Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma adtam először a fiamnak...

Ma adtam először a fiamnak almalevet,2 hét múlva már 6 hónapos. Viszont ma sötétzöld volt a kakija. Lehet attól?

Figyelt kérdés
Tízóraira kapta,pár kanállal.Dél körül nem is szopizott rendesen, mintha azzal a kevéssel beérte volna, vagy lehet én képzelődök már :) Máskor is volt zöld a kakija, ezért most nem esem kétségbe.Arra gondoltam holnap is adok neki, aztán meglátom mi lesz.Ha megint zöld kaki és nem akar rendesen enni dél körül, akkor talán jobb, ha még hanyagoljuk ezt a hozzátáplálást, hiába rágja a nagyi a fülem :)
2012. nov. 18. 22:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy pár kanál almalétől zöld lenne a széklete. Anyatejes babáknál ez előfordul.

Viszont ha elfogatsz egy tanácsot kezd el a kóstoltatást.Később mikor megnyílik a kis tudata nehezebben fogadja majd el a kanalat és csak cicit akar majd.Szenvedni fogsz vele!Már mehetne az alma püré is..

2012. nov. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt gondolom,hogy kizárt,hogy az almától legyen.És nem azért kell "erőltetni" a hozzátáplálást,mert a nagyi rágja a füled; a gyermekednek teszel vele jót és a későbbieken egyszerűbben fogja elfogadni az új dolgokat.Szerintem is simán adhatnád neki már az almát püré formában.Az én kisfiam nem nagyon akarta elfogadni az alma levét,így próbáltam a pürét.Na azt viszont az első pillanattól kezdve gyűrte befelé. :) Én is 6 hónapos kora előtt pár héttel kezdtem el a kóstoltatást.Most 10 hónapos és bizony így is van,amit nehezen fogad el, vagy sehogy. :/
2012. nov. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem se várj a hozzátáplálással!! Később valóban nehéz lesz vele, ha nem kezded el. Én 4 hónapos kor után kezdtem a lányommal( bár ő tápszeres volt), 8 hónapos lesz és szépen eszik már mindent. Egyik ismerősöm akinek annyi idős a babája mint az enyém, 6 hónapos kor után kezdte és alig fogad el valamit a kicsi.

Szerintem nem az almától zöld a széklete. És szerintem is mehetne már neki a püré is!

2012. nov. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Pürét adok majd neki, szerintem is a lével van gondja, viszont, ma kiskanálból nem kellett neki az almalé, de pohárból kiitta.A nagyi pedig 3 hónapos korától kezdve rágja a fülem, mert 1 óvónéni azt mondta neki.Az azért túlzás lett volna szerintem, hiszen tejem szerencsére volt/van hízott tőle a babám.
2012. nov. 19. 21:58
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2012. nov. 19. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!