Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek hosszabb tavon...

Szerintetek hosszabb tavon rossz, ahogy altatok?

Figyelt kérdés
Vegulis nem altatok, DE tanacsot szeretnek kerni toletek. Hogy csinaljam? Nos. A fiam, aki 3 honapos, mar 3 hetes kora ota 7-kor furdik,majd eszik es alszik. Ez ugye par hetes korban meg ugy ment, h ringattam, utana melle fekudtem... De kb masfel honapos kora egyedul alszik el. 1 hetbol 4 napon meg megy is, de a maradek 3 napban nehezen megy neki es kb 1 orat "szenved". annyira nem almos olyankor, h nyuszog forgolodik... ki akar jonni. 1 hete ugy csinalom, h 7-kor furcsi es kijovunk a nappaliba amig el nem almosodik. kb 8 fele mar pislakol es beviszem a szobaba. leteszem es minden nyoszoges nelkul elalszik 3 percen belul. De nem tehetem kesobbre a furdest, mert a tobbi 4 napban mar 7 utan alig birom megbufiztetni mert elalszik. Tehat van h mar furdesnel is pislakol. 8-nal kesobb meg sosem aludt el. tehat szerintetek nagyon rosszul csinalom ugy, h nincs a megszokott rutin h furcsi, eves, majd kisagy? Adnatok tanacsot h hogy csinaljam? Meg ha eszre is vennem rajta h na ma tuti kesobb alszik el, akkor sem birom kesobb furdetni mert 7 utan vacsizik, vacsi utan meg csak belehanyja a tejet a vizbe (marmint ha akkor furdetem), a masik meg h teljesen atraz. 2 perc alatt ugy kipattannak a szemei h nemigaz. Hagyjam a kisagyaba "szenvedni"? Nem igazan sir, csak tenyleg nem bir elaludni igy csak rossz neki.
2012. nov. 16. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
22%
Hagyd nyugodtan a kiságyában, amíg elalszik. Az sem baj, ha néha sírdogál egy kicsit.
2012. nov. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem időpontokhoz ragaszkodj, hanem sorrendhez. Mindig ugyanabban a sorrendben jöjjön minden, nem baj, ha néha nem alszik el egyből, hanem kiviszed a nappaliba. Mi sem fáradunk mindig egyformán.

Nekem nem romlott el egyik gyerekem se attól, hogy ha nem akartak aludni, akkor nem erőltettem.


Most a kicsi 4 hónapos, 4 nap egyből elalszik evés után, 3 nap meg még egy fél órát apázik. Ez 2 hónapja így megy, nincs (és biztos vagyok benne, hogy nem is lesz) belőle gond.

2012. nov. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én azt sem látom problémának,ha épp van a héten 3 nap,mikor "lomoszol" egy kicsit vacsi és fekvés között. ha neki épp ez az igénye,akkor miért szenvedne a kiságyban? ha így is ki tudja magát aludni rendesen,akkor én hagynám kicsit még molyolni a nagyszobában elalvás előtt!
2012. nov. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Denisa W. ***** válasza:
Szerintem egyáltalán ne aggódj ezen, felesleges. A babák az első életévük alatt annyiszor változtatják az alvási szokásaikat (utána is), hogy kár azon aggódni, hogy lesz később. Az én fiamnak is voltak időszakai, amikor teljesen egyedül aludt el, máskor meg hónapokig ringatni, trükközni kellett vele. Most 3 éves, megint egyedül alszik el, de rájöttem, hogy "menni kell" az ő igényei után, másképp úgysem lehetséges. A lányomnál már sokkal lazábban is kezelem ezt a kérdést (is).
2012. nov. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!