Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A férjem vezeték neve Nyúl!...

A férjem vezeték neve Nyúl! Nem fogják csúfolni a kislányunkat a vezeték neve miatt? Milyen keresztnév illik a Nyúl vezeték névhez?

Figyelt kérdés

2012. nov. 19. 17:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
69%
De. Csufolni fogják. A férjedet talán nem csufolták?
2012. nov. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
54%
Sajnos valószínűleg csúfolni fogják, de nem tudtok mit tenni, ha egyszer így hívják az apukát.
2012. nov. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
80%
Hogyne tudnának mit tenni! Az anyuka nevére is kerülhet a gyerek. Egyébként meg ha csúfolni akarják akkor úgy is találnak valamit, nem kell ahhoz ilyen vezeték név. A másik fele hogy a férjed is felnőtt valahogy, nemde?
2012. nov. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%

Azért ennél sokkal rosszabb vezetéknevek is vannak. Mégis hogy csúfolnák, nyuszinak?


Ha fiú lenne azt mondanám ne add neki a Kálmán nevet.

Amúgy szinte bármit el tudnék képzelni. Esetleg jó ha hosszú a keresztnév, vagy kicsit (amennyire nektek belefér) különleges, hogy elterelje a figyelmet (amire szerintem nincs szükség).

Pl. Adrienn, Dominika, ezek jutottak hirtelen eszembe.

2012. nov. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek csúfolódósak. Az én vezetéknevem Fejes, gondolhatod mit kaptam néha :)


Mégis megvagyok, köszönöm :)


Mindenképp dallamos és hosszú keresztnevet adnék, pl. Kornélia.

2012. nov. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
84%

Mindenkit lehet csúfolni, egy Kovácsot is.

Ha karakán, vagány kislányod lesz, akkor tök mindegy, mi a neve.

Ha olyan, aki hagyja magát, akkor lehet Nyúl is meg Szabó is, akkor is bántani fogják.

A gyerekek gonoszak.

Válasszatok a Nyúl név mellé valami jó hosszú szépen csengő nevet. Tehát ha nem muszáj, akkor ne Nyúl Éva legyen, hanem mondjuk Nyúl Annamária, szóval hogy ne a Nyúlon legyen a hangsúly, hanem egy hosszabb keresztnéven.

Ez jó ötlet az egyik előző válaszolótól.

2012. nov. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
e miatt ne aggódj. mint látod,az én vezetéknevem sem egy csoda, de élek. és tényleg valami különlegesebb nevet válasszatok hozzá,ami nem egy-két szótagból álló!
2012. nov. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Ismertem én is egy Nyúl vezetéknevűt, őt Nyuszinak hívták a környezetében. Szerintem ez még aranyos is! Pláne, ha lány, egyáltalán tartom sértőnek. (Szerintem a nyulak cuki állatok.) Tényleg lehetne ezerszer "rosszabb" neve is.

Ha bántónak él meg bármilyen, a nevével kapcsolatos dolgot, majd a férjed elbeszélget vele erről, még erősödhet is a kapcsolatuk, ha pl. anno ő is átélt hasonló negatív dolgokat és van valami jó ötlete, hogyan védheti meg magát.


Amúgy meg a csúfolódáshoz tényleg mindig lehet ürügyet találni, vezeték- és keresztnévtől függetlenül. Az a lényeg, hogy megtanulja helyén kezelni ezeket a dolgokat.


Szerintem is jók a fentebb leírt név-javaslatok.

2012. nov. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is ismerek nyulat Nyúl Beátát.
2012. nov. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egyik legjobb barátnőm Nyúl Krisztina volt míg férjhez nem ment, csak Nyuszinak hívtuk, rajta is maradt, szerette is, soha senki nem piszkálta.

Túl fogja magát tenni az apró bántásokaon, talán a fiúknak nehezebb ezzel a családnévvel. Volt egy Nyúl Béla is a suliban, hát ő többet kapott.

Én is mindenképpen valami hosszabb dallamosabb nevet javasolnék neki!

Vivien, Mirella, Adrienne, Marietta, Zsuzsanna, Ágota, Bernadett, Johanna, Fruzsina, Krisztina, Kamilla, Tamara, Bianka, Annabella

2012. nov. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!