Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött babátokhoz mikor...

Újszülött babátokhoz mikor engedtek látogatót? Engeditek, hogy felvegyék?

Figyelt kérdés
Ha jönnek a látogatók, kinek engeditek meg, hogy felvegye? Egyáltalán engeditek, hogy hozzányúljon bárki? Ha nem, mit mondotok, ha mégis fel akarja venni valaki? Hogy udvarias is maradj. (Nem nagyon szeretném, hogy bárki hozzányúljon, kivéve anyukámat)
2012. nov. 19. 12:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Közeli rokonnak engedem,közeli rokon szerintem 1 hetes kora után simán jöhet.Barátnő,távoli rokon inkább várja meg az 1 hónapot,az a szokás.Beteg embert nem engednék a közelébe,mert az immunrendszere csak 6 hetes kora után alakul ki de értelmes ember betegen nem megy babát látogatni.Szerintem nyugodtan felemelheti bárki aki jön(rokon,barátnő),persze azért kisgyerek csak segítséggel foghatja meg,nehogy nehéz legyen neki
2012. nov. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%
Aki szerette volna, az nyugodtan felvehette. Szigorúan csak pólyában. Én nem szerettem volna elszeparálni. Aki akarja és tudja szeresse nyugodtan. Miután én jól érzetem magam a látogatók is jöttek, mentek folyamatosan. Mi alapból szeretjük a társaságot.
2012. nov. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
Szia, mi megvártuk a 6 hetet és mindenki volt annyira udvarias, hogy megkérdezte, mikor lenne alkalmas a látogatás. Úgy próbáltuk megoldani, hogy lehetőleg egyszerre legyen letudva, ne minden hétvégére jusson látogató. Én külön mindenkit megkértem, hogy lehetőleg ne parfümözze agyon magát, mert azt nagyon utálják a babák és hogyha náthás, köhög, akkor nem fogok megsértődni, ha nem jön. Szerencsére nem is kellett szólni külön senkinek, hogy mosson kezet és felkapkodni sem nagyon akarták. Szerintem abban nincs semmi, ha valaki ölbe veszi a kicsidet és babusgatja, persze ha ellenkezik, akkor nem szabad erőltetni. Nekem megértették a szüleim, hogy első baba révén teljesen természetes a viselkedésem, hogy mindentől féltem a kicsimet, ha benned rossz érzést vált ki, hogy meg akarják fogni, akkor nyugodtan mond meg, aki erre megsértődik, hülye.
2012. nov. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%

Én a harmadik gyerekek 22-én szültem, 24-én mehettünk haza. Aznap már jött anyukám és a tesóm is. Sőt, mivel szenteste volt, nálunk töltöttük, mert ez közel 10 éve így van.

Másnap már szintén jöttek látogatók, és minden napra jutott valaki. (unokatestvér, szomszéd, barátok)

Senki nem volt sokáig, betegen nem jöttek, a legközelebbi családtagokon kívül senki nem is akarta felvenni. Szinte mindig aludt, így hagytuk is.

2012. nov. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ez Rajtad múlik. Ha nem akarod, hogy megfogják, akkor ne engedd.

Ebben a helyzetben alapból azt csinálnám, hogy nem adom kézbe. Ha fekszik és alszik, akkor azért nem, ha meg ébren van, akkor Te tartsd kézben és úgy "mutogasd".


Ha valaki megkéri, hogy hadd vegye át/fel, akkor kerek perec mondd meg, hogy bocs, de most még nem szeretnéd, majd ha nagyobb és erősebb lesz a baba.

Ha valaki erre besértődik, akkor az ő baja.


Amúgy nekem az a tapasztalatom, hogy minden többedik gyereknél egyre lazább lesz az ember ebben a kérdésben (is). Én a harmadikat már gy tolom a látogató kezébe.


Igaz, nem újszülöttként, de egy-két hónaposan már igen.

2012. nov. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem tudom hogy otthon vagy e már vele. Én a korházban csak a férjemnek meg anyukámnak engedtem. Más is akarta de azt mondta hogy az orvos azt mondta ne vegyük kézbe csak otthon. Mondjuk ez igaz is csak a szülésznő javasolta. Itthon már szépen lassan egyenként engedtem persze jól letakarva textilpelussal a kinti ruhájukat, kézmosás után szigoruan.
2012. nov. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
81%

3.babát szültem nemrég.

Nem szeretem, ha 1,5-2 hónaposan fogdossák a gyerekeimet, ez most sem változott, így volt az elsőnél és a másodiknál is.

Szerencsére senki nem kapta ki őt sem a kezemből, sem a kiságyból, soha. Csak akkor fogták meg, ha a kezükbe nyomtam, de pár perc erejéig, utána visszavettem (vagyis veszem, mert még a legkisebb nagyon pici).

Nagyszülőnek és két barátnőnek engedem ezt a pár percet. Más még nem volt itt, de nem is adnám másnak.

Én nem szeretem, ha újszülött babát "macerálnak" mások, aki nem én vagyok, vagy nem a férjem.

Senki nem sértődött meg eddig soha ezen. Még a nagyszülők sem, hiába csak pár percet fogták.

2012. nov. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
92%
Hát mivel a kórházban is ezer nővér,más anyukák és babák is vannak körülötte,így szerintem jöhetnek már hamar vendégek,ha nem sokan vannak.Hisz a kórházba is találkozik annyi emberrel a kicsi,mint a fene...Természetesen beteg ember ne menjen,meg tényleg max 2-3ember egyszerre még csak az első pár hétben.Szerintem ha bárki megy,kezd azzal hogy pillanat viszek kéztörlőt és akkor értik a célzást,hogy mossanak kezet.Utána meg szerintem bárki meg foghatja.Jó természetesen ne mikor mág csak 1hetes,de akkor se történik én szerintem nagy baj,ha valaki a tiszta kezével felveszi.
2012. nov. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Közeli családtagok (nagymama, nagynéni), kézmosás után felvehetik, ha egyébként egészségesek.


A többieket meg kell kérni, hogy később jőjjenek látogatóba, amikor már nagyobb lesz a gyerek. Nem is illik a frissen szült anyuka nyakára mászni az első 1-2 hónapban. Ha ezt valaki magától nem tudja, ne aggasszon, hogy megsértődik vagy nem. Ő is pont elég udvariatlan, és nem gondol arra, hogy neked milyen érzés.

2012. nov. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
39%

nagyszülők és a sógoromék jöhettek az első 6 hétben, utána mások is. én is a kézben tartósdira esküszöm, ha olyan valaki jön, aki van olyan bunkó, hogy nem kérdezi meg, felveheti-e hanem felkapkodta (gyerek meg sírt, errekitalálta, hogy hasfájós...dehogy volt az, egyszerűen nem szeret idegennél lenni)

a kézmosással anyukámon kívül nálunk mindenki hadilábon állt, így ahogy beléptek az ajtón, rögtön mondtam, hogy sziasztok, tettem ki friss törölközőt Nektek. Így értettek a célzából. Ha meg olyan jött, akiről tudom, hogy nem szívesen adnám a kezébe, mert sose fogott gyereket és itt akart gyakoroloni stb ott meg mondtam, hogy még addig nem javasolja az orvos a fogdosást, amíg az oltást meg nem kapta (ha nincs gyereke, úgyse tudja, az mikor van)

2012. nov. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!