Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek van értelme angol...

Szerintetek van értelme angol foglalkozásra vinni a picit 1 éves kortól? És hová?

Figyelt kérdés

A Helen Doront nézegettem, de nem tudok dönteni. Én szenvedtem a nyelvvel, és szeretném, ha a babámnak majd könnyebben menne a tanulása.

Azt sem tudom, hogy hogyan döntsem el, hogy pl. az Europarkban jobbak a tanárok, vagy Zuglóban. Vagy esetleg máshol, vagy más nyelvsuliban. Kőbányán lakunk, messzebb nem igen vinném.

Találtam még Mortimer gyerek angolt 8500 Ft/hóért.

Vagy ezt a pénzt inkább fektessem be a jövőjére? Vajon mivel jár jobban? Lehet, hogy ennyi pénz 18 éves korára már semmit nem fog érni...

Van olyan köztetek, aki angolul tanítja a kicsit, és látja, hogy van értelme?

Köszönöm, előre is a válaszokat!



2012. nov. 19. 10:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennek a korai idegennyelv-tanításnak akkor van értelme, ha kétnyelvű a környezet, és az egyik szülő kizárólag az idegen nyelven szól a kicsihez. Vagy legalábbis a gyerek napi több órát hall anyanyelvi szintű beszédet az adott nyelven.

A heti pár óra foglalkozásnak nem sok értelmét látom. Aranyos a gyerek, ha háromévesen elénekli az Old MacDonald had a farm-ot, de nem ettől lesz felsőfokúja 16 évesen.

2012. nov. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok - de mivel ez egy tipikusan megosztó kérdés, jönnek majd a másik oldal érvelői is :-))
2012. nov. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%

ellentábor: :-)


Nekem napi 3 órában volt angolul beszélő babysitterem ezelőtt 25 évvel.

És jó volt:)


Megvolt a nyelvvizsgám 16 évesen és igen a születendő babámnak is lesz, mert igenis jó....

2012. nov. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a kicsi korban történő angolnak akkor lenne értelme, ha napi szinten (nem csak 1-2 órában) angolul beszélnénk a babához.

Nézegettem én is, de úgy döntöttem nem viszem.

Olyan ovit néztünk ki, ahol van angol foglalkozás, alapnak nagyon jó. A suli, ahová majd szeretnénk, hogy járjon, kifejezetten angolra specializálódott, a gyerekek nagy része 8. o. végére nyelvvizsgát tesz.

Mindezt azért írom le, mert leszögeztem a fiam születésekor, hogy semmit nem várok el tőle, nem erőltetek semmilyen foglalkozást stb. CSAK angolul tanuljon meg normálisan. Gondolom hasonlóan vélekedsz te is.

A pénzt gyűjtögesd, jól jön majd a későbbiekben.

2012. nov. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál.

Akkor pl. szerinted keressek inkább valamilyen zenés időtöltést, ott jobban szórakozna, illetve formálódna a kis tudata?

2012. nov. 19. 10:37
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
3. nem vagy ellentábor, olvasd csak el a 2. mondatomat :-))) (1. hsz. vagyok)
2012. nov. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim ugyanilyen megfontolásból angol oviba íratták a hugomat. Szegény nemcsak a 3 évet kínlódta végig, hanem utána az alsó tagozatot is (ott is emelt szintű angolra járt). Szabályosan meggyűlölte a nyelvet, 3-asnál sosem volt jobb jegye.

Most kitűnően beszél angolul, de ez annak köszönhető, hogy 2*1 évet tanult, ill. dolgozott az USA-ban.

Nekem 3 éves kisfiam van, de nem szeretném 7-8 éves koráig idegen nyelvre taníttatni (én pedig meg sem próbálom otthon, csak összezavarná).

Viszont egyetértek az elsővel, biztosan lesz, aki ezt teljesen másképp látja.

2012. nov. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Tényleg nehéz kérdés. Kicsit hihetetlen nekem is, hogy heti egy órában annyi tudásra tegyen szert, hogy az előnyére váljon. Azonban azt olvastam (Helen Dorontól függetlenül), hogy ha napi szinten kb. 20 percet bármely idegen nyelvet hallanak a kicsik 3 éves korukig, akkor annak a dallamát, kiejtését, stb. magukba szívják, (megértést nem) és anyanyelvi szinten sajátíthatják el azt nyelvet a későbbiekben. Míg amelyeknél ez nem történik meg, ott ha nem kerül anyanyelvi környezetbe hosszabb időre egy már nagyobb emberke, mindig hallható lesz a beszédén, hogy csak tanulta.

Lehet hogy ez bolondság!?!?!

2012. nov. 19. 10:47
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz vele ártani amíg nem kényszeríted rá. Ha már ilyen kicsi korában megtanulja a dalocskákat és néhány szót már jó kezdet lesz a nyelvtanuláshoz. Van az agynak egy úgynevezett passzív szókincse amit nem használ, de később ha újra hallja a semmiből elő tudja kaparni. Véleményem szerint semmi szükség nincs angol nyelvű iskolába járatni egy gyereket mindaddig amíg ki nem derül, hogy nagyon fogékony a nyelvre. Ennek az az oka, hogy még jobban megterheled az amúgy sem könnyű iskolai éveit.

Ezek a foglalkozások játszva tanítják a gyerekeknek a szavakat. Viszont amikor később valóban tanóra keretein belül fogja tanulni akkor ezt az ismeretet könnyen helyre fogja tudni tenni. Már hallja a what is your name-et csak vaciorném-ként fogja ismerni. :D Tehát lesz benne egy alap tudás. Tudja majd mit jelent, hogy hogyan ejted, de hogy miért jelenti ezt ezt majd később tanulja majd meg és később jön rá. Ha úgy látod nehezebben megy neki később és azt fogja mondani, hogy nem akarja vagy nem szereti akkor keress helyette egy olyan foglalkozást ahol angolul kizárólag dalokat tanítanak nekik. Az éneklést minden kisgyermek szereti és tudtán kívül rengeteg dolog fog rá ragadni. Később pedig mikor tanulja az iskolában a mondatokat rádöbben, hogy azokat a szavakat már használta valahol és helyre áll a fejében a kép. Arról nem is beszélve, hogy rengeteget számít a kiejtésnél. Márpedig az angolnál ez elég nagy előny lenne. Ráadásul ilyen korban a kisgyerek feje olyan mint a szivacs! Viszont ha erölteted akkor tényleg meg fogja makacsolni magát. Olyan helyet kell válassz ahol épp olyan szívesen megy mint a játszótérre. Különben plusz tehernek fogja érezni. Aztán később ha bebizonyosodik, hogy valóban jó a nyelvérzéke akkor lehet terelgetni ezen az úton tovább. De csak akkor ajánlatos a kétnyelvű iskola, ha valóban fogékony a nyelvre. Önmagában is elég nehéz az iskola a gyerekek számára és utálják is ezerrel. Másik nyelven pedig turbófokozatú gyűlöletet fog eredményezni. Havi x ezer ft-al nem igen lesz biztos jövő amit tudnál neki biztosítani sajnos. esetleg, ha tudsz venni egy lakást (mivel most nagyon lent van az áruk) az jó befektetés lehetne a jövőjét tekintve.

2012. nov. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
72%
Egy nagyon jó gyerek pszihológus egyszer azt mondta,hogy amelyik gyereknek a szülei különböző anya nyelvűek ott nincsen probléma ha a kisgyerek kicsi kora óta mindkét nevet tanulja,de ott ahol egy nyelvűek(magyarok) ott árthatsz is vele és nem fog tudni attól jobban angolul később,sőt a magyarral is lehet problémája.Azzal nincs baj ha hallgat angol,német,francia,olasz mesét,zenét az csak hasznára válik,de szerintem szegény kicsi gyereket ne vidd oda,ráadásul baromi drága.
2012. nov. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!