Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyobbik lányom bárányhimlős....

Nagyobbik lányom bárányhimlős. Mennyi az esélye, hogy elkapja a kicsi?

Figyelt kérdés
A nagy már 7 éves elkapta az iskolában a bárányhimlőt.Nem súlyos nincs rajta olyan sok pötty és csak hőemelkedése volt egy napig.A kicsi még csak 16 hónapos.Azt hallottam,hogy aki a családban másodszor kapja el az súlyosabb lefolyású.Nem tudom hogy fogja viselni,még olyan kicsi.Van valaki akinek ilyen korán átesett a gyemeke a bárány himlőn?Hogy viselte?
2012. nov. 15. 13:39
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

"Azt hallottam,hogy aki a családban másodszor kapja el az súlyosabb lefolyású"

ezt ugye magad sem gondolod komolyan. a vírus tudja hogy most családba jött és súlyosabbnak kell lennie? vagy a kicsi immunrendszere azt mondja, hogy te vagy a második akkor kevésbé leszek müködö képes?


az is elképzelhetö, hogy a 16 hósod elkapja de egyetlen tünete sem lesz. pont ezért nem adják be az oltást idösebbeknek csak ha elötte tesztelnek.


de a nagynál lehetnek még ezer mellékhatásai amibvel nem riogatnálak, nála jobban izgulnék.

2012. nov. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szinte biztos, hogy elkapja. Anno az én fiam is az oviból hozta haza a picinek. Kb. annyi idős volt mint a Te babád. Tényleg úgy van, hogy súlyosabb a második babánál és ha lenne harmadik akkor nála még inkább... ezt a doktornéni mondta. A kicsi jól bírta egyébként, de nagyon durván nézett ki... csak a fütyijén volt vagy 10 pötty, az egész teste, arca nagyon durván nézett ki...:P de teljesen meggyógyult és nem maradtak hegek neki. A doktornő ajánlott egy kanalas gyógyszert Zovirax volt a neve, azt mondta mikor kijött, hogy ha 2-3 napon belül nem lesznek már száradó pöttyök akkor kezdjem adni neki. Fontos, hogy többféle stádiumú pöttyök legyenek a kis testén! De szerencsére nem kellett! :) Csak a rázókeveréket használtuk, utcára nem mentünk ameddig teljesen meg nem gyógyult!
2012. nov. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Tényleg súlyosabb lesz. Az okát nem tudom, de orvosi tájékoztatásban olvastam, hogy tényleg így van. Bár ott azt írták, hogy inkább a 3-4 testvérnél van a gond, azok bőre szinte már ki se látszik a pöttyök alól. Egyébként a bárányhimlő nagyon fertőző, tehát valószínűleg elkapja. A pelenkával fedett területeken lesz a legrosszabb. De már van egy gyógyszer, amit súlyos esetben fel tudnak írni, és enyhíti a lefolyást. Zovirax a neve.
2012. nov. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

1-1,5 hét különbséggel kapta el a két gyerekem


a fiam nagycsoportos volt összesen 5 pötty volt rajta abból 3 a szeméremdombján egymás mellet a másik kettő a hátán ugyan csak egymás mellet

végig oviban volt mert a doki sem mondta rá rögtön h az mire majdnem elmúlt kijött a lányomon aki 2ikos volt akkor rajta 10 pötty volt összesen 1 hét suli szünet után mehetett

nya ekkor mondta a doki h akkor a fiam is az volt :-)))

sem láz se semmi szerencsére nya jó viszketett nekik kicsit


viszont az oviban volt egy kislány aki 2 hét kórház, mert még a szájában is volt pötty és masszív 39,5 láza volt 3 napig


2x elvileg nem tudod elkapni

max ha oltás után kaphatja el még egyszer -- nem egy példa van az ismeretségi körömbe váltózó h mennyire viselte meg a 2. kör a gyereket -- ezért sem adattam be nekik


viszont olyant még nem hallottam h 2x kapja el normálisan a gyerek

én sem kaptam el a gyereketől


ha jól emlékszem a doki azt mondta h a természetes védettség ebben az esetben jobb mint az oltás -- mármint bárányhimlő esetén


szoptatott csecsemőknél ált vagy nem kapják el vagy nagyon enyhe lefolyású az anyatej miatt (ha voltál bárányhimlős, akkor az ellenanyag benne van a tejben)

nem tudom 16 hónaposan szopik e még

a nagylányom nem is kapta el az uncsitesóktól 18 hónaposan :-)))

pedig egy hétig együtt nyaraltunk akkor

2012. nov. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

hát igen ha a 10 pötty "súlyosabb" akkor igen :-)


úgy értetem h másodjára elkapni ugyan annak a gyereknél

2012. nov. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Pedig így van a leírásokban is ez szerepel hogy családon belül a második harmadik gyereknél egyre durvábban jön ki. Nálunk sajnos bevált, az 5 éves fiam hozta haza, elkapta a 2.5 éves lányom is 1 hét múlva és újabb egy hét múlva a 7 hónapos fiam is, ő már alig látszott ki a pöttyökből, de hálistennek mindenféle szövődmény, vagy nyom nélkül gyógyult.

Én úgy tudom hogy 95% esélye van az átfertőződésnek, tehát annak hogy elkapják egymástól.

2012. nov. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szinte biztos, hogy a másik gyerek is elkapja, legalábbis nálunk a családban minden gyereknél ez történt. Én anno az egy éves öcsémet fertőztem meg.
2012. nov. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

szia!


amikor a lányom bárányhimlős lett,összeraktam direkt a kisebbel,h ő is essen át rajta.még együtt is fürdettem őket.

de nem kapta el:/

2012. nov. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Remélem szövődmények nélkül túl leszünk rajta!
2012. nov. 15. 15:02
 10/10 anonim ***** válasza:

hát nem tudom mennyire számít szövődménynek de az övsömör a bárányhimlő vírusától van


[link]


olvasd el bocsi de ez van :-(

2012. nov. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!