Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A baba fürdővizébe öntsünk tejet?

Gyönyörűséges kérdése:

A baba fürdővizébe öntsünk tejet?

Figyelt kérdés

Most láttam a tv-ben, egy édesanya azt mondta, hogy nem kell a babákat semmilyen fürdető "szerrel" bekenni, felesleges, hanem a legfontosabb a tiszta víz és sokkal jobb a bőrüknek, ha öntünk bele tejet.


Szerintetek?

Kinek mi a véleménye?



2012. nov. 20. 09:45
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Én nem tennék bele, mert a pl. tehéntejet adni a babáknak csak viszonylag későn szabad, s szerintem külsőleg is jöhet ki allergiás reakció. Valamint szerintem elég sokat kellene beleönteni, hogy ne száradjon ki a víztől a pici baba amúgy is száraz bőre. Én a gyógyszertári kenőcsöt ajánlom, ameddig lehet.
2012. nov. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát...:) Állítólag annó Sissi is tejben fürdött no meg Kleopátra is :) Bár szerintem kicsit drága mulatság. De én nem tudnék tejet önteni egyébként a vízbe.. Tini koromban kipróbáltam és büdös voltam utána :) Szerintem a gyógyszertári fürdetőkrém tökéletes a bőrének és még testápolóként is lehet használni. Én fürdés előtt bekenem vele a bőrét,és ami nem szívódott fel,azzal meg megmosom a kis testét. Gyönyörű a bőre. Egyébként az avon babafürdetőjének isteni tisztaság illata van =)
2012. nov. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Mi is a gyógyszertárit használjuk, teljesen elégedett vagyok vele...

Nem láttam a riport elejét, csak a végét, amikor ez az anyuka mondta, hogy ő mindent otthon készít el a babájának, saját, házi alapanyagokból.

2012. nov. 20. 09:51
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, egy nagyobb babánál csak tejes vízzel hogyan lehet lemosni a kakás, pisis részeket. Vagy eltüntetni a jó kis tejes bukás/hányás szagot.

A mászó, kezüket intenzíven használó gyerek kis tenyerének a redőibe begyűlik a piszok, még a legtisztább lakásból is. Amikor folyton a szájába gyűrte a kezét, szó szerint büdös volt a keze, ehhez kell valamilyen fürdető, hogy levigye a szagot.

A gyógyszertári fürdetőkrém a lehető legjobb, nagyon sokáig azt használtuk mi is.

2012. nov. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok,erről eszembe jutott,hogy láttam receptet,hogyan kell anyatejes szappant készíteni :D
2012. nov. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem tejet önteni a fürdővízbe, nem túl jó ötlet. Akkor már inkább fürdesd meg tiszta vízben és kend be valami jóféle testápolóval időnként.
2012. nov. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, én nem szeretném így fürdetni, csak érdekelt mások véleménye ezzel kapcsolatban :) Maradok a gyógyszertári fürdetőnél :)
2012. nov. 20. 13:09
 8/8 anonim ***** válasza:

Báthory Erzsébet pedig szűz nők vérében ,az ökrök fiatalságért :)

Sem tejet sem szűz vért sem nem használnék :D

2012. nov. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!