Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? "Elvettük"...

Mit csináljak? "Elvettük" tőle a cumit, de kezd rászokni az ujjára. Adjam neki vissza a cumit vagy mit tegyek?

Figyelt kérdés
A lényeg h a férjem is meg anyósom is sőt a gyerek doki is piszkált már vele h már ne cumizzon.Pont holnap tölti a 3. életévét.Az öcsikéje viszont kicsibaba korától az ujját szívja,mivel a kórházban nem adták oda neki a cumit.......a nagyobbik fiam ezt látván szépen kezd rászokni az ujjára cumi helyett.Bocsi ha kuszán írtam csak gyorsan akartam kiírni!Mit csináljak szerintetek?Ha visszaadnám neki a cumit sztem még az ujjáról leszokna és később ha nagyobb lesz,úgymond megérik rá akkor leteszi a cumit,de ha az ujjára szokik rá arról nem nagyon tudnak leszokni nem???
2012. nov. 16. 23:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Ahogy mondod. Az ujjat nem tudod elvenni, a cumit meg igen.

Én életemben sose cumiztam, kidobáltam a kiságyamból állítólag. Az ujjamat szoptam kb. 13-14 éves koromig, persze csak elalvás előtt. Mindig a bal hüvelykujjamat szívtam. A két ujjam nem is egyforma. Még jó, hogy a fogaim nem lettek csúnyák, barátnőm húga illetve öccse cumizott 7-8 éves koruk körül, mindkettőnek iszonyatosak voltak a fogai, fogszabályzót viseltek.

Add oda a cumit, hogy aztán pár hónap vagy egy év múlva elvihesse a cumitündér. A kisebbiknek is jobb lenne cumi.



28/n

2012. nov. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, az ujját én sem örülnék, ha szopná a gyerekem. Akkor inkább már a cumi.

A barátnőm lánya 6 éves, iskolás lesz, és még mindig szopja az ujját. brrr:)

2012. nov. 17. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én 12 éves koromig szoptam az ujjam. Nagyobbik fiam 6 évesen szokott le a cumiról, a lányom 4 évesen, a kicsi most 3 éves, még cumizik. Eszembe nem jutna elvenni tőle a cumit, hisz én nyomkodtam a szájába, amikor baba volt. Most meg okozzak neki lelki bánatot? A nagyoknak semmi bajuk nem lett, hogy sokáig cumiztak, se a fogaiknak, se a beszédükkel nem volt baj. Majd ha megérik rá, úgyis magától abbahagyja. Minél inkább erőlteted a leszokást, annál inkább ragaszkodni fog hozzá. Legalábbis a nagyfiamnál ez volt, azért cumizott ilyen sokáig, mert egy időben mindig csesztettem a cumi miatt (külső nyomásra).
2012. nov. 17. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is szoptam az ujjam, semmi baja nem lett a fogaimnak. Azért szerintem az is szempont, hogy cumival a szájában tud játszani, motorozni bármit csinálni egész nap, ezzel szemben az ujját biztos nem tudja ugyanannyit szopni, mert szüksége van a kezére, ha játszik. Másfelől nyílván megnyugtatja, esetleg könnyebben elalszik, nem biztos, hogy baj, ha van ilyen stresszoldó módszere
2012. nov. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ÓÓÓ csajok hihetetlen nagy lelki megnyugvást adtatok.Tegnap az első kommentet elolvastam és mentem aludni eltökélve h visszakapja a dudleszt.Nagyon örült neki ma,és többet nem fog érdekelni h ki mit mond,majd én eldöntöm mi a jó neki!!Lehet h ezzel nagy lelki bánatot okoztam neki???Most lelkifurdim van,de többet ekkora marha nem leszek h másra hallgatva a fiamnak fájdalmat okozzak!!Ezer hála nektek!!!
2012. nov. 17. 21:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Barátnőm kislányának márpedig látszanak a fogain. 5 éves, és láthatóan előreállnak a fogai, és még mindig szopja az ujját. Nem tud vele mit csinálni!
2012. nov. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!