Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora és miket tud 8 hónapos...

Mekkora és miket tud 8 hónapos babád? (fiú/lány) Hogy telik a napotok? Miket szoktatok játszani?

Figyelt kérdés
2012. nov. 14. 15:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
7 és fél hónapos és kislány. A 7 hónapos mérést tudom leírni.Akkor 7980 gramm volt. ?Most a fogzás eléggé bezavar, de ha esetleg nincs galiba akkor így telnek a napjaink :) Reggel 6 körül ébred fel először, ekkor nem kell fel rendesen, de én csinálok neki tápszer(ez a reggeli). Vissza alszik, majd 9 körül ébred fel. Felöltöztetem játszik egy kicsit. 10-11 között megkapja a tízóraiját.Ez vagy sinlacpép vagy rizspép gyümölccsel keverve.Gyümölcs az általában bébiétel.Őszibarack, szilva, málna. tegnap csináltam neki gesztenye-meggy keverékéből pépet. Nagyon szerette :).Szóval a tízórai után sétálunk kb. egy órát, másfelet.Ilyenkor alszik is kint.Bejövünk játszunk.Az ebéd 2 körül van. Ez zöldségpüré néha csirkemellfilével vagy paradicsommal.A kedvenc a paradicsomos burgonya.Majd délután még alszik egy rövidet attól függ mennyit aludt délben.Van. hogy nem alszik már délután, de akkor nagyon fáradt estére és nyűgös.Este az apukájával játszik, nevetgélnek :).8 kor van a fürdés, 9 előtt kapja meg az esti tápszerét és jobb esetben alszik utána.(Tegnap pl. még 10kor ugrált rajtam kacagva :D ) A fogzás az éjszakáinkra hat eléggé. Ilyenkor van, hogy 5 percenként ébred sírva. Ekkor adok neki panadol szirupot, hogy aludjon is valamit.Kettő foga van lent. A két első. Két étkezés közt még szoktam neki adni narancsot almát vagy bulátát hogy szokja a szilárd ételeket.Rengeteget mozog.Le se lehet állítani.Mászik, ül, áll, néha már kapaszkodás nélkül is pár másodpercig.Tegnap lemászott az ágyról szerintem véletlenül, mert ma fejjel előre indult neki úgy kaptam el..Játékok nem nagyon érdeklik inkább a műanyag flakon meg az újságpapír. dvd lejátszót nyomkodja egész nap :)Mondja, hogy bababa, mamama, papapa meg azt,hogy adjál nem tudom ez honnan jött neki :D Nagyjából ennyi. Neked kedves kérdező?
2012. nov. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
8 hónapos kislány, fél 7 kor kel, eszik 2x260 ml tápszert, kiságyból mesétnéz, fél óra múlva már hagyja magát tisztába tenni. utána megint mese a kiságyból, mert nem szeret öltözni és ilyenkor stresszes lesz. fél óra múlva felöltözik, elmegyünk sétálni, vagy nem. Játszik a földön, kap pufit, kiflit, parizert, azt esz meg, vagy a szőnyegbe keni sajnos. Játszunk közösen is. 10 körül 2-3 üveg babatejbedara, de higan, hogy meg tudja enni cumisüvegből. Játszik a szőnyegen, beszélgetek hozzá. Délbe megint eszik májkrémet, vagy amit kap rákenve valami puhább kiflire. A maradékot megsétáltatja a szőnyegen :) Aztán eszik egy cumisüveg tápszert, azon elalszik. Felkel, tisztába teszem, eszik baba üveges pépet. Játszunk közösen mondókázást, plüssökkel. Megjön apa, dobálja a levegőbe, én kishíján szívinfarktust kapok. Olyat játszik vele, hogy a két lábánál lógatja, a baba talpai meg a férjem keze a férjem vállánál és hátul vlóg a baba. Akkor körbe mennek, hogy hol a baba, nem találom a babát. A kislány végig nevet, hirtelen a férjem előre kapja és hangosabban mondja, hogy megvana baba, hol bujkáltál? és akkor nagyon elkezd nevetni a bébike. rugdaljuk a picilabdát az ölébe amig ö a szőnyegen ül, ha belemegy az ölébe, akkor nagyon nevet, ha nem, akkor utána mászik. eszik egy üveg tápszert. mese a kiságyból. mégegy üveg tápszeren elalszik. éjjel max 3-szor, ha nagyon kifárad, egyszer sem kel fel.
2012. nov. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

Jövőhéten lesz 8 hónapos a lányom. 8200g 72 cm.

A napunk valahogy így néz ki: Hajnalban eszik tápszert, utána egyből visszaalszik kb.7-7.30-ig. Utána fél órát hempergünk az ágyban. 8 körül eszik gyümit. Utána játék. 9.30 körül eszik tápszert és alszik. 11 körül kel, játék, ebéd, séta. 15 óra körül alvás, 16-17 óra között felkel, uzsizik, játszunk. 18.30 körül fürdés, játék az ágyon, és 19.30 körül már alszik.

Amiket tud: kúszik, kutyázik, pápát integet. Nagyon sok szót megért már: pl. pancsi, apa, anya, autó, lámpa..játékok neveit:(pl. ha mondom neki, hol a boci, akkor megkeresi a szemével és odamegy) Anya füle, orra, szája.. ilyenkor megmutatja hol van. HA hívom odakúszik hozzám...ilyesmik.

2 foga van alul, egyenlőre nem voltak olyan nagy kínlódások.

Nagyjából ennyi:)

2012. nov. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Az én babám is a jövő héten lesz 8 hónapos. 9kiló és 74cm. és kicsit szomoruan olvasom, hogy a ti babátok miket csinál már. Mi járunk dévény tornára és mégsem forog, kuszik. Igazábol nem tud semmit csinálni. nagyon boldog baba amugy. Ő is dumál: anya, apa, pá-pá is megy. megmutatja a lámpát ő is. Adjál ha éhes. Izeg -mozog de nem ugy ahogy kellene.

És nálatok kérdező?

2012. nov. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nekem a lányom 8700gramm és 74cm. Mászik, támaszkodva ül, néha próbál támaszték nélkül is kisebb nagyobb sikerekkel. Nekem pápát nem nagyon akar inteni, ha mondom, hol a lámpa, oda néz, vagy ha megkérdezem, h hol van ez vagy az, odanéz, de rámutatni nem mutat! Nálunk ami inkább különlegesség, h apa szokott vele játszani, ilyen karikával és eltanulta tőle, h eldobja és pörög a karika! Nagyon aranyos! De szavakat nem mond, csak gagyvarászik... Meg ezeken kívül nem csinál nagyon mást! :) Nekem hál isten jó alvó, remélem megtartja szokását! Reggel 8kor kel 200gramm tejpép gyümölcsel, játék, aztán 10kor alvás, előtte 60ml tápszer, 1-2órát alszik! 12-1között ebéd, ami 200gramm főzelék, utána játék, séta is szokott lenni... aztán 3-4körül alszik 1-1,5órát, de inkább 1órát. Ha nem ebéd után, akkor kelés után megyünk sétálni. 4-5között uzsizunk 200gramm gyümölcs. Utána hazajön apa és játék van estig! 7-8között pancsi és evés 230ml tápszer aztán max. 8kor lavás és csak reggel kel! Nagyon köszönöm a válaszokat! :) Jó volt olvasni, h nagyjából ugyan ott van a babácskám!

Kedves utolsó! Ne csüggedj, a te babád is nagyon ügyes lesz! Az, h most nem megy, és jártok tornára nem számít... A végeredmény, ugyan az lesz! Egészséges ügyes gyerekek/felnőttek lesznek! :)

2012. nov. 14. 18:11
 6/11 A kérdező kommentje:
És ugye mászsá és a lakás bebarangolása közben mindent megkóstól, megnyalogat, szétszed.... :D
2012. nov. 14. 18:13
 7/11 anonim ***** válasza:
Engem ( 2. válaszoló) és az első válaszolót miért kellett lepontozni?
2012. nov. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nálam mindenki megkapta a zöld kezecskét! De aki lepontozott titeket, azt nem nagyon értem! Sajnálom... Érthetetlen, h más miért pontozgat le, mikor én tettem fel a kérdést, és nekem mindannyiótok válasza hasznos volt! :)
2012. nov. 14. 18:46
 9/11 anonim ***** válasza:
4 es vagyok. szerintem valaki szórakozásbol pontozgat.
2012. nov. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves második. Ezen az oldalon teljesen felesleges a pontozással foglalkozni. Én már rájöttem régen.Ha lepontozott hát egészségére. Óvodás hülyeség.:)

Kedves negyedik tényleg ne csüggedj.A nővérem kislánya is később kezdett mindent.Ők nem jártak tornára, mert azt mondták semmi baja csak lusta.Most 15hónapos és szalad:) Tündéri!Behozta a lemaradást. A Te babód is be fogja :)

Első voltam!

2012. nov. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!