Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jövőhéten lesz 7 hónapos a...

Jövőhéten lesz 7 hónapos a babám. Jól csinálom a hozzátáplálást? Többi lennt

Figyelt kérdés

Reggeli:szopi

Tízórai: gyümi +1 kanál főttbúzadara(glutén miatt)(alma,körte)+szopi

Ebéd:Főzelék(krumpli az alap+s.répa vagy,sütőtök vagy alma)

Uzsonna:Szopi+néha a megmaradt főzelékez oda adom még.

Vacsi:Szopi+tápszer

Mi adhatnék még neki. Nem változatos igaz?

Köszönöm


2012. nov. 17. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:
24%
Abból adj, amit magatok is esztek. Majdnem mindent megehet már. De kell neki hús is (nem feltétlen csirke), és tejtermékek is. Joghurt stb.
2012. nov. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én tízóraira tejpépet adok gyümölccsel. Délben főzelék az alap nálunk is krumpli. De mehet bele csirkehus is. Uzsonna az mindig gyümölcs vagy nyes vagy üveges daráltkeksszel, babpiskótával. Vagy dörmijót vagy kiflit szoktam belecsipegetni. vacsora cici. Most 8 hónapos de kb 7 hónaposan is így volt.
2012. nov. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem,hogy 1 hónapja kóstoltatok még csak.Addig csak anyatejes volt.
2012. nov. 17. 20:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Kisfiam is 7 hónapos, 5,5hónaposan kezdtük a hozzátáplálást.

Eszik már: alma, körte, barack, meggy, krumpli, répa, sütőtök, cékla, spenót, gesztenye, brokkoli, hús.

Szerintem 2-3 naponta lehet bevezetni neki vmi új ételt. 2.nap csak pár falatnyit, 2.nap kicsit többet, 3.nap mehet már a teljes adag. Következő nap lehet már egy újat kipróbálni.

A babának is jobb, ha többféle tápsnyagot kap, Neked is jó, hogy többféléből tudsz válogatni, változatosabban tudsz neki főzni.

Még annyi, hogy tízóraira nem ragaszkodok mindig csak a gyümölcshöz. Ált.az az alapja, de simán adok hozzá sütőtököt, gesztenyét, brokkolit, stb.

2012. nov. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!