Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol vizsgálják meg egy fél...

Hol vizsgálják meg egy fél éves szemét alaposan? (Bp)

Figyelt kérdés
Úgy tudom, a rendelőben max megnézik, lát-e, én viszont komolyabb vizsgálatot szeretnék, mert nekem nagyon rossz a szemem, tudni szeretném, mire számíthatunk nála.
2012. nov. 14. 17:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem egy felevesnek meg nem vizsgaljak, csak azt, hogy lat e.
2012. nov. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Jégtánc ***** válasza:
Gyerekorvost kérdezd,ő tud ajánlani szemészt.
2012. nov. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is fél évesen még felesleges. Mi 1 évesen vittük el a kislányunkat, mert nekem is nagyon rossz a szemem. Sima sztk rendelésre mentünk, évente miattam kontroll kell.
2012. nov. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Pécsen 4 és 6 hónapos korban csináltak egy fakultatív EEG-elektródás vizsgálatot (az egyik doktornő ebből írta a PhD-ját, ahhoz kerestek alanyokat), VEP a neve. A tájékoztatón azt írták, elsősorban koraszülött babáknál hasznos, mert állítólag korai látásproblémák is kimutathatók vele. Számítógép monitort kellett amúgy néznie, volt, amikor vörös-zöld szemüveget tettek rá.


8 hónaposan vittük a rendes szemészetre (mert a VEP-en nem volt kimutatható a kétszemes látás, rávizsgáltak volna), ott világítgattak a szemébe + a kancsalságot nézték, mást nem igazán. Olyan ábrákat mutogattak, amiket ha látott is, még nem tudta megnevezni, így értékelhetetlennek minősítették pl. a Lang tesztet.


Nekem is nagyon rossz a szemem (koraszülöttség, inkubátor, neonlámpa), de azt mondta a dr-nő, nekem vszínű nem az öröklött változat van, így kicsi az esély, hogy a gyerek örökölheti a nagyfokú rövidlátást.

2012. nov. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én évekig hordtam a gyerekeimet a Bp. XIII. ker. Gyöngyösi úti szemészetre ( Azt hiszem a Madarász körházhoz tartozik, ami pedig már a Heim Pál része). Hosszú az előjegyzés, de alapos a vizsgálat.

[link]

Nekem koraszülötteim voltak, Budapesten ott volt egyedül koraszülött szemészet, így kerültünk oda és maradtunk ott.

2012. nov. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Amelyikőtök szemüveges, elárulná a saját dioptriáját?

2012. nov. 14. 21:12
 7/12 Jégtánc ***** válasza:
-5/-5
2012. nov. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

-6,00

-6.25

És mindez két látáskorrekciós műtét után romlott vissza az "eredeti" állapotra....

2012. nov. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

3. vagyok.


-5,5/-3,5

2012. nov. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Jégtánc ***** válasza:
Egyébként van 2 fiam is,ők 16 és 13 évesek,semmi baja a szemüknek.Lányom 9 hónapos,majd 1 éves státuszon kérünk beutalót szemészetre
2012. nov. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!