Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Használt mát itt valaki...

Használt mát itt valaki mosható pelenkát? Miben jobb és miben rosszabb az eldobható pelustól? ( ár, mosópor )

Figyelt kérdés
2012. nov. 17. 12:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%
Sokkal nagyobb megterhelést jelent egyszerre anyagilag,mert nagyon drága+ ajánlott külön ehhez való mosószerrel mosni; nagyobb odafigyelést igényel hogy ne veszítsen a nedvszívóképességéből.
2012. nov. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
55%

Rosszabb: macerásabb, nehéz úgy föladni a picire, hogy ne menjen mellé az anyag, gyakrabban kell tisztába tenni.


Jobb: környezetkímélőbb, hamarabb szobatiszta lesz a gyermek, hosszú távon olcsóbb.


Én azt ajánlanám, hogy kb 1 éves koráig eldobhatót használj, utána pedig csak éjszakára, napközben pedig mosható pelust.

2012. nov. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
35%

Egyszer egy részletes tanulmányban (költség-hatékonyság...) olvastam, hogy egyáltalán nem olcsóbb hosszú távon sem. És mégcsak nem is környezetkímélőbb, hisz a mosógépbe mosod, ált. mosóporral.

Csomó vízköltség, kakás pelenkák előmosása, időráfordítás, és a beruházás az elején eleve több tízezer ft. Nem éri meg még 2 év hosszúságot vizsgálva sem.

Ezt olvastam, de logikus is.

2012. nov. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 LadyLoss ***** válasza:
69%

Semmivel sem vesz több időt igénybe, mint az eldobható, csak ezt nem a kukába viszed hanem a fürdőbe egy vödörbe. Mosni gondolom mindneki szokott, ez is csak egy mosás, lehet a ruhákkal együtt mosni, ha valaki nem akar külön ezért programit indytani.

szépek, pihe-puhák, szinesek, mintásak, ezer forma, ezer típus.

Nem nehezebb feladni mint egy papírt, nem folyik ki belőle a cucccsak annyira mint a papírból.

egyszerre talán nagy összeg,de ha az eldobhatósat cirka két-három évig veszed akkor az sokkal drágább.

A mosható pelenka nem csak környezetkímélő, de a baba bőrének is sokkal jobb. Azeldobhatós az csak papír, és műanyag, meg vegyszerek, a mosható az pamut-babmusz-kender stb anyag, és légáteresztő-fiúknál pl nem mindegy hány fokosak a herék.

Semmi extra mosópor nem kell hozzá.Sőt! A lehető legegyszerrűbb tökéletes, és mivel öblítőt kifejezetten nem ajánlják hozzájuk, sima vizes, vagy ecetes, vagy illóolajos öblítés elég nekik.

Aki negatív véleménnyel van róla, az még nem próbálta, nem látta a gyakorlatban.

Persze mindenki más, akinek a műanyag papír kell az használja azt, aki környezettudatos, bőrbarát, és szépséges palusokat akar, annak ajánlom az eldobhatót.

Ja és biztosítja az ortopédiailag helyes terpesztartást is.

2012. nov. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%
én moshatózni fogok és csak a pozitív oldalát látom! több árkategóriájú létezik az 1700 ft-ostól a 6000 forintosig, de ha kiszámolod,akkor néhány hónap alatt behozza az egyben kifezetett összeget,amit elköltöttél rá. több vele a munka, kicsit macerásabb is, de a gyereknek is jobb, meg a te pénztárcádnak is. vannak oldalak,ahol részletekbe menően levezetik,hogy árammal,mosóporral, vízdíjjal együtt is fele annyiba kerül összességében a kb. 3 év alatt moshatózni,mint eldobhatózni. érdemes utánaolvasni. persze van aki a leghatározottabban le fog beszélni, viszont ezt magadnak kell eldöntened.
2012. nov. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
47%
1. vagyok! Köszi annak,aki lepontozott...csak azt nem értem miért! :(
2012. nov. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 LadyLoss ***** válasza:
75%

Lehet, hogy ez mosóporba és vízbe kerül, de az eldobhatósból a szennyezett belső része veszélyes hulladéknak minősül, és több száz év mire lebomlik a környezetben, addig is szennyezve azt.

Érdekes, hogy azok mondják, hogy rosszabb, drágább, meg nehezebben kezelhető, akik még nem próbálták a mai modern mosható pelusokat. Mindígcsak arra hivatkoznak, hogy szeintem így meg, biztosan úgy, meg ezt olvastam, azt hallottam.

Nem baj ha valakinek nem szimpi, vannak ma már környezetbarátabb papírpelusok is....

2012. nov. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Idáig eldobhatósat használtunk, de ahogy nő a pici - aki már lassan 9 kg - egyre drágább darabja a pelusnak, és valószinű nem is lesz olcsóbb. Ezért gondolkodom benne hogy lehet jobb lenne moshatóra váltani.
2012. nov. 17. 13:07
 9/19 LadyLoss ***** válasza:
67%

Ajánlom figyelmebdbe:


[link]

2012. nov. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
33%

Én napi 3-4 db-ot használok eldobhatósból. Persze, hogy kevesebb van belecsomagolva, mivel kevesebb is kell.

Ki pontoz le? hát az ősanya, aki más véleményét nem fogadja el. A kérdező véleményt kért, de a szuper-ősanyák, akik inkább mosnak, lepontoznak. Mert jobbnak tartják magukat, mint minket.

2012. nov. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!