Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, SOS segítség kellene!...

Anyukák, SOS segítség kellene!? Fürdetési baleset. Részeltek lent.

Figyelt kérdés
Egyedül fürdettem 5 hós babámat, mert férjem dolgozik, korábban ő szokta hozni a fürdővizet, de már volt, hogy egyedül is fürdettem. Beletettem a vízhőt mérő halacskát, ahogy szoktam, ránéztem és 38 körül, OK-t mutatott. Közben levetkőztettem a babát és beletettem a vízbe, és akkor éreztem, hogy melegebb, mint szokott, ránéztem és kicsivel 40 felett volt, talán 43 körül, kaptam is ki egyszerre a babát, de már a segge, háta beleért. Ahogy kivettem láttam, hogy piros neki, nagyon megijedtem, hogy megégett, meg a hasán is volt pár folt, ahogy odafröccsent a víz. De nem sírt, utána megetettem még, most már alszik. Most is megnéztem nem hólyagos neki, csak piros, remélem nem égett el neki. Bekentem Sudocremmel, jól tettem? Elvigyem orvoshoz holnap, ha piros marad neki? De remélem elmúlik a krémtől! Viszont a kis popsijánál egy fél cm-en mindkét oldalon apró pöttyök lettek, az megéghetett akkor? Azt is bekentem Sudocremmel. Felébresszem éjjel, megnézni, bekenni? Remélem minden rendben lesz holnapra. Valaki volt már így? Annyira rossz érzés, szegényke, remélem nem fáj neki. (első baba)
2012. nov. 19. 20:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

43 fokos víztől nem lesz égési sérülése.Annyi történhetett,hogy a melegebb víz hatására kipirosodott a bőre és ennyi.Ha megégett volna,hidd el,annak hangot ad.

Én nem kentem volna be,mert szerintem felesleges.Ez nem hámsérülés,csak egy kis bőrpír.

Semmiképpen ne ébreszd fel azért,hogy bekend neki.Majd reggel jó tüzetesen átnézed,az bőven elég.

Nálunk alapból 40-41 fokos vízben fürdik a kisfiam (9 hónapos),mert az ettől hidegebben ordított.És rajta sem volt még égési sérülés,hála az égnek.

Ne aggódj,minden rendben van/lesz vele!

Nyugodt estét Nektek!

2012. nov. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%

Az ég világon semmi baja nem lesz!!!Nyugiiiiii :)

A sudo jó rá...

2012. nov. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors választ, kicsit megnyugtattál, akkor valószínű csak bepirosodott neki a szokásosnál melegebb víztől, remélem reggelre elmúlik a pirosság! Amúgy ő is szokott 38-39 körülibe fürdeni.
2012. nov. 19. 20:50
 4/11 Jégtánc ***** válasza:
Sosem használtam a hőmérőt,könyökkel nézd a vizet.Megbízhatóbb. Ne aggódj,nem lesz semmi baja:))
2012. nov. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja, sokat kibírnak a babák. Én inkább Neogranomont tennék rá, több sebgyógyító, hámosító hatóanyag van benne.
2012. nov. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es! Köszi, sokat segítettél, amúgy ha elolvasod még egyszer, később popsiját is írtam! Amúgy meg eléggé megijedtem, és nem a fogalmazgatás volt a legfőbb problémám!
2012. nov. 19. 21:38
 7/11 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös 6-os válaszoló! Nektek köszi, csak Sudocrem volt itthon, így azzal kentem be. Igen, amúgy tudom, hogy könyökkel kell, máskor szoktam is, most kimaradt....
2012. nov. 19. 21:41
 8/11 anonim ***** válasza:
10%
ez a "segge" kifejezés egy tündéri kisbaba esetén....
2012. nov. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
37%
babasegg :D hehe, mi ezen a férjemmel igen jókat röhögünk, de komolyan sosem mondanám ezt akkor sem ha épp vészhelyzet van
2012. nov. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sudocrem kifejezetten jó égésre. Amikor elégetem az ujjamat, vagy bármimet, vagy a gyerekek leégnek a napon, vagy megégetik magukat( forró vasaló, melegszendvicssütő, stb-évente egyszer előfordul), sudocremmel bekenjük jó vastagon, rajta hagyjuk kb 15 percet, és úgy elmúlik a fájdalom, mintha nem is lett volna, hólyag se lesz a helyén.
2012. nov. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!