Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Vélemény?

Anyukák! Vélemény?

Figyelt kérdés

Adott a facebook.

olvasom ,hogy egy férfi segítéget kér mert mindenüket elveszítették lakás, munka stb.

Leírja hogy nem gyógyszert,nem vért,nem műtét miatt ír.

leírja hogy pénz kellene nekik mert 3 gyerekük van és nem tudják hogyan tovább.

Annyi ilyen hasonló sorsú ember van és vannak aki márol holnapra élnek éppen-éppen megélnek például mi én is bárlistán vagyok de mégsem írom meg egyböl a számlaszámom a facebook-ra hogy ugyan segítsetek már.

én vagyok szívtelen vagy segíteni kellene?


2012. nov. 19. 16:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Nézd ez egy szabad világ. Mindenki azt csinál amit akar.(néha sajnos) Mi is hasonló helyzetben vagyunk, mint te..párom is bárlistás egy bedőlt autóhitel miatt. A semmit fizetjük, mert az autót elvitték.:( (Igazad van én sem írnám ki sehova a számlaszámom segítségért esedezve.Viszont vannak ilyen emberek.Csak nézz szét az utcán mennyi ember kéreget így karácsony tájékán meg főleg és még neked van lelkiismeret furdalásod ha elmész mellette.Nyelj egyet és lapozz tovább én ezt tanácsolom.Nem vagy szívtelen ha nem tudsz segíteni akkor nem tudsz.Mindenki magában rendezze ezt le. Nem fog érte senki megszólni ha marad egy kis pénzed és azt nem adod oda.
2012. nov. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem, nem kellene segítened. Egyre több ilyen helyzetbe került ember van, sajnos. Aki tud az úgy is segít. Én sem kuncsorgok pénzért, pedig nekünk sem megy jól.

2 gyerekes 16hkm.

2012. nov. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nekem ezek mindig sántítanak... nem szoktam sem utalni, sem telefonálni ilyen esetben. lehet én is szívtelen vagyok, de annyi az ilyen kamu, hogy nem igaz..
2012. nov. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Solymáron élnek és most megnéztem a munka lehetőséget!találtam szép számmal és nem alja munka.csak könnyebb ez az út nekik!
2012. nov. 19. 16:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Pont tegnap futottam bele én is egy hasonlóba. Annyira felbosszantott, majdnem írtam neki, hogy szégyellje magát, de akkor megtudja az email címemet, azzal együtt pedig a nevemet.

Egy fiatalember le volt fényképezve egy kerekesszékben, és meg volt adva az összes adata, számlaszáma, stb. , mert pénzt kért volna egy újabb kerekesszékre.

Le is írt egy szívhez szóló történetet, mitől lett ilyen, stb.

Tudom, hogy aki valóban rászorul, annak receptre felírja az orvos, akár 700 ezer Ft-os széket is,igényének megfelelően, nem kell ehhez pénzt gyűjteni. Csak sok adakozó ezt nem tudja, megsajnálják és ezt kihasználják ki a kéregetők.

( A lányomnak már a 3-ik széket írta fel orvos, mindet megkaptuk ingyen, mindháromnak 500ezer fölötti az értéke. Nem kellett hozzá semmi különös, csak valóban sérültnek kell hozzá lenni.)


Ne dőljetek be az ilyen kéregetőknek. Akinek valóban szüksége lenne rá, az nem így kér.

2012. nov. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Így ismeretlenbe biztos nem utalnék. Egyébként én is pont a minap láttam egy ilyet és nem is postoltam az én ismerőseimnek. Lehet szívtelen vagyok, de nem ismerem őket, nem tudom hogy tényleg ilyen helyzetben vannak-e vagy csak próbálkoznak, könnyű pénz szerzési lehetőség. Mivel van gyermekem és félidőben vagyok a következővel ezért van hova tennem a pénzt. Más ha tudom hogy valaki tényleg megszorul, bajban van, ismerem az illetőt stb. akkor elgondolkoznék hogy mennyit tudunk erre áldozni, de így a semmire miért utalnék???
2012. nov. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!