Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit szóltok ehhez a kaja...

Mit szóltok ehhez a kaja mennyiséghez?

Figyelt kérdés

Sziasztok, én tettem fel azt a kérdést, miszerint a 3 hónapos babám sokat eszik mert egy nap 5-6x eszik 133 mlt. A védőnő szerint. Tegnap óta viszont jelentősen keveset eszik.


Tegnap evett:

6:30kor ciciből

7:30 ciciből

8:30 ciciből

10:30kor 100ml táp

12:15kor 10ml táp

13:30kor 80ml táp

14:30kor cici

16:30kor cici

17:00kor 110ml táp

19:30kor 100ml táp


A mai eddig:

6:00kor cici

6:45kor 30ml táp

8:00kor cici

9:00kor 100ml táp

11:00kor cici

12:30kor 110ml táp

15:00kor 80ml táp.


Nem kevés ez? Eddig simán megette a 133at. Ja, azt hozzá kell tennem hogy a cicimből nagyon kevés tejcsi jön.


2012. nov. 17. 16:51
 1/5 LadyLoss ***** válasza:

a babák étvágya folyton változik. 5 kiló felett azt mondják, hogy testsúlykilogrammx120ml a napi menniség, de van amelyik kevesebbel is beéri és van aki többet igényel.

Az én kislányom 3 hónapos. Csak tápszeres. Naponta 4-5-6x eszik 170et átlagban. Van mikor többet, an mikor kevesebbet.

egy darabig én is hallgattama védőnőre, hogy ne adjak csak ennyit annyit, aztán én hallgattam az ordítást, mert éhes maradt, nem a védőnő. Különben sem a védőnőt etetem, hanem a lányomat.

annyit adj neki amennyit elfogad. 3 hónaposan van egy növekedési ugás is, amikor átmenetileg többet kérhet enni.

2012. nov. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is 3 hónapos.

Ő 5-6x eszik 170 ml-t mivel a tápszerezik azon pedig

van tájékoztató. 3 óránként VOLT ,hogy előbb kért 20-30 perccel én nem adtam neki mivel meg kelet tanulnia.


Nekem 2 hónapig cicizett 20-30 ml jött neki a végén. Mérleggel mértük arra kapta a tápszert. De ezt is 3 óránként csináltuk.

2012. nov. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Huha- egész nap eszik- ez 10étkezés.... Nem azért cicizik állandóan, mert éhes? Mármint kevés neki a 100ml.

Éjszakát átalussza?

Nekem 2hósan a fiam este 8kor evett, reggel fél8ig aludt. Reggel 8kor evett, 12 és 16kor, azaz összesen 4x evett akkor viszont sokat, 170-et egy evésre.(születésétől tápos baba.)

Viszont étkezések között nem sírt, elvolt, éjszaka végig aludt- nem is ébredt egyetlen egyszersem.

Szerintem éhes marad étkezés után, azért kér állandóan enni. Ez csak az én tippem, onnan godnolom, hogy mikor 2hósan voltunk tanácsadáson és mondtam a dokimnak hogy eszik a fiam, 4*170ml- akkor elhűlt és mondta, hogy etessem 5x és akkor kicsit kevesebbel - álljak rá az 5*130-ra. Megpóbáltam egy napig- na aznap végig üvöltött a baba. Már reggel nem tetszett neki, hogy kevesebbet kap, nyűgölt utána, nagynehezen kibírtuk fél 11ig, akkor megint evett ugyan, csak nem lakott jól- szóval sírás, nem alvás és szenvedés volt a napunk. Másnap mondtam is magamban, hogy oké- megpróbáltuk, ennyi--- visszaálltunk a négyszeri evésre. Totál bevált, utána semmi gond nem volt a picivel. Dokinknak nem tetszett- más nem is tudtam mondtani neki- minthogy tudvalevő, hogy a gyerekek nem egyrformák... ő ilyen. :))

elfogadta...

2012. nov. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, alszik egész éjjel, 8tól kb reggel 7ig. A cicizést csak megnyugtatásra használom és hogy elaludjon. Csak reggel lakik jól vele, napközben alig jön belőle.. Nem hiszem hogy éhes maradna mert jelzi ha nem kell több neki.

2012. nov. 17. 21:17
 5/5 anonim ***** válasza:

A cicit nem szabad megnyugtatásra használni mert később ügye már nem tudod. De ő követelni fogja sajnos. Velem is így volt hallgatam a védőnöre 2 hét alatt el is felejtette.

Csak nálunk is nehezen megy az alvás mert nem cumizik csak nyüszög :S de nem kel neki.

2012. nov. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!