Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet egy egy hónapos...

Hogyan lehet egy egy hónapos babát nappal ébren tartani hogy éjjel aludjon normálisan?

Figyelt kérdés

Baj ha nem kelte mfel nappal 3 óránként enni?

Most már 5 órája alszik...de nem kel még fel hogy éhes lenne. Baj hogy ne m ébresztem fel?



2012. nov. 21. 10:57
 1/10 anonim ***** válasza:
dehogy baj megvan asaját rizmusa had éljen ahogy jó neki,hagy daludni a védönök meg a begyöpösödött anyukák menjenek ahová akarnak:)
2012. nov. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sehogy.

Hiába ébresztenéd most fel, attól ő még nem biztos, hogy éjjel aludna. Most hagyd. Majd magától kialakul a napi ritmusa, persze segítsd ebben: nagyjából ugyanakkor fürdetni, éjjel legyen sötét és csend, stb..

2012. nov. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nappal ne hagyd 4 óránál hosszabb ideig aludni. Éjjel akkor nem fog neked rendesen aludni. Most kell beállítanotok a nappali ritmust. Az nem baj, ha nem kel fel 3 óránként, de ne tévessze össze a nappalt az éjszakával.
2012. nov. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

egyáltalán nem baj ha,szívesen töltöd az éjszakákat ébren,és még több hónap múlva is bohóckodni szeretnél éjjel a kiságya mellett!

de most komolyan!:felcseréli az éjszakát a nappallal.meg kell neki tanítanod mikor kell aludni sokat,és mikor kell éberebbnek lennie.ha rossz ritmus alakul ki nála nagyon megszívod!1-2 nap alatt rendeződne a helyzet,utána simán váltana.

2012. nov. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 gabszem ***** válasza:
majd át fog állni, légy türelmes vele. Ne ébreszd fel! Az enyém 6 hetes kora óta alussza át az éjszakákat, ő viszont 1 hónaposan szinte semmit se aludt napközben...
2012. nov. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
5-ös.azért aludja át az éjszakát mert nappal nem aludt!
2012. nov. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg vigyázz, hogy ne keverje össze az éjszakát a nappallal, mert nagyon hosszúak lesznek az éjszakáitok. Én azt mondanám, hogy 4 óra alvás után fel kellene ébreszteni. Nem vagyok begyöpösödött, de a gyerekeknél az eszünket sem árt használni.
2012. nov. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem sikerült ráerőszakolnom semmilyen napirendet, alvást, vagy ébrenlétet ilyen idős korában. Sokat volt fenn éjszaka, két etetés között "játszani" akart. Nem igazán tettem semmit, mégis 8 hetes kora óta átalussza az egész éjszakát este 7-től, reggel 6-ig.
2012. nov. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt baj, nappal volt, hogy 6 órát aludt. Éjszaka meg bohóckodtunk mert nem aludt semmit. Hát változtattunk a rendszeren, és 3 óránként felkeltjük nappal, ha annyit aludna.

Így éjszaka csak 2x kel. Első nap után "beállt".

2012. nov. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem legkésőbb 4 óra után fel kell ébreszteni mert azért ennie mégiscsak kell.Én az első babámnál hagytam hogy napi 5 órát aludjon egy huzamba így az étkezések lecsökkentek és nem hízott elég jól, sőt vissza is esett a súlya.A gyerekorvos mondta hogy 3 de legkésőbb 4 óránként nappal fel kell kelteni.Nem azért hogy éjszaka jól aludjon, hanem hogy nehogy esetleg kiszáradjon. Éjszaka hagyjam aludni nem kell felkelteni.Azóta gondolom már felkelt és jó éhes is volt :) Azért meg hogy jól aludjon vidd le estefelé, vagy erkélyre vagy jó alaposan szellőztess ki! Sokat jelent a friss levegő jobban alszanak tőle a babák.
2012. nov. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!