Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elfogadnátok a bocsánatkérést?...

Elfogadnátok a bocsánatkérést? Nyitnátok felé?

Figyelt kérdés

A kisfiam koraszülött volt és mint olyan gyengécske és vékonyka. Amikor anyósom meglátta, egyetlen mondat hagyta el a száját: "Hát úgy néz ki, ez sem életre való"

Azt hittem ott helyben meghalok, annyira megdöbbentett és rosszul esett. Különösen fájdalmas úgy, hogy az első babám meghalt, amikor 29 hetes terhes voltam. Az annyira megviselt, hogy sokáig pszichológushoz jártam, amiért párom családja folyamatosan támadott, hogy "bolond" vagyok és hogy miért nem teszem túl magam rajta, amikor még lesz úgyis gyerekem. Ez akkor nagyon fájt, de pszichológus segítségével többé-kevésbé feldolgoztam a veszteséget.

A kisfiammal is sokat szenvedtem a terhesség alatt-lehet lelki oka is volt, mert sokat idegeskedtem, nehogy baj legyen. Végül megszületett a kicsi, egészséges és már hízott is, formásodott. Anyósom bocsánatot kért ugyan, de nekem rettenetesen fáj, amit akkor mondott. Ezt elmondtam neki, erre megsértődött, hogy kényes vagyok és direkt haragban akarok lenni vele. A mai napig nem érzem, hogy megbánta volna, amit mondott. A fiamat is alig látogatja (a másik fia gyerekeinél szinte kétnaponta megjelenik, pedig nem laknak messzebb mint mi).

Én nem szívesen megyek át anyósomhoz. Párom szerint nyitnom kéne felé, hiszen bocsánatot kért. (Igaz, utána újra ő provokálta a veszekedést)

Ha ránézek a pici fiamra, folyton az jut eszembe, amit az a nő mondott és fel nem fogom, hogy mondhat ilyet egy anyának. Főleg a saját unokájáról. Tényleg én vagyok túl makacs?


2012. nov. 19. 17:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
az ilyenektől nyílik a bicska a zsebemben :( ne nyiss. Én még jól meg is mondtam volna a magamét, ha nem is rögtön, de az első sokk után...
2012. nov. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Biztos le fognak hurrogni,és egyébként nem vagyok haragtartó,de ezt én sem tudnám megbocsátani.olyan vagyok mint egy anyaoroszlán.ha megsértenék a gyerekemet,pláne egy ilyen beszólással,nem hogy megbocsátanám...szóba sem állnék az asszonnyal.
2012. nov. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
59%
Én pofonvágtam volna, de tényleg. És nem engedném, hogy lássa. Az ilyen nem ember.
2012. nov. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos akárhányszor fogsz neki megbocsátani, akárhányszor fogsz felé nyitni, az ilyen ember (?) soha a büdös életben nem fog megváltozni. Sajnos tapasztalatból mondom.
2012. nov. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy vagy makacs, ő a bunkó! Én biztos nem bocsátanék meg neki akármit is mond utána. Nem lehet ekkora paraszt vki h ilyet mondjon főleg a saját vérére! Inkább örülj neki h nem megy a kicsihez, biztos kivágnám a házból is ha ilyet mondana a gyerekemre. És a párod nem mondott semmit h így tett az anyja?? Az én párom biztos kitiltaná a lakásból ha ilyet mondana a kisfiára az anyja. Talán jobb is a picurnak ha nem szokja meg a nagyanyját, úgy se lesz a kedvence sosem, ti szeressétek nagyon és ez a lényeg.
2012. nov. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

nem vagy makacs... tudja min mentél már keresztül, ezek után behány egy ilyet? hát elmegy a pitsába! (már bocsánat) ezek után tuti nem nyitnék felé, de még a nevét sem akarnám hallani. ha tudnák, hogy min mentél keresztül (ők is átélték volna a tragédiát) akkor nem így állnának hozzá!! és az nem bocsánatkérés, hogy odaböfögi neked, hogy bocs!


nekem hasonló szitum volt, szerencsére csak félreértés volt. mikor kiderült, hogy kislányt várunk, felhívtam anyósom, hogy kiscsaj lesz az unokája. elég rossz volt a vonal, és félrehallottam amit mondott. én azt hallottam, hogy nem örül, pedig azt mondta, hogy naa örül... leraktam a telefont és zokogva hívtam a párom, hogy mit mondott az anyja, ő jól lehordta szegénykét, hogy hogy lehet ilyen... aztán kb 10 perc múlva hívott az anyósom, szintén zokogva, hogy ő soha nem mondana ilyet, főleg, hogy már alig várja az unokáját, sőt még bocsánatot is kért, pedig igazából nekem kellett volna. nagyon kellemetlen volt a szitu, szerencsére tisztáztuk.

2012. nov. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Párom akkor összeveszett az anyjával, viszont amint elnézést kért, el lett felejtve minden. Én nem tudom elfelejteni. Amikor a kisfiam hatalmas szemeibe nézek, és eszembe jut, hogy mégis csak a nagyanyja, folyton arra gondolok, hogy így még durvább, amit mondott. És én még ilyen érzéketlen emberrel nem találkoztam. Akárki látta a kisfiam, mindenki elismerően bólogatott, mert tudják, hogy nehéz terhességet vészeltünk át és minden percemben azon aggódtam, azért feküdtem hosszú heteket, hogy megszülethessen. És biztos vagyok benne, hogy ő is küzdött érte. És születése után is küzdött és megerősödött. Ha valaki, hát az én fiam igenis megküzdött az életéért.
2012. nov. 19. 17:57
 8/15 anonim ***** válasza:
66%
én inkább megütném! sőt, ezt ott helyben kellett volna megtenni. ne is foglalkozz vele. ne nyiss felé. ha megy hozzátok,kínáld meg valamivel, légy semleges,ne jópofizz. vén rosszindulatú érzéketlen szuka! tűzre kellene az ilyen!
2012. nov. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Természetesen nem nyitnék felé!!!!

Legyen anya,apa,nagymama,nagypapa vagy leendő keresztszülő,dédszülők akkor is a legszebbnek és legértékesebbnek kellene találni az ő vérét,unokáját stb.

De ha nem is így látja,akkor fogja be a száját és tartsa meg magának a véleményét.

Néha tudni kell csendben maradni...

Én is háklis vagyok minden rossz szóra,tekintetre amit a kisfiamnak szegeznek.

Mert senki nem engedheti meg magának,hogy sértegesse a gyermekemet.

2012. nov. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én nem fogadnám el a bocsánatkérését. Ha az én gyerekemre mondott volna ilyet, pláne ilyen előzmények után, a lábát többé nem tehetné be hozzám. És nem, ebben az esetben nem lennék tekintettel a férjemre sem. Érzéketlen, gonosz nő.
2012. nov. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!