként etetek :(

Arra gondolunk a férjemmel, hogy mi lenne, ha egyszerűen csak alvás előtt kapná meg az adagját, amikor már nem éri annyi inger stb., de valamiért ettől idegenkedek, és kiváncsi volnék, van-e itt esetleg olyan, aki így csinálja. MErt sajnos nálunk kínszenvedés a kajálás így :( Esetleg valami ötlet? Jó tanács? Kérlek, ne írjátok, hogy törődjek bele hogy rossz evő :D (Ja, megjegyzem, hogy egyébként jó súlyban van az öcskös, 69 centi, 8 kiló, tehát nő, mint a gomba, csak azt nem tudjuk, hogy miből, mert így kb napi 700-800 ml-t eszik meg)


2012. nov. 14. 08:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért _kell_ megetetned vele a maradékot, ráadsul így, suttyomban? Lehet, h ő csak nem olyan étkes, hogy a kilóból kiszámított adagját megegye. Azzal, hogy játék, elálmosodás közben eteted (ha nem is most), de később könnyen megszokássá válhat és rossz szokások kialakulásához, étkezési problémákhoz vezethet.


Én ugyan ennyi idősen szoptattam, de nem ébredés után, hanem amikor kérte. 4 hónaposan már jelzi a baba az éhséget. Volt, hogy fél-egy órát is ébren volt már, mire enni kért és ha megéhezett, valóban nagyobb étvágya volt.


Szerintem ha egészséges, eleget pisil és jó közérzetű a babád, akkor ne azt nézd, ennyit kéne ennie, mert ettől csak stresszelni fogtok, hanem azt hogy mennyi esik jól neki. Ha éhes lesz, úgyis enni fog!


(HA nem egészséges, koraszülött volt vagy ilyesmi, akkor természetesen a fentiekkel óvatosan kell bánni)

2012. nov. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van, próbálom elfogadni, hogy nincs nagy étvágya, de azért mégis, kevesebb, mint a felét fogyasztja el annak, amit kellene, és ezért aggódok kissé. Reggel pl. egyszerűen nem eszik többet 40 ml-nél. És játék után mindig sír, hogy adjak neki még, persze én adok, és utána bevágja a szunyát. Nem volt koraszülött, minden rendben van vele, vidám, erős baba. De pl most kezdenék hozzátáplálni, és már egyszerűen nem tudom, mikorra időzítsem a pürét, meg később a főzeléket, mert kiszámíthatatlan az étvágya!
2012. nov. 14. 09:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia:)

Én lányommal a kezdetektől problémás volt az etetés. Kellet idő mire rájöttem ,hogy csak úgy tudom normálisan megetetni, ha jön az alvás idő és befárad.... Félálomban eszik hónapok óta, mert ha nem álmos akkor minden fontosabb neki az evésnél. Már 8 hós a lányom és szilárdat általában úgy eszik, hogy játszom vele, különben elunja hamar. És tényleg jó súlyban van a babád, az én lányom most kicsit több mint 8kg. 4 hósan a lányom napi max 500ml-t evett, nem értem min aggódsz.?:)

2012. nov. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne ébredés után etesd meg rögtön, hanem várd meg amíg jelzi,hogy éhes. Nekem van, hogy ébredés után 1 órával kér enni a babám, (szopizik) addig tök jól elvan!Valószínűleg játék után éhezik meg és azért kéri a "ráadást". Ébredés után legfeljebb adj neki egy kis vizet, teát.
2012. nov. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem. Miért lenne ez törvényszerű? Akkor adok neki, amikor kér. Én sem rohanok rögtön enni az ágyból.

Sokszor van, hogy csak órákkal később lesz éhes.

Adj neki később. :)

2012. nov. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én szerintem csak a kisebb babék éheznek meg rögtön ébredés után,mert nekik még annyi alvásigényük van.Nem eszik sokat a babád,de ha hizik nem gond szerintem.Én lányom 6 hetes,napi5x eszik és napi 600-700ml-t.4600gramm már,3400al született.
2012. nov. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!