Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye kinövi a fiam ezt?

Ugye kinövi a fiam ezt?

Figyelt kérdés

13 hónapos a fiam, igazán közösségbe nem nagyon járunk. Persze nem úgy kell érteni hogy sehova sem megyünk, és a kis második unokatesója itt lakik a szomszédban, ővele is nagyon elvan és a mamáékkal is, de viszont elmentünk a hétvégén a nagynénjéhez (apai) és nem sokat voltunk eddig ott, mert én a párom nélkül nem szívesen megyek fel.


Amikor ott voltunk, akkor úgy elkezdett a nagynénjétől félt vagy nem is tudom, ahogy hozzászólt már bőgött is. Ez miért van? Haza is kellett jönnünk, mert semmi se tetszett neki ott. És még én lettem lecseszve hogy nem mentünk fel hozzájuk egész nyáron meg stb! Hogy nem tudom majd vinni az oviba se mert nem marad majd el!


Mit csináljak? Kinövi majd? Elmúlik majd? Nagyon anyás különben, de ez ebben a korban normális, nem??? Más is van/volt így ezzel? az oviig még azért sok idő van, majdnem két év... Köszi aki ír!


2012. nov. 19. 12:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Fiam 20 hónapos, és kb. 16 és 19 hónapos kora között félt az idegenektől + a vele egykorúaktól is. + nagyon anyás volt.

kb. 3 hete újra nagyon barátságos mindenkivel - alig bírom hazahúzni még a védőnőtől is.

Nekünk a csiri-biri torna jelentette az áttörést! Hiába voltunk nyáron mindennap a játszótéren (mint gyerekközösség), kellett ez a közös program.

2012. nov. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem csak attól függ,hogy mennyit látja vagy éppen nem látja a gyerkőc az illetőt.Lehet simán nem szimpatikus neki; mert ez is előfordulhat ám!Ők is már saját érzelmekkel rendelkeznek,lehet nem tetszik neki a nagynéni rezgése,vagy ilyesmi.De az is lehet,hogy érzi,hogy nem szívesen mentek oda és ez köszön vissza a viselkedésében (mert úgy vettem ki a soraidból,hogy így van).

Szerintem ne erőltesd,mert csak rosszabb lesz és lehet más kapcsán is előjön ez a fajta félsz.

Ha alapvetően jól elvan másokkal,még ha nem is cipeled a nap 24 órájában különböző helyekre,társaságba,baba klubba,stb,akkor ne kell aggódnod.Ez ne törvényszerű,hogy pl. az ovival meggyűlik a bajotok.Ez butaság!

Mindezek mellett ilyen korban jöhet elő az,hogy sokkal zárkózottabb lesz az idegenekkel szemben,tehát semmi nem róható fel sem neked,sem a gyermekednek.

És valóban,az oviig még rengeteg időtök van,ne idegeskedj emiatt.Aki meg piszkál,tedd helyre picit!

2012. nov. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mi az a csiri-biri torna??
2012. nov. 19. 12:43
 4/6 anonim ***** válasza:

Kisfiam teljesen a fiad ellentéte,barátságos,társaságkedvelő, kisgyerek nagyon talpraesett.Sose félt senkitől,volt olyan időszak,mikor anyásabb,volt,de az azt jelentette többet bújt hozzám.Mi sokat találkoztunk a rokonokkal 10 hónapos korától mentünk játszótérre is(akkor lett jó idő),imádta a gyerekeket,a felnőtteket,aki szimpatikus azzal nagyon megbarátkozott,sőt aki közeli barát volt annak azt is engedte,hogy felvegye,játsszon vele.Apját,mamáját mindkét nagybátyját imádja.16 hónapos kora óta bölcsis sose volt semmi probléma semmi sírás,nagyon kiegyensúlyozott,önálló,alkalmazkodó nem egy elveszett gyerek,most lesz 19 hónapos.

Szerintem járjatok többet gyerektársaságba,rokonokhoz,engedd,hogy más is játsszon vele,foglalkozzon vele,mindig legyél a közelbe,hogy biztonságba érezze magát.Szerintem szép lassan javulni fog a dolog.

2012. nov. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2012. nov. 19. 12:45
 6/6 anonim ***** válasza:
2012. nov. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!