Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell a fütyin elkezdeni...

Mikor kell a fütyin elkezdeni óvatosan felhúzni a bőrt?

Figyelt kérdés
2012. nov. 22. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Minél előbb, már pár hónaposan.
2012. nov. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Semmikor. Szólni fog a gyerekorvos, meg fogja vizsgálni alkalmanként. Nagyobb bajt csinálhatsz vele, mint hasznot, ha cseszegeted. Mikrorepedések keletkezhetnek, ami bepállik, begyullad. Szobatisztaság kezdetéig felesleges bántani.
2012. nov. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%
Nekem a védőnő azt mondta,hogy már a születés után húzgálni egy kicsit,persze nem durván,csak nagyon óvatosan,nehogy berepedjen szegénynek.
2012. nov. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
iskolás korig tilos hozzányúlni.olvass jobban utána..
2012. nov. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez is egy eléggé megosztó kérdés.. vagyis nem a kérdés, hanem a válasz.. Van olyan orvos amelyik arra esküszik, hogy szobatisztaságig nem kell hozzányúlni, viszont van olyan is aki már a pár napos babának is óvatosan mossa..

Mi nem mertük még a kisfiúnknak pár naposan bántani, hetente kijárt a védőnő és sokáig megnézte a kukacát és egy idő után kifejezetten felhívta rá a figyelmünket, hogy szép óvatosan ameddig a bőr engedi húzzuk vissza és mossuk meg.. most másfél éves, teljesen rendben van, vissza lehet neki húzni.

Szerintem ez orvosonként, helyenként változik, hogy hol mi a szemlélet.

Beszéld meg a védőnővel, gyerekorvossal ha bízol bennük, hogy ők mit ajánlanak.

Sok helyen pl orvosi rendelésen feltépik (ismerősék így jártak) viszont a mi gyerekorvosunk meg simán felír kenőcsöt letapadásra, úgy látszik tényleg orvosa válogatja.

2012. nov. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 krisztivan ***** válasza:
Nagyon sokféle választ kaphatsz rá.Én a saját megérzésemben bíztam(valahogy ez már többször bejött).Fiamnak egyáltalán nem lehetett felhúzni a bőrt.Másfél éves korában a doki írt fel rá krémet,kentük,engedett is a kukac(valamennyit).Végetért a krémezés és újra teljesen beszűkűlt neki a luk.Két éves elmúlt amikor a kukaca el kezdett valami fura váladékot termelni de a bőr alatt.Szaladtunk a sebészetre,hogy úúúrr isten mi van!Mondta a dokinő,minden rendben a szervezete elkezdte saját maga oldani a letapadást.2 hónap alatt már kint van a hegye és soha az életben nem húztuk,téptük a gyerek legérzékenyebb szervét:-)) De az is lehet,hogy ez szerencse kérdése is:-))
2012. nov. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Korrigálok. Már a legelejétől kezdve, óvatosan, ha picit piros kamillával áttörölve.

Védőnőm azt mondta egy éves korig nem kell vele foglalkozni..

A nagybátyám urulógus, én neki hiszek és ő a kezdetektől mondta.

2012. nov. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!