Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit rontok el? Hogyan alakítsa...

Mit rontok el? Hogyan alakítsam ki a rendszert?

Figyelt kérdés
Lányom 2 hónapos. A többi anyuka akiknek hasonló korú a lányuk,mind arról dicsekedett nekem,hogy ők kialakították a rendszert,és mindig pontosan úgy történnek a dolgok minden nap. Na most az én lányom van,hogy csak egyszer alszik napközben,van,hogy felkel reggel 7-kor és nem alszik vissza,de van,hogy 10ig is alszik reggel. Én igény szerint szoptatom,de azért általában,ha nem nyűgös,akkor eltelik 3 óra az etetések között.Van,hogy ébren van 3-4 órát,van,hogy 1 óra után kidől,de esténként akár 6 órát is ébren van,délután öttől. Persze minden este sír,mert már fáradt. Minden nap 7-kor fürdetjük,de már próbáltuk,hogy 6-ra tesszük át a fürdést a fáradtság miatt,de van,hogy elalszik délután,és nem tudjuk felébreszteni..Biztosan én rontok el valamit,de,hogyan vezessem akkor be jobban a rendszert? Első baba,és tényleg tanácstalan vagyok. Esténként,ha sikerül elaludnia,akkor egy 5-6 órát alszik egyhuzamban,majd eszik és alszik még kb.3 órát. Ez egy két hete állt be nála,de magától,mert sírni nem hagyom. Csak nekem megy ez ilyen nehezen?
2012. nov. 16. 11:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy csak neked, minden baba más. Igazi napirendünk nekünk csak a hozzátáplálással alakult ki, de még a mai napig is borul jópárszor. Kiszámíthatatlan, hogy milyen az éjszaka, mennyit alszik délelőtt-délután (van, hogy fél órát, van, hogy kétésfelet). Jól csinálod, a babikád majd kialakítja a saját ütemének megfelelő rendszer!
2012. nov. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Jégtánc ***** válasza:
100%
Minden baba más,ne azzal foglalkozz hogy más mivel dicsekedik:)) Nem kell még napirend egyáltalán.Baba nem ismeri az órát.:) Bőven elég ha az esti rutin mindig ugyanaz és ugyanakkor van.Ha 19h-kor van fürdetés akkor legyen mindig 19h-kor,utána kaja és alvás.Kialakítja ő magának majd.Ne görcsölj rá.:)
2012. nov. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

CSAKIS a babádra figyelj,hangolódj rá és ő majd fogja mutatni neked,hogy mikor mire van szüksége.NAPIREND ?haha...persze,nem gépek ők, a fiam 8 hós és még most is van hogy nem akkor alszik amikor szokott,vagy többet,vagy kevesebbet,jön a foga,vagy front van stb..stb...

Ne foglalkozz mással,csak bólogass,hogy aham..Nálunk is egyedül a fürdés volt biztos pont,de néha az is csúszott fél órát a picitől függően,előre vagy hátra.Csak a kislányodat figyeld,ő még ösztönből cselekszik,nem beépített vekker szerint :)))Bízz benne és magadban és TÜRELEM jó sok :)

2012. nov. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Két gyermekem van. Én a napirendre esküszöm. Félreértés ne essék, napirend az NEM egyenlő a menetrenddel. A babák nem ismerik az órát, nem órarendet kell elképzelni, hanem a dolgok ismétlődésében van a titok. Pl. Ébredés után rögtön szopi, utána játék, aztán alvás. Vagy este, masszázs, fürdetés, szopi , alvás. Attól függ, a babádnál mit sikerül beállítani. A lényeg, hogy nézd meg a babádnál mi a legjobb, majd arra épitsd ki a mindennapi rituálékat. Meg fogjátok szokni egymást, és ha ez kialakult, azt én már napirendnek hívom.( Habár hozzáteszem azért időben a dolgok nagyjából ugyanakkor történnek akkor is, ha nem óra szerint alakítom, szerintem ez így van jól!)
2012. nov. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az igény szerint szoptatott babáknál később áll be a rendszer. Másrészt meg az ilyen dicsekedések mögött gyakran az van, hogy már harmadik napja ugyanúgy mennek a dolgok, és anyuka azt hiszi, na beállt a rendszer. Negyedik nap meg borul az egész. :)

Legyen ugyanakkor kb. a séta, a fürdetés és a közös játék (ez talán csak pár hét múlva lesz aktuális), a többivel meg úgysem tudsz mit csinálni, nem is érdemes.

Csak az érdekesség kedvéért írom, hogy mondhatnak bármit a napirend-mániákusok, az 1 éves státuszon kérdezik, hogy alakul-e valamiféle napirend, és a 2 évesen "feladat", hogy legyen egy kialakult rendszer. Nem 2 hónaposan. Nyugi. :)

2012. nov. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Valamit mégis másképp kéne csinálnom :(

Persze megint ébren van háromnegyed hat óta,és hiába próbálkozom fürdés óta ezer módon elaltatni,nem alszik,még mindig,és már a fáradtságtól sír,leragad a szeme mégsem alszik :( Pedig már megtettem mindent,illetve megteszek minden nap,lekapcsolom a lámpát,nem szól semmi,vagy próbálkozom,hogy lerakom az ágyába,hátha elalszik magától,de pár perc után ott is sír :( Ez megy minden este,már vagy 3 hete..Párom itt aludt el a kanapén én meg itt próbálkozom de már én is ölni tudnék az alvásért :( Nem tudom,mit lehetne :( Olvasom a Suttogót,de hát úgy látszik hiába tudom,hogy az a baja,hogy fáradt mégse tudom elaltatni =(

2012. nov. 16. 21:55
 7/14 Jégtánc ***** válasza:
Itt csak a türelem segít.Kitartás.Hidd el lesz ez még így sem:) Kis idegrendszerük még nincs teljesen kialakulva.Nappal besötétítesz neki alváshoz?
2012. nov. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Mielőtt írtad volna, már tudtam, mi a Ti fő bajotok: hogy a Suttogót olvassátok. Aztán kiakadtok, mert a gyerek nem akar úgy működni, ahogyan az a nagy tudású nő elvárná. :) Bocsi az iróniáért, de szerintem nem Ti vagytok az egyetlen család, akiknek bűntudatot okoz, hogy nem képesek egy idegen által kialakított rendszerhez alakítani a gyereküket.

Hagyjad szegényt. Olyan pici még. Ha nem álmos, hát nem alszik. Éjjel 2-kor nem ezt mondanám, de most még igen.

Mi 6 hónapos kora óta ragaszkodunk ahhoz, hogy fürdés után alvás van. Igazából azért azóta, mert ekkor szokott le végleg a késő délutáni szundiról. Soha nem szokott probléma lenni. Amíg aludt késő délután, volt, hogy este 10-11-ig is fent volt, de olyan szépen, magától átállt, mindenféle erőltetés nélkül.

Esetleg annyit tudok javasolni, hogy ha nem szeretnétek késő éjszakai lefektetést, akkor fürdés után már ne játszatok vele. Hagyjátok, hogy ellegyen magában, és ha már unja, vigyétek aludni. Nekünk bejött.

2012. nov. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Még mindig ordít de már én is zokogok. A suttogót csak ma kezdtem olvasni végső elkeseredésemben :-(
2012. nov. 16. 23:01
 10/14 anonim ***** válasza:

én is a napirendre esküszöm, előtte horror volt.


nekem a sorrendiség vált be, nem az órázás.

Az ébredés után evés, büfi, pelus, játék és amikor már majdnem leragadt a szeme akkor ágyba be és alvás (vigyázat, csak ha tényleg learagad a szeme, az ásítozás még semmi). Ha előbb ébredt, mint számítottam, akkor is ezt a sorrendet tartottuk, mindegy mennyit aludt közben. Ez az igény szerinti szoptatással is egész jól összehangolható, bár tény, hogy nálunk is a tápszeres korszakkal normalizálódott még jobban, hogy szinte órát lehet állítani hozzá azóta. De előtte is kb kiszámítható volt.

Esti szeánsz mindig más. Félhomály, suttogunk, se tv se semmi, az utolsó etetés előtt amikor ébred csak kaja, semmi játék, helyette masszázs majd fürdő és ágyba be. Nekünk mindegy mikor fürdetjük, fürdéstől alszik egybe 7-8 órát. Akkor is ha éjfélkor fürdetem, akkor is ha este 7kor. Így kitaláltuk a 10 órát és barátibb a reggeli kelés így nekünk is a férjemmel.

De amúgy a 2 hós még nagyon pici, az nem baj, hogy eddig még nem alakult ki semmi, mi kb 2-3 hós kora között kezdtük el ezt a rendszert

2012. nov. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!