Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem tud elaludni? Hogy...

Miért nem tud elaludni? Hogy altassam el 5 hetesemet?

Figyelt kérdés
Cicin alszik, aztán kiesik a szájából és 2 perc múlva felébred. nem éhes, eleget eszik. Ki hogy csinálja ezt a "nehéz feladatot" mint az altatás?

2012. nov. 22. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Velem is így volt. nem tudom hogyan de túl letünk rajta. 3 óránként vagy 2 óránként ad neki a cicit és utána nem utána megint cici ébrezd fel hogy egyen ha el alszik rajta aztán be ál neki.
2012. nov. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2012. nov. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Én hagyom sirni,mert különben ha kézben altatnám vagy kendőben,kocsiban és akárhogyan,akkor nem aludna akár 10-12 órán át se,ahogy az első két hetében tette.Kin szenvedés volt,mert állandóan felébredt.Aztán ha a holtponton túlesett,akkor már a kezünkben is orditott.3hetes kora óta alszik este 7től hajnal 3ig,mostmár 7hetes és alszik 5-6ig is akár,de ez változó.Ha fáradt nagyon,akkor sirva alszik el,de van hogy pont úgy sikerül letenni,hogy elalszik magától.De ezt még nem mindig tudom eltalálni.
2012. nov. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem javasolnám amit az előttem lévő írt. A sírni hagyás a legrosszabb amit ilyenkor tehet az ember. Egy babának meg kell tanulnia aludni és ebben az anyukának kell segítenie neki. Egy ilyen pici babánál OKA van, hogy sír, ilyenkor még nem tud hisztizni! Az okot pedig meg kell keresni... Nálunk úgy oldódott meg, hogy velem aludt kb. egy hónapig. Mikor kialakult nála az alvási rend, már a szobájába tettem le aludni és azóta is ott alszik. (már 5 hónapos) Ezt pedig egy anyuka írta itt az oldalon: "Egy gyermekpszihológus barátnőm kifejezetten utasított engem, hogy ne engedjem sírni a lányomat. Most formálódik ki bennük az önkép csírái és ha sír és nem kap választ és ,,beletörődik" az nagyon kényelmes az anyukának, de belül kialakul egy olyan kép miszerint nem fontos amiért sír, azaz az igényei miatt, önmaga miatt. A,,Megtanul egyedül elaludni" kényszerűségből pedig a ,,nem számíthat senkire csak magára" érzetet fogja később maga után vonzani. Ezzel együtt felerősödnek a ,"hisztikorszakok". Könnyebb lesz vele baba korában, hiszen nem lesz olyan szeparációs szorongása mint egy anyás babának, viszont gyerekként azokat a komplexusokat amiket sokan meg sem értenek, vagy nem komplexusként hanem a gyerek jellemeként emlegetnek sokkal nehezebb kezelni. Főleg azért, mert ez kamasz korra teljesedik ki és maga után vonzza a szélsőséges lelkiállapotokat, figyelemzavar, agresszió, szorongás..." A hagyjuk sírni majd megtanulja elv, már rég megdőlt...
2012. nov. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!