Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet ketszer kereszteltetni...

Lehet ketszer kereszteltetni egy babat?

Figyelt kérdés
Keresztszulokkel menthetetlenul osszevesztunk. Tortenet itt: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..
2012. nov. 17. 11:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet kétszer keresztelni.
2012. nov. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
OFF A másikig kérdésedre reagálva: én félre tennem a büszkeségem es meglátogattam őket, meg bocsánatot is kérnek tőlük. A nővérem a családom, a legközelebbi hozzátartozó a szüleim után. Nem érdemes vele haragban lenni.
2012. nov. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Már hogy lehetne? Ne hülyéskedj, ha már meg van keresztelve, nem tudják újra.
2012. nov. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tobbszor meglatogattam oket, hogy megbeszeljuk. Noverem azt mondja, hogy ok osszetartoznak, es nagyon faj neki, amiket mondtam roluk (feltetel nelkul elhiszi). Ugy erzem nincs miert bocsanatot kerni.
2012. nov. 17. 11:33
 5/12 anonim ***** válasza:
45%

Természetesen nem lehet; bár egyik ismerősömék megcsinálták,mert hasonló volt a helyzet és a gyerek érdekeit nézték (hogy ne csak hírből ismerje a keresztszüleit,stb).Hozzá teszem nem mélyen vallásosak,nem templomba járók.

Annyi,hogy másik egyházközségbe kell jelentkezni és füllenteni hogy nincs megkeresztelve.Ők így csinálták és ment a dolog.

Lehet le fogtok pontozni,én csak egy tapasztalatot osztottam meg....ez már mindenkinek a lelkiismeretére van bízva.

2012. nov. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Elolvasva amit belinkeltél:ez akkora butaság! Itt egyértelműen valakinek engednie kell. És akkor mi van? Nem éri meg szerintem egy ilyen dolog miatt megszakítani egy családtaggal a kapcsolatot.Sógorodnak ez a vélemény anyukádékról és kész.Nem vagyunk egyformák.Én leülnék tesódékkal felnőtt emberek módjára beszélni,hogy akkor ki mit mondott,mit nem és hogy tegyétek félre a dolgokat.Itt vannak a gyerekek,jó testvéri viszony,stb.

Nálunk is vannak olyan dolgok,amikről nem beszélnünk,mert csak feszültséget szít.Ezzel mindenki tisztában van,nem feszegeti a dolgot,mert különböző az álláspontunk.Ennyi.

Szerintem nem volt jogos alapvetően a felháborodásod,mert elképzelhető valóban,hogy zavarta a picit.Vannak ilyen babák.

2012. nov. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Sajnálom nagyon, hogy a sógorod így tönkretette a kapcsolatotokat. :( Nem vagyunk templomba járók, de szerintem nem lehet kétszer. Esetleg névadó?


Annyira ismerős, nálunk anyu annyira nem szereti a húgom párját, hogy állandóan marja. Van közöttünk 400 km, és utoljára azt mondta a húgom párja, hogy soha többet nem jönnek haza. :( Sajnos valamilyen szinten megértem. Próbálom rendszeresen simítani a dolgokat közöttük, nálunk leginkább anyu a hunyó, de sajnos úgy érzem, sziszifuszi dolgot művelek. Hazamentek október első hetén, akkor pár nap múlva sikerült elérnem, hogy anyu hívja őket, de most a napokban a húgomtól hallottam, hogy ő aztán nem hívja fel anyut, tehát megint történt valami.

Én három hét múlva szülök legkésőbb, és azért bízom benne, hogy a karácsony szép lesz és együtt tölti a három család. (Nekem is volt egyébként kiírt kérdésem pont emiatt. :()

2012. nov. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem mivel a keresztség az ugyan olyan szentég mint a templomi esküvő/házasság, így egyiket sem lehet kétszer.
2012. nov. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
szentég=szentség
2012. nov. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%

" 4. A szeretet hosszútűrő, kegyes; a szeretet nem irígykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel.

5. Nem cselekszik éktelenül, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rójja fel a gonoszt,

6. Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal;

7. Mindent elfedez, mindent hiszen, mindent remél, mindent eltűr."

[link]

2012. nov. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!