Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket adhatok a 6 hós babámnak...

Miket adhatok a 6 hós babámnak enni? Ehet már csirkemellet?

Figyelt kérdés
Hogy csináljam meg neki?
2012. nov. 14. 19:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen ehet.Én azt csináltam hogy megnéztem a 6 hós babáknak adható bébiételeket,minden márkából és megcsináltam neki. Unilever,Kecskeméti stb. Itt a neten megtalálod.
2012. nov. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi
2012. nov. 14. 20:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocsánat elírtam!Univer :)

[link]

2012. nov. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez azért nem ilyen egyszerű. Attól függ, mikor kezdted a hozzátáplálást.

Ha csak most kezded, akkor előbb a 4 hós kortól adható bébiételek között kéne szétnézni. És egyszerre csak egy új ízt adni 3-4 napig. Szerintem hasznos lehet egy hozzátáplálási táblázatot kiválasztani (én pl. a Kismama újságosat követem, persze rugalmasan), a neten vannak ilyenek, de linkelek, ha kell.

Az én Kisfiam csak anyatejes volt, 5,5 hósan kezdtük a kóstolgatást, csirkemellet 2 hete eszik, a hétvégén lesz 8 hónapos.

Egyébként én úgy főztem meg neki, minta húslevest csinálnék. A húst vízbe tettem (nem daraboltam, egy pár csirkemell volt, azt ugye elvágtam, és kész), felforraltam, leszedtem a habot, tettem bele sárgarépát, petrezselymet, karalábét stb., a vége felé főztem bele krumplit is. Amikor megfőtt, a csirkemellet kivettem, icicpici lével összeturmixoltam, jégkockatartóba nyomkodtam, kihűlve a fagyasztóba tettem, másnap kivettem és a husikockákat beletettem zacskóba. Minden nap veszek ki egyet tízóraikor, ebédkor a főzelékhez turmixolom.

A többi húslevesléből meg szintén mertem jégkockatartóba, és a husival együtt azt is veszek ki minden nap egy kockát, azzal hígítom a főzeléket.

2012. nov. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!