Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy újszülöttnek mennyi...

Egy újszülöttnek mennyi mosható pelenkát vegyek (külső, belső meg ami kell) és ez kb mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék majd moshatót használni a picimnek, de nagyon félek, hogy bonyolultabb használni, mint az eldobhatót. De már a megvásárlása is eleve olyan bonyolult. Látom, hogy vannak külső, belső részek, betétek stb. Melyikből mennyire van szükség? Minden részt mosni kell? Tényleg nem kell annyi popsikenőcs mint az eldobhatónál?

Félek, hogy a bonyolultsága elveszi a kedvem az egésztől. Márpedig ez elég nagy beruházás ahhoz, hogy belemenjek, ha úgy érzem, nem működne nálunk.

Első babások, ti is kezdtetek moshatóval vagy majd később álljak át rá?

Spórolás miatt lenne fontos elsősorban.


2012. nov. 17. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
ha sporolni szetetnél és a minőségre is szeretnél adni akkor javaslom a narancs sárga pampers a sleep end play eldobható pelenka ebbő legaláb 4csomag biztos h kel az 320db és az elég lesz 1 hónapra biztos h elég kb 12000ft a mosható pelusrol nemtudok semmit
2012. nov. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
10 darabot vettem,és pelenkázásra,de nagyon hamar rájöttem hogy az eldobható,az a befutó.Gondoltam,hogy ezekkel majd spórolhatok,otthon majd ellesz benne a gyerek.El is volt idei óráig,aztán meg jól kipirosodott a sudokrém ellenére is!!!ami nagy dolog mert szinte csodákra képes.Az eldobható pelenkával pedig szinte alig használok bármilyen krémet is,nagyon ritkán kell bekenjem,csak ha antibiotikumos kezelés alatt áll és a kaki állandóan jön és kicsípi,csak akkor.Ha ajánlhatom ne a gyereken spórolj,meg a Te idődön.Nem kényelmes,hogy állandóan pelenkázz,moss,jól öblítsd ki,meg néha napján főzzed is a pelenkát,mert hypozni nem szabad....ez mind rengeteg idő és energia,na meg azért vasald is ki őket,mert az fertőtlenít és a gyerekedre azért csak jobban vigyázol.
2012. nov. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én azt olvastam, hogy hypózni, vasalni kimondottan tilos ezeket a pelenkákat. És sok helyen azt írták, hogy mivel természetes anyag, nem pedig műanyag, kevésbé irritálja a baba bőrét.

Mindenesetre várok még válaszokat, hátha idetéved olyan is, aki ilyet használ.

Nyilván nem a gyereken akarok spórolni, de nagyon nem mindegy, hogy havonta 12ezer a pelenka, vagy csak mosási költség van. Sajnos ez nagy pénz

2012. nov. 17. 14:51
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

A spórolási részről annyit, h ilyen-olyan részek kellenek hozzá, már az pénz, mert ugye nemelég a 30 db textilpelus, mint régen.

Vannak olyanok, akik szerint ez a természetes a legjobb, de igazság szerint ez olyan, h moshatsz minden ruhát a kiváló magyar caola mosószappannal forgótárcsás mosógéppel (mert kevesebb vizet fogyaszt) , meg a mosógépeddel is. Melyiket választanád vajon? A mai eldobható pelusok szinte mindegyike puha bevonattal van gyártva (még a teszkós is), meg vannak ezek a dada pelenkák ár alatt, szóval.....:)

2012. nov. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 LadyLoss ***** válasza:
100%

szia!

Én moshatót használok a lányomnál. Tényleg sokféle van, én annó úgy kezdtem, hogy nekiálltam nézegetni neten melyik milyen, mi miből áll, mihez mi kell. sok variáció lehetséges.

va egy nagyon jó fórum, ahol már sokszor feltették ugyanezeket a kérdéseket kezdők mint te, ajánlom figyelmedbe, ha tényleg el szeretnél elmélyedni benne:


[link]


Azt viszont elmondhatom, hogy popsikenőcsöt én egyáltalán nem használok, használni ugyan olyan könnyű mint az eldobhatót. Mosni könnyű, van olyan amit nem kell mindíg, van olyat amit kell.

Én imádom őket, sok az előnye, és amit hátránynak felsorolnak az mind csak azért van mert nem póbálták. Bátran ajánlom! Mindenkinek, hogy próbálja ki!

2012. nov. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem az első pár hétben felesleges moshatót használni, mert épp elég lesz szoptatnod és ellátni a babát és kihasználni az alvási lehetőségeket, regenerálódni.

Pár hét után, mikor már beálltak a dolgok, már lehet gondolkozni a mosható pelusokon.

Mi Bumgeniust (10 db) és Tots Bots Elitet (12 db) vettünk (Nem tudom Mo-on miket lehet kapni, mi Angliában élünk).

4 hónapon keresztül használtam őket. Nyáron hamar megszáradnak az udvaron, a mosás sem kacifántos. Csak berakod őket és kiteregeted, meg amikor megszáradtak összerakod őket.


De én most már eldobhatót használok egyrészt mert hideg van, nehezen száradt a mosható a lakásban. Elkezdtük a hozzátáplálást is. Mivel én főzök neki, ezért ezzel nagyon sok idő elmegy. Így nekem már túl sok volt a mosható pelusokat is rendezni. Most hogy nem használom őket, már nem olyan vagyok mint egy kergebirka a lakásban, aki túl sokat vállalt és nem győzi csinálni.


De! A legfőbb ok, ami miatt nem használom az az, hogy mindig átáztak a lábánál. 1,5 óránként cserélni kellett és még így is sok pisis ruha lett, pedig mindenféle trükköt kipróbáltam! (Kuki állás, pelusbetétek variációi, pelusnagyság állítás, szorosság állítás) Utána olvastam, valószínűleg azért nem működtek, mert a kisfiam vékony és hosszú és ezért folyt ki mindig. A másik, hogy nagyon sokat pisilt, szerintem azért, mert sokat is evett tápszerből. Olyan mennyiség ment egyszerre, amit a pelus nem tudott befogadni.


Elraktam őket, tervezem, hogy tavasszal előveszem őket, mert már combosodik a babám.


Szóval a mostani állás szerint én nem vettem volna......

De! Látva így hogy egy-egy hét után mennyi eldobható pelus gyűlik össze, és mennyi szemetet csinálunk, nagyon sajnálom, hogy nekünk nem jött be a mosható. :(


Ha spórolni akartok, akkor csak pár hónap után vegyél mosható pelust, amikor már kialakult a babád testfelépítése (pl nálunk ducin született és az első héten sokat fogyott, aztán megmaradt vékonynak, nagyon sokat nyúlott és a 3. hónaptól már nagyon sokat pisilt is) és akkor is csak 1-2 darabot és próbáld ki, hogy működik e, ha igen vegyél többet.

2012. nov. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Előző válaszoló vagyok.

A kérdésedre nem teljesen válaszoltam. 20-25 pelus elég, attól függ hányszor kell pelenkázni, de ha kb. napi 8-al számolsz (ez lehet 10 is, de 5 is egy nap), akkor ha 2 naponta mosol és 1 nap (pelus, időfüggő, de napon 3 óra alatt is megszáradhat) alatt száradnak, akkor 24 körül a legjobb.

Van olyan típus, aminél a külsőt is mindig cseréled, de van olyan ahol csak a belsőt és a külsőt használhatod többször is (amíg nem lesz büdös, illetve nem lesz kakis), csak a belsőt kell cserélni.

Nekünk amit írtam felfele kerekítva kb. 300 font volt. De használni kell/ajánlott itt liner-nek hívják (itt kb. 3 font 100 db, de van többször használható mosható is ugyanennyiért), amit a pelus és a baba feneke közé raksz, úgy néz ki mint egy zsepi/wc papir. Ez azért kell, mert ha kakil, akkor nem kell a kakit levakarni az egész pelusról, hanem ezt csak megfogod és ezzel együtt lehúzod a wcbe, a pelus meg mehet a mosásba.

Popsikenőcsöt mi egyéltalán nem használtunk, soha nem volt piros a feneke mosható pelusnál.

2012. nov. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Itt olvasgass:), és ezzel egyetértek:"Ha spórolni akartok, akkor csak pár hónap után vegyél mosható pelust, amikor már kialakult a babád testfelépítése (pl nálunk ducin született és az első héten sokat fogyott, aztán megmaradt vékonynak, nagyon sokat nyúlott és a 3. hónaptól már nagyon sokat pisilt is) és akkor is csak 1-2 darabot és próbáld ki, hogy működik e, ha igen vegyél többet."(mi is moshatóztunk, végig a pelusos korszkaban, én nagyon szerettem)

[link]

2012. nov. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én menet közben álltam át fokozatosan. Azt tűztem ki magamnak, hogy havonta az eldobható pelus árának a felét költöm el maximum. Próbálgattam a különböző típusokat, aztán hamarosan meg is találtuk, hogy mi a nekünk legmegfelelőbb.
2012. nov. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!