Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ártok ezzel a babámnak...

Tényleg ártok ezzel a babámnak? Mondanátok tapasztalatokat (megerősítő és ellenvélemények is érdekelnek)?

Figyelt kérdés

Párom hugának a kislánya 2 hónappal idősebb mint az én lányom. Valamelyik nap nálunk voltak és leoltott, hogy nagyon rossz, ahogy nevelem a lányom. Azt mondta, hogy pszichológusok szerint nem szabad elaltatnom a kicsit, hanem hagyni kell hagy sírjon és előbb vagy utóbb el fog aludni magától. Én eddig vagy úgy altattam, hogy az ölemben volt, ringattam, énekeltem neki, aztán betettem a kiságyba, vagy esténként melléfeküdtem és cicin aludt el vagy evés után simogattam és énekelgettem. (Egyébként altatókat már a pocakban is énekeltem neki, és akkor is megnyugodott tőlük) Ha felébred és nem vagyok ott, nem üvölt, csak nyöszörög, bemegyek, megsimogatom, beszélek hozzá és többnyire visszaalszik. Néha kell csak felvenni a kiságyból. Ha azonban nagyon álmos és nem vagyok vele, akkor sír, addig amíg fel nem veszem. Utána hamar elalszik. Sógornőm szerint ezzel ártok neki, mert hagynom kellene sírni és egy idő után álomba sírja magát.

Én ezt nem szeretném, főleg mivel az altatás nekem is jó, ez nekünk olyan közös program, mint páromnak a fürdetés. Szeretem magam közel érezni hozzá és énekelgetni neki, amíg elalszik. Tényleg ártok ezzel neki? Tényleg rossz alvó lesz idősebb korában? Vagy túlságosan önállótlan lesz?


2012. nov. 17. 12:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Első pár hónapban ilyennel még nem tudod elrontani. Gondolj bele, ki lett szakítva a megszokott világából, ahol MINDIG ott voltál. Most csak általában vagy ott. Szerintem mindenféleképp jól teszed, hogy szép lassan, fokozatosan nyugtatgatva altatod el. Így kialakul a nagyon fontos baba-mama kapcsolat.
2012. nov. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd sírni a picúrodat :)Nem írtad milyen idős!

A fiam 7.5 hónapos még most is ringatva alszik el,én is szeretem ő is szereti,nem tudom mi lesz évek múlva,de nem hiszem,hogy ez árt neki,persze ha nagyobb lesz meg kell tanítani egyedül elaludni,de én egyenlőre még jól vagyok így.

Persze hogy sírás után elalszik,mert kifárad.Gondoljunk bele,nekünk hogy esne egy idegen világban,ha az egyetlen ember akiben bízunk magunkra hagyna?Viszont ha mindig jönne amikor szólunk?Hát ezen érdemes elgondolkodni?De mindenki úgy neveli a csemetéjét ahogy ő jónak látja,úgyis mindenki azt gondolja,hogy ő csinálja jól!

SZERINTEM nem csinálod rosszul,kialakítasz egy erős köteléket a babád és közted egy életre :)

2012. nov. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam 10 hónapos és a mai napig altatni kell,mert egyedül képtelen elaludni és ez újszülött korától így van. Vannak ilyen babák,tök mindegy mit mondanak a nagy okosok (szerintem a javának nem is volt gyereke,úgy hirdeti az igét).

Én egyszer próbáltam meg hagyni sírni,hát nem is írom le mennyi ideig ordított és cseppet sem tudott volna elaludni....aztán azt mondtam soha többet!

Így most 10 kg-ot hordozgatok minden altatásnál,de ettől függetlenül imádom altatni. :) És olyan hamar felnőnek.

Te tudod igazán mi a jó a babádnak,ne hallgass másra csak az anyai ösztöneidre! :)

2012. nov. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, most megnyugodtam.

Azt tényleg elfelejtettem, hogy 4 hónapos a lánykám :)

2012. nov. 17. 12:37
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólókkal, nem rontod el, és amíg így mindkettőtöknek jó, addig nem is kell változtatni.

A rokon okoskodásával meg ne törődj, ő azt gondolja jónak, úgy csinálja, te meg így látod jónak és így csinálod, ennyi. A gyerekeknek is megvannak a különböző igényeik, ami az egyiknél beválik az a másiknál nem és fordítva. Majd ha cseperedik és úgy gondolod, hogy ideje változtatni, akkor majd keresel megoldást, addig meg élvezzétek ki ezeket a bensőséges szertartásokat :) úgyis túl hamar felnőnek...

amúgy nekem már 4 és 2,5 évesek, hasonlóan csináltam kiskorukban, mint te. A nagyobbom a mai napig nagyon bújós, állandóan jön és ölel, simizik stb, majdhogynem testkontktus-függő. Ennek ellenére már rég megszokta (és nem ultrabrutál módon, és összvissz kb két hét alatt), hogy egyedül alszik el, nyilván megvan a kis szertartásunk, de utána kijövök és egyedül alszik el. Éjjel sincs mászkálás stb alapesetben, néha előfordul, ha pl rosszat álmodott vagy hasonló, de visszamegyünk, befekszik, simi, puszi, ha nagyon látom hogy kell neki akkor előtte kis ölbéli ringatás és beteszem az ágyba, 1 perc múlva magától alszik.

A kisebbem eleve nem is igényelte különösebben az ölelkezést stb, mikor lefekszünk és a nagyot még picit simizem míg eléneklek egy éneket, öcskös már alszik a dal végére :)

Ha valamelyik beteg, akkor ő velem alszik, de az más, mert szeretem felügyelni a lázat stb, meg hogy ne keltse a beteg a másikat, ne zavarja a pihenését.


Nem mondanám, hogy különösebben rossz alvók lennének, ha meg is ébrednek, 5 perc és én már újra az ágyamban vagyok... pedig elég sokáig megvolt a ringatós-összebújós korszak, különösen a nagyobbnál.

2012. nov. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam most 8 hónapos és most szokott rá, hogy néha az ölembe kel vegyem és ugy akar aludni. Eddig nagyon ritkán volt ilyen. Mindenszentekkor 39 fokos láza volt és azóta ilyen. De max. 10 perc. Az ölembe megnyugszik és már alszik is.
2012. nov. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mekkora szívtelenség kell ahhoz, hogy sírni hagyjuk a ránk bízott friss életet. :((((


TE csinálod jól. Tarts ki és mutasd meg ezeknek a szadistáknak!

2012. nov. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Jól teszed, h nem hagyod sírni, én sem hagyom. Nekem is 4 hós, és most gondoltam úgy, h megtanítom egyedül elaludni. Főleg azért, mert napközben csak fél órákat aludt. A héten kezdtük a suttogó könyvek alapján, abban is az van, h nem szabad hagyni sírni. (egyébként, már most látom a javulást 3 nap után, többet alszik napközben egy huzamban). Eddig én is ölben, este cicin altattam. Majd ha Te is úgy érzed, h itt az idő, megtanítod egyedül elaludni, és ehhez nem kell álomba sírnia magát.
2012. nov. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mutasd meg ezt a cikket a sógornődnek... ;) [link]
2012. nov. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9-es vagyok! Az előző cikk is jó és érdekes, de ezt akartam linkelni: [link]
2012. nov. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!