Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem iszik túl sokat a 2...

Nem iszik túl sokat a 2 hónapos fiunk?

Figyelt kérdés
Megiszik naponta 7(8)*180ml tápszert és nagyjából 4-5 dl vizet. Én ezt nagyon soknak érzem, de lehet, hogy csak túlaggódom.
2012. nov. 20. 07:31
 1/8 anonim ***** válasza:
A baba tudja,hogy mennyi kell neki,ne aggódj.
2012. nov. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azért kérdezd meg a gyerekorvost.

Nekem a miénk azt mondta, hogy a napi folyadékszükséglet összesen 150 ml testsúlykilogrammonként.

Az én 3 hónapos lányom naponta 4-szer eszik 200 mili körül és nem iszik mellé semmit. (sajnos rögrön kibukja a vizet, ezért nem tudok neki adni)

2012. nov. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A háziorvos is azt mondja, mint az első válaszoló, de amikor ő szabadságon volt, egy másik orvoshoz kellett mennünk és ő például aggódott az elfogyasztott mennyiség miatt (rá is kérdezett, hogy nézték-e már a kicsi cukrát). A mi dokink szerint semmi gond nincs.

A fiunk most 6kg 6*150 az 900ml, a fiam meg ennek van, hogy a duplájánál is többet iszik.

2012. nov. 20. 07:52
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, jól értettem, hogy 7-8 X 180 ml tápszert eszik a 2 hónapos babád? Jó étvágya van :) Nálunk az 5 hónapos fiam eszik 4 X 180 ml tápszert + Ő már uzsonnára gyümölcsöt eszik. Szerintem igyon, amennyi jólesik. Az én fiam például nem hajlandó inni, engem meg ez idegesít, de azt mondták ez sem baj.
2012. nov. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha nagyon sokat, mármint egészségtelenül hízna, az orvos vagy a védőnő biztosan szólna. 2 hónaposan az én fiam 3 óránként evett, 90-100 ml-t, most 3 hós és 130 ml-t eszik 4 óránként, szintén tápszert. Szerintem is nagyon jó étvágya van, de ez nem biztos h feltétlenül baj lenne.

2012. nov. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem az aggaszt, hogy túl sokat hízik, hanem az, hogy nem utalhat-e ez valami betegségre pl. cukorbetegségre, mert a családban több cukorbeteg is van én és a nővérem pedig IR-esek vagyunk, de a mi gyerekorvosunkat ez nem érdekli, míg a másik, őt helyettesítő orvos megdöbbent, amikor hallotta, hogy milyen sokat iszik. Amikor a tejallergiája miatt kórházban voltunk 2 napot, akkor is megjegyezték, hogy korához képes sokat iszik, de a cukrát ott sem nézték.
2012. nov. 20. 09:38
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem kérj egy cukorvizsgálatot. Nem veszítesz vele semmit, ha nincs gond megnyugszol, ha van akkor kezelitek.
2012. nov. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Én cukorbeteg vagyok, 29 évesen derült ki, ami kicsit idős kor az 1-es típusúhoz, de annak minősítettek. Nekem pl. nem volt olyan tünetem, hogy sokat ittam volna, pedig amikor kiderült, akkor az éhgyomrim volt 15, az étkezések utáni pedig nyilván jóval magasabb. Ráadásul én úgy tudom, hogy ennyire pici korban a cukorbetegség olyan tünetekkel járna nagyon rövid időn, napokon belül, hogy nem lehetne nem észrevenni (ájulás stb.), de az biztos, hogy nem hízna, mert inzulin nélkül nem tudja felhasználni a cukrot a szervezet.

Gondolom semmiképp nem fogsz megnyugodni, amíg ki nem deríted. Én se hagynám annyiban, de reméljük nincs semmi baja. Mond meg a gyerekorvosotoknak, hogy nem hagy nyugodni a dolog és szeretnél egy vérvételt.

2012. nov. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!