Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ártatok a picinek a mindennapo...

Ártatok a picinek a mindennapos orrszívással?

Figyelt kérdés
Nem tudom mitől,de minden nap egy kis fehér trutyi az orrában ami hallhatóan zavarhatja a légzésben. Eddig kézi pumpás orrszívóval takarítottam ki ,de azt nagyon utálja és 2 perc is volt mire kijött vele. Tegnap elkezdtük a porszívós megoldást ami nagyon gyors és hatásos, de nem ártok vele? Szerintem ha benne hagyom a trugyit azzal nagyobb gondok lehetnének.
2012. nov. 17. 10:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom mekkora a babád, de általánosítható, hogy az orrszívás nem ártalmas abban az esetben, ha szükség van rá.
2012. nov. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Most töltötte be az 1 hónapos kort.
2012. nov. 17. 10:47
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekik is van minden nap kis pucijuk, vagy békájuk, nem tudom, ki hogyan hívja, amit ebben az esetben ki lehet szedni. Azzal jobban ártasz, ha nem kap rendesen levegőt, ebben igazad van.

Ha csak ilyen dolog van, akkor is befújhatsz neki tengervizes orrspray-vel és gyorsan kiszippantod neki. Pillanatok alatt megvan és utána kap majd levegőt.

A fiamnak is volt pici korában, most már, hogy nagyobb, nem kell hozzá szívó, ki tudom neki zsepivel szedni.

2012. nov. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én babám is 1hónapos és neki is szokott lenni az orrába ilyen fehér trutyi!!én baba fültitsztitóval kiszoktam neki tudni szedni!!egyébkéént az a fehér trutyi nálunk élegalább is azért van mert olyan mohon eszik hogy néha a kis orrán jön ki a tej!!vagy is a fehér trutyi valójába tej
2012. nov. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi miután haza jöttünk a kórházból,azóta a nap óta rendszeresen szívjuk az orrát.Az első 2-3 hónapban napi szinten,akár többször is; mert nem tudott rendesen szopizni és mindig felkerült a tej az orrába,ami szörcsögött és láthatóan zavarta (mondjuk kit nem zavart volna?).

Most 10 hónapos lesz és ugyan már ilyen probléma nincs,de mivel száraz a levegő,gyakran beleszárad az orrába,ami sípol és ezt is zavarja a légzésben ; így 2-3 naponta a mai napig szívjuk neki.

Sokkal jobb,mint az elemes vagy kézi,mert 1000X hatékonyabb és gyorsabb is.Ő megszokta,nem sír közben; már segít is tartani a csövet. :)

Egyáltalán semmi hátránya nincs belőle és biztosra nem tudsz vele ártani. Nekünk osztályvezető főorvos gyerekorvos barátunk is mondta.

2012. nov. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tegnap a nőgyógyászommal véletlenül beszélgettünk erről. Teljesen meglepett, amit mondott, mert ezt a verziót még sose hallottam. Azt mondta, hogy ő nem híve az orrszi porszinak, és ha a picurnak folyik az orra, akkor minél több vizet folyatni az arcocskáján - pl. kád felett, kézzel, fentről lefelé, mintegy intenzíven mosni az arcát. A picur ezalatt felszipog vizet, ami tisztítja az orrát. Ha pedig már nagyobb, akkor ilyen esetben nyáron strand, ősszel-télen-tavasszal pedig 3 órás termálfürdő.

Mikor mondtam neki, hogy ezt még sose hallottam, mondta, ne feledjem, van 4 felnőtt gyereke, és egy ovisa, akit ráadásul 5x éves létére egyedül nevel. Kénytelen voltam igazat adni neki. :)

2012. nov. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ami kimaradt: férfi a nődokim.
2012. nov. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor én is szívatom akkor amikor szükség van rá. Ma már 2-szer kellett és jött is ki. Igen valószínű nála is a tejcsi a probléma és ugye az össze is áll szegénykémnek az orrába. A párom családjában sok a fül"bajos" és szeretném megelőzni,hogy neki is kialakuljon vagy bármilyen más szövődmény. Végül is én is napi többször fújom az orrom ,télen nyáron. Kellemes hétvégét!
2012. nov. 17. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!