Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Panelban lakók hogy bírjátok?...

Panelban lakók hogy bírjátok? És a babák?

Figyelt kérdés
Panelban lakok, itt ugye szinte minden áthallatszik a szomszédoktól, főleg a fölöttünk lakóktól. Én rendszeresen füldugóval alszok, mert rossz alvó vagyok, folyton felébredek, ha éjjel mászkálnak, zajonganak a felettünk lakók, és már 3/4 6 körül kelnek, bekapcsolják a TV-t, ami szintán áthallatszik. Persze ha megszületik a baba, csak nem aludhatok füldugóval. Ti hogy tudtok így pihenni, illetve a babát nem zavarják a zajok? Pl. rám a frász tud jönni, amikor a nagy csendben elkezdik a székeket tologatni, vagy éppen leejtenek valamit, ami iszonyat hanggal szól. Vagy amikor, mint most is, kopogós cipőben járnak-kelnek a lakásban reggel és este. Persze tudom a babasírás sem lesz egy álom, mégis azt kell, hogy mondjam, amikor baba sírt a szomszédban, fele annyira sem zavart, mint a felettünk lakók egyéb zajai.
2012. nov. 22. 18:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én is nehezen viselem, bár annyira vészesen nem zavart régen, de amióta van egy lányunk még jobban. Sokszor egyszerűen amikor felébredek teljesen pánikban várok, hogy vajon a lányom felfog-e ébredni a zajra, amitől aztán még nehezebben alszom vissza, mert már bennem van az idegesség, főleg ha még fel is ébred. :S Én nem is tudom, hogy hogyan és mit zajonganak ennyit, van, amikor olyan hang van, mintha minimum bowling golyókat dobálnának a padlóra. :S

Szóval nem egyszerű, bár szerencsére ő jobban bírja, volt már, hogy fúrásra se ébredt fel egyáltalán napközben, de tény, hogy kellemesebb lenne nem panelben.

2012. nov. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Élni és élni hagyni. Majd amikor a te gyereked egész éjjel ordít, vagy rohangál vagy sikítozik naphosszat, akkor majd ők is tűrnek. az együttélés ilyen, tűrni kell. Vagy kiköltözni egy tanyára.
2012. nov. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia !

Hasonló volt nálunk is a helyzet , és én is aggódtam először , hogy akkor majd , hogy fog a lányom aludni ?! És ezt így hagytam is , és egy pár hét múlva , persze sokszor idegeskedtem miatta ! Olvastam egy magazinba , hogy a baba pont úgy alszik , jól ha nincs körülötte teljes csend ! Meg ilyenek ! Megszületett , én igy így csináltam aludt a szobájába , és én közbe tv-t néztem + beszélgettünk , meg ha jöttek a tesómék , vagy mentünk anyuékhoz és épp ott aludt , akkor is , direkt kértem, hogy nem kell azért suttogni , mert a Lara alszik ! Nagyon sok anyuka irigy volt , rám , mert a lányom miután nagyobb lett , 8hónapos , simán elaludt az babakocsiba , még akkor is ha épp valahol voltunk , vagy valami , és a többi anyuka meg szívott ! Majd megszületett a tesó 3 év múlva , és ilyenkor veszed észre , hogy milyen jó erre szoktatni a gyereket , mert tudtam a Larával játszani , és Dana se ébredt fel közbe , ha mondjuk a Lara nem aludt , és játszotunk !

2012. nov. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló, látom, te megérted, miről beszélek! Én sem tudom sokszor, hogy mit csinálnak, főleg amikor még éjjel is 2x felébredek rájuk, hogy "kopognak", vagy nem tudom én mit csinálnak.

Kedves második válaszoló! Nem tudom, hogy te milyen lakásban laksz, de úgy tűnik, nem laktál még ilyen szomszédokkal. Mint írtam, lakott már a szomszédomban kisbaba, de valahogy nem csapott ilyen zajokat, a sírása pedig nem volt olyan zavaró, mint amikor székeket húzogatnak a fejed fölött. És laknak felettünk gyerekek, akik szoktak ugrálni, ami olyan, mintha leszakadna a plafon, de ez még mindig nem olyan, mint amikor éjszaka a semmi közepén fél 3 körül arra ébredsz, hogy zajong a szomszéd.

2012. nov. 22. 19:09
 5/13 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező maximálisan megértelek! Sajnos ugyan ebben a cipőben vagyunk mi is. A kisfiam 8 hónapos és még egyetlen egyszer sem orditott éjszaka és nappal is nagyon keveset sírt eddig. Viszont én a lakókkal teljesesn ki vagyok. Most is ledübögtem az alattunk lakókhoz. Mikor terhes voltam az alattunk lévő lakásban barnák laktak de mindig voltak itt vagy 20-an. Egész éjszaka orditoztak a gyerek 3 hónapos koráig.Az ajtót ugy csapkodták, hogy mozgott a ház. Akkorra tudtuk kilakoltatni őket. Most a tuljnak van itt irodája de ők is orditoznak este 7-0 óráig. utálok itt lakni. De nincs hová menni. És még számtalan történetem lenne. Könyvet lehetne írni a lakókrol. Mi nemigen zavarunk senkit maximum a csend miatt szolhatnának.
2012. nov. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is kedves utolsó válaszoló!

Igen, sajnos a sztorik végtelenek! Nálunk is van, hogy az ablak berezonál, úgy mennek végig a lakásban. Én is figyelek arra, hogy ne "elefántmozgással" járjak a lakásban, másoknak ez miért teher? Meg a kopogós lábbeli? Soha nem fogom megérteni, nem tudják elképzelni, hogy ez nekünk, alattuk lakóknak mekkore zajjal jár??

Én is már csak arra várok, hogy elköltözzünk innen... Meg abban reménykedek, hogy a baba megszületése után annyira fáradt leszek, hogy füldugó nélkül sem fogok a szomszéd zajaira megébredni, mert ilyenkor visszaaludni sem tudok.

2012. nov. 22. 20:19
 7/13 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, h téged nem zavart a más gyereke, de nem biztos, h a tiéd sem fog másokat. És valószínűleg fog éjszaka is ordítani, lehet pont hajnali 3kor. Ne légy már ennyire sügér!
2012. nov. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A kedvencem az akusztikus gitar, ami mindennap 2 oran keresztul megy, raadasul mindig uj zenevel, amit eppen aznap probal begyakorolni... hat az eleje ritka bena, a vegere mar belejon :) a mellettunk levok pentek, szombat, hajnalig tarto bulijukrol mar ne is beszeljek. A csaj hajnalig enekel torka szakadtabol, hamisan. Mi egy ilyen zajos helyrol koltoztunk el, ott meg allandoan ivott a no es az elettarsa es (sztem) verekedtek. De itt se sokkal jobb, de ez meg mindig elviselhetobb. Sajnos vhogy meg kell szokni, de tudom h nem egyszeru. Hetvegen mar olyan idegesek vtunk, h hajnali 2-kor erre ebredunk, h vertem a falukat... erdemeny:3(!!!) mp csend... aztan folyt.kov :S. Szerencsere a fiam nagyon jo alvo, sohasem vtunk mellette csondben (persze nem ordibaltunk:)), igy sztem hozzaszokott. kitartas!!!!
2012. nov. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A kitartás megvan :)) Nem semmi a te sztorid sem...Gitáros is lakott már felettünk korábban, énekelt is hozzá, jókat röhögtünk :)))

Sügérke, lehet, hogy másokat zavarni fog a gyereksírás, nem tudhatom. De azt hiszem ezek után főleg egy szavuk nem lehet, és mint mondtam, gyerekkel nekem sem volt soha semmi bajom, hiszem ők nem tudják még magukat kontrollálni. Egy babának nem mondhatod, hogy ne ordítson, viszont te oda tudsz figyelni arra, hogy éjjel ne zavarj másokat. Ahogy én is megteszem, és megtettem mindig is. És amíg egy gyerek nem feltétlen sír minden éjjel, és egy idő után már akár nem is ébred fel éjjel, addig ezek a szomszédok mindig ezt csinálják, és gondolom fogják is. Ez nem átmeneti időszak csak.

2012. nov. 22. 21:40
 10/13 anonim ***** válasza:
Pont ugyanígy vagyok én is. Néha úgy becsapják az ajtót, hogy kong az egész szobájuk, mintha nem lenne semmilyen bútoruk. Illetve szerintem padlószőnyeg sincs lent neki meg semmi, mert mindent nagyon hallani. Az érdekes, hogy a kisbabájuk sírását nem hallom, csak azokat a zajokat, amiket ki lehetne küszöbölni, ha odafigyelnének. Volt, hogy felkopogtam és még jobban elkezdtek dübörögni..... A lányom tök mindegy mikor teszem le aludni, mindig felébresztik.:(
2012. nov. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!