Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek kb.1,5 év van a babái...

Akinek kb.1,5 év van a babái között, itt is lehet testvérféltékenység?

Figyelt kérdés
Mire készüljek, júliusban jön a kistesó, nem lesz köztük 1,5 év sem.. :)
2012. nov. 14. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Nem hinném hogy lehet,mert a barátnőm 2 lánya között 2 év van és nem láttam hogy lenne féltékenység,mert a nagyobb még nem éri fel ésszel annyira!

2012. nov. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Gyönyörűséges ***** válasza:
39%
Kedves kérdező, nem tudok sajnos válaszolni a kérdésedre, de annyit szeretnék elmondani neked, hogy én is kb így tervezem a tesó érkezését, és 10 emberből 9 azt mondja meg fogok őrülni... Természetesen nem tántorítottak el a baba várástól :) Neked milyen pozitív érveid vannak az mellett, hogy igenis, jó, a kis korkülönbség? Bocsi mégegyszer, hogy nem válaszoltam :)
2012. nov. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Van, de nem olyan durván, mintha nagyobb lenne a korkülönbség.

A nagyobb nálunk 2 éves, a pici 5 és fél hónapos.

/A kicsi egyébként születése óta éjjel-nappal sír torka szakadtából. Hordozókendőben és néha kézben dajkálva is. Éjjel velünk alszik egy ágyban, mert nem bírnánk másképp, így legalább éjjel nem üvölt./

Sokat szeretgeti a nagy a kicsit (soha nem bántja), de kiszedi a pici kezéből a játékokat, elveszi előle.

Arra készülj, hogy nagyon idegőrlő lesz két picivel!

Állítólag később áldott jó lesz a kis korkülönbség, de ebből én még nem veszek észre szinte semmit...

Alig várom, hogy jövő ősz legyen.

A nagy megy oviba, a pici pedig bölcsibe, muszáj kiszakadnom ebből a mókuskerékből.

Szerettünk volna harmadik babát, de nem lesz.

Röviden ilyen a helyzetünk...

2012. nov. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A kislányom 2,5 éves a kisfiam 7 hónapos. A nagy csak akkor féltékeny ha épp a kedvenc játékát veszi el a kicsi, meg ha apa a kisfiúval foglalkozik.A lánykám nagyon apás, úgyhogy leginkább ilyenkor van probléma, de ilyenkor sem vészes a helyzet csak van egy kis hiszti, meg mondja hogy: "De apa én szeretlek!" :)Meg persze akkor volt gond még amikor szopott a kicsi (4 hónapig). Soha nem ütögette(hallottam ismerősi körben ilyenről sajnos), meg sose mondta hogy nem szereti csak éreztette, hogy vele is foglalkozzunk kicsit többet.
2012. nov. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nekem is lány a nagyobb. Azt remélem, ebből csak profitálni fogok hosszú távon, de igen, ez csak kb. a kisebbik 2 éves kora után jön el, vagy még később. 2 barátnőm is babát vár, így jövő nyáron a szülésig velük szeretnék bandázni a Margitszigeten, sokat sétálni és kiélvezni az időt addig a "nagyobbal". Utána, mivel nyár lesz, a picit szintén viszem magunkkal, és télig, mire ő is kis izgő-mozgó lesz, szerintem kiéljük magunkat a szabadban. Télen már nehezebb lesz, ha jobban beszorulunk a lakásba.

2012. nov. 14. 12:43
 6/9 A kérdező kommentje:

3-as, ezek szerint ilyen is van,hogy a kisebbik nem lesz olyan jó természetű, mint a nagyobb.. nekünk a lányom annyira jó kedélyű, aranyos, jó alvó, jó evő..


2-es, neked pedig drukkolok. :) írj, ha sikerült :) én mindig is így akartam.

2012. nov. 14. 12:45
 7/9 anonim ***** válasza:

KoHát en nyertem akkor,ami a kis korkülönbséget illeti;nálunk kerek egy év a különbség.és igen, van féltékenység még nálunk iár hónapja.most amúgy egy éves kisfiúés kétéves kislány és a lányom gyakran löködi az öccsét,irigykedik).

Az előző válaszokra pedig;igen van hogy a kicsi rosszabb természetű.nálunk is így van,a fiam ezerszer nehezebb természetű baba volt mindig is,mint a lányom.

2012. nov. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk 4 éves a lány és 2,5 a fiú, 17 hónap sincs köztük.

Meglepően jól vette az új szitut a lánykám, akkor kezdődtek a gondok, amikor a kicsi megtanult kúszni és reális veszélyt kezdett jelenteni a nagyobbnak, a dolgaira, a tevékenységére stb... addig maga volt a megtestesült álom-nővérke, atán hirtelen köpönyegfordítás és jött fél év borzalom, mindent elszedett a kicsitől, örökké kiközösítette volna, dacolt-hisztizett stb, a fizikai tettlegesség kivételével minden lehető eszközt bevetett, hogy újra az ő jelenléte legyen domináns a családban. Pedig istenuccse annyira, de annyira ő volt addig is előtérbe helyezve érzelmileg, hogy gyakran küzdöttem a a lelkiismeret furdalással, hogy "elhanyagolom" a kicsit a nagy javára :S Aztán valahogy túljutottunk ezen a nehéz időszakon. Majd jött az, hogy a kicsinek megmutatkozott a hihetetlen fizikuma/ügyessége és mellé a nagy nyilván hatványozottan kérte volna a figyelmet.. örökké lavíroztam, hogy mindkettőnek elég jusson belőlem, ne legen baleset, le legyenek foglalva, közben haladjon a háztartás is stb... (de megmondom őszintén, mindig a gyerekek voltak az elsők és minden más másodlagos. ami nekem bevált: a lehető leghamarabb összecsiszolni a napirendet, és mindenbe bevonni őket otthon amibe csak lehet)

Az volt még durva időszak amikor a kicsi 2 évesen bölcsibe került, amúgy is nagyon aktív gyerek, onnantól szinte követhetelen intenzitással élte az életét, és mellé verkedni kezdett :( fél év volt mire ez lecsengett, mostmár minden okés e tekintetben is.

és mostmár többnyire tökjól elvannak együtt is, egyre többször kapom magam azon, hogy nem kell 2 percenként berohannom hogy ki miért visít :)

amúgy a lányommal csecsemő/kicsi korában volt nehéz és ahogy nőtt úgy lett egyre könnyebb minden, a fiammal meg ahogy nő, úgy lesz minden egyre nehezebb... de én nem bántam meg a kis korkülönbséget, persze, az elején voltak hajmeresztő szituk, hogy mindkettő sír, okkal sír, kihez kapjak?!?!?!... de túléltük és nem lettek ők se lelki sérültek és én se idegroncs :) mostmár meg tök jó látni, hogy élvezik egymás társaságát XD persze van gyepálás is, de két perc múlva békésen játszanak a legnagyobb egyetértésben. és már most megmutatkozik, hogy mennyire számítanak egymásra, hogy mindig ott van a tudatukban hogy a tesóm, és kiállnak egymásért, és ezer apró jelét adják, mennyire fontos nekik a másik, mennyikre szeretik.

nagyon szeretnék harmadik babát, jó lett volna kis korkülönbséggel, de ez sajna már nem fog megvalósulni...

2012. nov. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nálunk 17 hónap a két kicsi között. Mondták, hogy nehéz lesz és igen vannak nagyon kemény helyzetek amikor úgy érzem, hogy megőrülök de több a jó dolog mint a rossz. Nekem a kisfiam az idősebb és az elején minden szép és jó volt. segített pelenkázni ki is dobta a pelust segítette a kislányt fürdetni , cumit adott neki, simogatta stb. akkor változott meg amikor a kislány elkezdett mászni és ugye kitárult a világ. A kisfiam ezek után nagyon hisztis lett és mindenben azt akarta, hogy csak ő legyen a középpontban. nem szerette ha elvette a játékait. Arra nagyon figyeltünk, hogy ne érezze úgy, hogy a kislány többet kap. Most már a kisfiam 3 éves lesz a kislány 15 hónapos. Még sokszor nehéz és nagyon fárasztó a gyerekekre, a háztartásra figyelni de nem csinálnám másképp. Régóta egy szobában alszanak és egymás nélkül nem tudnak elaludni. Van féltékenység de sokszor szépen eljátszanak. Ami nálunk sajnos megmaradt de remélem változni fog, az hogy a kisfiam sokszor a legkisebb dolog miatt is képes nyávogni. Ha a hisztiket legyőztük ez is menni fog!!!!!
2012. nov. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!