Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig adtál pürés dolgokat a...

Meddig adtál pürés dolgokat a babádnak?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert akkor vennék botmixert, mert nincs, eddig nem volt szükségem rá :) Ha csak 1-3 hónapig adtatok a babátoknak pürés dolgokat, akkor sima botmixert vennék, ha több hónapig, akkor vennék inkább szettet, amihez több tartozék van.Mondták már, hogy elég, ha villával szétnyomkodom, de kizárt, hogy pépesre sikerülne.Bocsi a lökött kérdésemért, mielőtt leírtam , még értelmesnek tartottam :)
2012. nov. 16. 21:29
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Szia.Nekem van botmixerem,de jobbnak láttam elővenni inkább a turmixgépet,mert olyan kevés adagokat csinálsz úgyis,hogy sokkal egyszerűbb,mint a botmixerrel.Az tényleg nagy mennyiségnél jó,mikor elmerül a feje az ételben.Úgy tudja normálisan összedolgozni.Szóval én inkább turmixgép.:-)
2012. nov. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem csak botmixerem van, tökéletesen tudok vele pürésíteni:)

Most 9 hónapos a babám, most 1-2 hete kezdem neki villával törögetni össze az ebédjét, vagy van, hogy a botmixert elindítom, de már kapcsolom is ki.Szerintem elég a botmixer.Ja, és az első gyerkőcömnél is így cselekedtem:)

2012. nov. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ezen is meg fognak oszlani a vélemények.Én leírom a mi tapasztalataikat.Mi a keresztszülőktől kaptunk egy botmixert+hozzá rengeteg ilyen-olyan tartozékot.Van hozzá aprító,habverő,stb.Talán az egyik leghasznosabb dolog,amit kaptunk.A botmixer részét a mai napig használom (most 10 hós és 5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást)különböző ételeknél,az aprító részét később kezdtem el használni,kb. 2 hónapja.Ez pl. a húst,ami alapból elég száraz,tökéletesen összeaprítja.Emellett a keményebb almát,körtét,stb. is ezzel aprítom,mert a botmixer nem vinné.

Én nyugodt szívvel ajánlom,hogy ruházz be egy szettre,nem fogod megbánni.Arról nem beszélve,hogy később is iszonyat hasznos tud lenni a konyhában.

Tudom,jönnek majd azzal,hogy régen sem volt...igen,de sok minden nem volt régen sem.De tökéletes pépeket lehet vele készíteni.Én imádom (Bosch)!!

2012. nov. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

én nagyon hálás vagyok annak aki feltalálta a botmixert

nem igazán tudtam volna boldogulni

naponta 3szor biztosan használom

és hát 5 hónapos kora óta most 13 hónapos, de még sokáig szeretném használni

nekem mindig elmerül az ételben ami minimum 2 decit jelent de annyit bőven megeszik, mindig a saját hosszú tartályában készítem így tuti elmerül a fej

a főételt ami húsos azt még mindig pépesre készítem de kap mellette kenyeret, kekszeket, szóval amit ehet egyedül is de szeretem tudni hogy a húsból sokat eszik és ezért készítem el így

szóval én egy igent mondanék mindenképp :)

2012. nov. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Soha nem használtam mixert. Az almát lereszeltem almareszelőn, a kekszet is azzal reszeltem bele. 4 hónapos kor körül adtam nekik zöldségféléket. Azokat villával törtem össze, és így is megtudták enni. 6 hónaposan már a puha dolgokat darabosan adtam nekik.
2012. nov. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.Nekem is a botmixer szettek szimpatikusabbak,de annyi a választék...kikészít :)
2012. nov. 16. 22:01
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
Nekem a turmixgép jobban bevált,bocsi oda is írtam,hogy Szerintem.Kinek mi válik be;-)
2012. nov. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az első gyermekemnél megvettük a hiper-szuper huszonezer forintos Philips botmixert, ami tök jó volt, de miután már nem csak a gyereknek használtam, kb. 2 év múlva tönkre ment. Akkor megfogadtam, hogy nem veszek megint ilyen drágát, így vettem egy párezer forintosat, ha jól emlékszem, akkor 4 ezer forint körül volt 2 éve. Rengetegszer használom főzésnél is, és most a második gyermekemnél is sokat használtam, én 6 hónapos koráig mixeltem vele a gyümölcsöt, husit, zöldséget.


Lehet, hogy hosszúra sikerült a válaszom, a lényeg az belőle, hogy ha a mixer mellett döntesz, akkor nem érdemes sokat áldozni rá!

2012. nov. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem használtam, BLW- ztünk:). Elnézést ha komolytalannak tűnik a válaszom, nem vicceskedésből írtam, csak azért, hogy legyen ilyen válasz is, ez is lehetőség a botmixer nélküli élethez.
2012. nov. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekünk volt botmixer és turmix is, de a Babám ételeit botmixerrel pürésítem, mert pici adagok, nem érné meg összekenni a turmixot.

Én is próbáltam már a villával nyomkodást, de ökölődött, mert darabos maradt. Pedig 6 foga van már (8 hónapos), a rágást a kiflicsücskön, kenyérhéjon gyakorolja.

A drága gépeket feleslegesnek tartom. De egy botmixert érdemes venni szerintem.

Különben már egyre inkább érdekli, hogy mi mit eszünk, pl. a darás tésztából kapott és elnyammogta szépen.

2012. nov. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!