Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik egy szobában alszanak a...

Akik egy szobában alszanak a babával miben altatjátok, ha nem fér be a kiságy a szobába?

Figyelt kérdés
2012. nov. 14. 10:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én költöztem be a babaszobába :)
2012. nov. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Vannak kisebb kiságyat is, pl. IKEA.

De sokan át rendezik a azobát, kiraknak egy két bútort, hogy beférjen a kiságy!

2012. nov. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Bölcső? Az kisebb mint egy normál kiságy.
2012. nov. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Velem alszik :-)
2012. nov. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Miért akarod, h veletek aludjon??? Miért nem teszed külön szobába? Vagy nincs másik szoba? Mert ha nincs, én biztos inkább a nappaliba kihúzható ágyon aludnék és a gyereknek pedig megcsinálnám a szobánkat! A lányom az elejétől külön szobában alszik... Van légzésfigyelőnk, így nem aggódtam/aggódok! Szerintem a babának is jobb a külön szoba!
2012. nov. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mekkora a baba,de ha még egészen kicsike átmenetileg a mózeskosár is megteszi.
2012. nov. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Az az elmélet, hogy a babák egyedül aludjanak, viszonylag új. 100 évvel ezelőtt elfogadott tény volt, hogy a babáknak éjszaka is szükségük van emberi érintésre. Egy 1880-as évekbeli szülőknek szóló folyóirat "kisbaba" címszó alatt ezt írta: "Az első néhány hétben az újszülött testmelegét általában az anyával való együttalvás tartja fenn.


Valójában a világ sok országában még sosem hallottak gyerekágyról vagy bölcsőről. A japán édesanyák széles szivacson alszanak a gyerekeik mellett, az indiai anyák saját ágyukba viszik kicsinyeiket, az afrikai családok együtt alszanak egy függőágyban vagy a csupasz földön. Dél-Amerikában, Ázsiában, Ausztráliában, Alaszkában több millió év alatt alakultak ki ezek az alvási szokások. Hiszen a kisbabának a mamája utáni vágya nem múlik el, ha leoltjuk a lámpát.(...) Az anyaméhben töltött kilenc hónap alatt a baba állandóan hozzájut a szükséges táplálékhoz, és édesanyja teste mindig védelmezőn veszi körül. Nincs rá szüksége, hogy ennivalóért sírjon, és mindig könnyen siklik át ébrenlétből alvásba és fordítva.


Ebből az ideális kömyezetből való átmenetet próbáljuk könnyebbé tenni a számára. Ahogy szüksége van a gyakori szopásra, úgy állandóan vágyik az anyai ölelés biztonságára is, akár ébren van, akár alszik.


Az egyik lehetőség a szülők számára, hogy a lehető legjobban gondoskodhassanak gyermekükről, az édesanya a babát igényei szerint szoptathassa - és mindannyian a lehető legtöbbet alhassanak -, ha a babát magukkal viszik a családi ágyba. Miután ez a téma sokáig tabu volt, ma újra egyre több szülő kezdi megosztani tapasztalatait másokkal is a kisbabáikkal és gyerekeikkel való együttalvásról." innen: [link]

[link]

[link]

...

2012. nov. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
12%

5. vagyok!


Köszi a lepontozást! Én csak leírtam a véleményemet ezzel a témával kapcsolatban... Mások vagyunk, más véleményen!

Az én lányom születésétől fogva külön alszik és 8hetes kora óta átalussza az éjszakát! este 7-től reggel 8ig! :) Igazatok van, szoktassuk a gyereket magunkhoz, had keljen az a gyerek éjjel és had szokjon anyuhoz, h utána még 5-6 évesen is velünk aludjon... Nem tudom... De szerintem a különlét sokkal jobb, mint együtt én is és a baba is jobban alszik... Nem hiszem, h bármi köze lenne a kötődéshez, a lányomat imádom és ő is engem, ugyan úgy összebújunk a mai napig napközben és szeretgetjük egymást! Az éjszaka a pihenésről szól, nem arról, h rettegjek, h felkeltem, vagy összenyomom, vagy én nem alszok jól... Na és a szexuális életem sem szeretném ha tönkre menne!


Bocsi, lehet önzőnek hangzik, és le fogtok cseszni, de én így gondolom és ez az egészséges!!!!!

2012. nov. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Én nem pontoztam le senkit. Van külön szoba, de ott a nagyobbik gyerköc alszik és nem szeretném ha éjjel zavarná őt a kicsi. Amúgy én sem az ágyamban altatnám , mert félek hogy megütöm vagy megnyomom alvás közben, meg nem is kényelmes. Az ágyam mellett altatom.

A mózeskosár nagyon jó ötlet, KÖSZI!

2012. nov. 14. 20:38
 10/11 A kérdező kommentje:
Jah, 4 hetes a babám. Igény szerint szopizik, így párszor kelünk éjszaka :)!
2012. nov. 14. 20:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!