Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyik kicsi, másik pici?

Egyik kicsi, másik pici?

Figyelt kérdés
Nálunk ez lesz a helyzet, most várom a másodikat, 1,5 év lesz a korkülönbség. írjon, aki hasonló helyzetben van, mindenre kíváncsi vagyok, napirend, babák hasonlósága-különbözősége, stb.. :)
2012. nov. 15. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:
17 hónap különbség, az első 5 hónap nagyon könnyű volt, a kicsi evett, aludt, aztán kinyilt a csipája, onnantól kicsit nehezebb volt, de egyáltalán nem bánom a kis korkülönbséget. Így is terveztük. A napirend nagyon fontos, kapaszkodó a gyerekeknek és nekünk is, kiszámíthatóvá teszi az életet. Emellett a "nagyot" be kell vonno a pici körüli teendőkbe, nem nagy dolgokra gondolok, de kiválaszthatja 2 body közül, hogy melyik legyen a kicsin, odaadhatja a popsikrémet, később segíthet etetni. Nálunk a nagy a lány, a pici fiú, a nagy óvja mindentől és mindenkitől a kicsit. Persze vannak viták, de azt hagyjuk is, ennek is lennie kell, verekedni ne mszabad, de haragudni egymásra lehet, az úgyis elmúlik. Egyébként nagyon különböző a jellemük is és a kinézetük is, az egyik barna szerű, hajú, a másik szőke, kék szemű. Az egyik simulékony, csendesebb, a másik lobbanékony, makacs, nagy dumás. Ma már 4,5 és 3 évesek. :-)
2012. nov. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én még nem tudom, mert én is most várom a másodikat. De első gyermekemet kenyérre lehet kenni, nem félek. Nekem 3 testvérem van. 5 év a legifjabb és legidősebb közti különbség. Jó gyerekkorunk volt, felnőttünk.
2012. nov. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Az első két kisfiam között 14 hónap a korkülönbség :)

Mi így terveztük és egy percig sem bántam meg.

Mivel az első is kicsi volt még amikor a tesó született így nem volt gond.

Az újszülött evett-aludt az első időkben. Később együtt aludtak-ettek.

Igyekeztem mind a két gyerek napirendjét kicsit csúsztatni ezért az ebéd után alvás mindig egyszerre volt. Nekem is jutott 2-3 óra szabadidő (amit persze vasalással és egyéb "pihentető" dogokkal ütöttem el)

:)


Imádják egymást és mivel fiúk egy az érdeklődési körük is. Órákat eljátszanak mostanában. Már 4 és 5 évesek.


A két gyerek egyébként tűz és víz.

Az első 12 óra alatt baromi nehezen született meg, Ő bújós, érzékeny, nagyon anyás kisfiú. Imád érzelmes dolgokról beszélgetni.

A második kispasi 50 perc alatt születt meg, mint egy kisvonat. Soha nem szeretett bújni, ölelkezni, csak ha Ő igényelte. Csak "úgy" soha nem tudtam az ölembe venni. Állandóan rohan, nincs egy nyugodt perce sem. :)

Talán a szülésekkel lehet összefüggésben, nem tudom :)


Van egy 1 éves öcsikéjük is.

A három kispasi nagyon imádják egymást.

4 év alatt születtek és szerintem ezért ilyen szoros a kapocs közöttük, mert szinte egy korosztály...


Persze vannak/voltak őrült napok, maikor legszivesebben világgá mentem volna, de ez kb. 2 havonta van :)


Hidd el nagyon-nagyon jó lesz!

:)

Csak szervezés kérdése, de komolyan!!!

2012. nov. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
köztünk nem egész másfél év, 15 hónap volt csak. anyum szerint akkortól kezdett egy kicsit nehezedni a helyzet, amikor én (a kisebb) elkezdtem járni. az 1. válaszoló nagyon jókat írt a bevonásról. a tesómnak is azt mondták a kis korkülönbség ellenére, h ő lesz az én nagy bátyám és mindenféle szuper dolgot csinálhatunk együtt, sok mindenre megtaníthat és engedték neki is, h apró dolgokban segítsen. a kisbabakorra nem emlékszem, de később is megmaradt ez a jó viszony, mivel alig volt köztünk korkülönbség, mindig tudtunk együtt játszani, a tesóm vitt magával mindenhová (senki sem kényszerítette, neki lett természetes) és nagyon jó, összetartó tesók lettünk. anyaként biztos vannak rázós részek, amikor még mindkettő gyerek kicsi, de már mozgékony, a gyerekeknek viszont nagyon klassz. legalábbis a saját példánkból kiindulva. mi minden gyerekkori kalandot együtt éltünk meg, támaszai voltunk egymásnak és közbe egyenrangú felek is, tehát soha nem éreztem, h a bátyám ezt v azt megcsinálhat már, én meg nem, mert túl kicsi vagyok és ő sem éreztette soha, h dedós hugi vagyok, mert az az alig több mint egy év, szinte nem is látszott köztünk...
2012. nov. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kereken 1,5 év van a kislányom és a kisfia között. Még nem nagyon tudok beszámolni nagy dolgokról, mert a pici még csak 2 hónapos, de egyelőre nem olyan nehéz mint ahogy sokan riogattak vele:) Tényleg szervezés kérdése az egész. Arra figyelj, hogy mindig a nagy napirendjéhez igazodjatok, a kicsi majd azt szokja meg, második gyerkőc amúgy is edzettebb minden téren:)

Boldog babavárást! Nagyon jó lesz, meglátod, bár vannak azért napok amikor együtt bőgök a gyerekekkel a kimerültségtől mert segítségem nulla, de hát mi vállaltuk, így szép az élet ha zajlik:)

2012. nov. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Szerintem jó lesz! viszont mivel nagyon jövősek-menősek vagyunk, szerintem babapóráz biztosan lesz.
2012. nov. 21. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!