Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ikrek mellett mennyi segítsége...

Ikrek mellett mennyi segítséget várnátok el férjetektől?

Figyelt kérdés

17 napos,tápszeres ikreim vannak.Császárral szültem,két egészséges kislányt,2720 és 2760 grammal.A szülés nem viselt meg (annyira),másnap már jól voltam.

Mit tartotok "ideálisnak"?


2012. nov. 19. 15:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt,hogy a gyereket az anya és az apa vállalta,nem csak az apa és természetesnek kell lennie,hogy az apa ugyanúgy gondozza a gyerekeket,eteti,altatja,vigyáz rájuk,pelust cserél,játszik velük.Ha nagyon sokat dolgozik akkor is időt szakít rájuk.Pláne ha ikrek akkor dupla akkora odafigyelést igényelnek,és nem szabad,hogy a férjnek teher legyen vagy ne akarjon semmit se csinálni mondjuk arra hivatkozva,hogy Ő keresi a pénzt.Nálunk a párom ahogy kijöttünk a kórházból már fürdetett,etetett miközben én fejtem,éjjel is együtt keltünk fel,pelust is cserélt,mondjuk a kakis pelust azt több idő utána volt hajlandó csak cserélni,mondjuk ha épp nem voltam ott.Házimunkát is együtt csináltuk.Tényleg mindent.
2012. nov. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
bocsánat: nem csak az anya
2012. nov. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem is annyira az "elvárás" volt a kérdés nálunk, mivel senki segítségünk nem volt, kezdettől kivette a férjem a részét mindenből. Éjjel szinte mindig kelt ő is, adta mellre a lányokat, pedig voltak időszakok, amikor nagyon sűrűn szoptak, szinte egész éjjel fent voltunk. Tisztázott, fürdetett, bevásárolt. Most, hogy nagyobbak, eteti őket, néha elviszi egyedül sétálni őket, bármikor nála hagyhatom őket órákra. Teljes mértékben kiveszi a mai napig a részét, én el sem tudom képzelni másképp, egyszerűen nem tudom, hogyan oldottam volna meg egyedül. Persze én főzök, meg a mosás bekészítése az én dolgom; ezeket én jobban tudom. Viszont mindig ő vágja a lányok körmét, tanácsadásra is eljön velünk, ha tud. Ha betegek, orrszívózik, gyógyszerel, ha kell. Állítása szerint szívesen mindezt! Pedig az én férjem egy későn érő típusú, álmodozó ember (volt) - hát most leszállt a földre egy kicsit. A munkája továbbra is fontos neki, szerintem abban töltődik fel ránk :)

Valószínűleg az iker-projekt ilyen kétszülős....

2012. nov. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3 ikreink vannak ! 1 kislány 2 kisfiú , 10 honaposak ! Nagyon nehéz velük sokszor ! Mondjuk én egy kicsit kevésnek tartom amennyit itthon van , de tudom hogy valakinek dolgoznia is kell ! Olyan 15-17 korul ér haza ! Viszont reggel 7re megy ! Mikor haza megy akkor tudok valamit is csinálni ! Addig a napom nem áll másbol mint játszás pakolás stb .. ! Nálunk a gyerekek pici kora óta ő fürdet ! Mi mindig akkor megyünk sétálni amikor ottthon van ! Bár sokszor van sajna , hogy elkell mennem d.e bevásárolni vagy orvoshoz vagy ilyenek ! Na az jó nehéz ! Hisz azért 3 babahordozot lecipelni nem a legkönyebb ! Majd a kocsiba bekötni őket ! Ès azért szeretnek rosszalkodni is ! Viszont amit imádoka férjembe hogy ha haza ér csak a gyerekekre figyel így tudok főzni takarìtani vagy akár egyszer egy honapba meg kormoshos is van ido elmenni ( bár a kicsi lányunkat mindig magammal viszem (
2012. dec. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!