Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Fülbevaló kérdés!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kaptunk az apósomtól egy szépséges fülbevalót a 7 hónapos kislányomnak(még a gyógy van a a fülében) Viszont szerintem ez a fülbevaló nem kimondottan bébi,hanem gyermek fülbevaló a súlya és a méretei alapján.Úgy tudom,hogy a bébi fülbevalók 1 g alattiak ,na most ez 1,7 grammos,lógos. virág van az alján,szirmokkal(ami tuti nyomná a kis arcát,mert hason alszik). Ráadásul a kapcsa sem "biztonságos szerintem. Szívem szerint én vennék neki karácsonyra valamilyen szépet,ezt meg eltenném neki késöbbre. Viszont szerintem balhé lenne,ha meglátnák a másikat. :( Ti hogy gondoljátok? ugyan ilyen kapcsos: [link]


köszönöm


2012. nov. 22. 20:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

nekünk ez a retro van:


[link]


ez 1,28gr súlyú, viszont 2hónapos kora óta viseli, nem húzta a fülét egyáltalán és nem nyomta el soha az arcát (szintén hasonalvós) igaz, amit linkeltél az nehezebb. Amit én tennék, gyönyörű amit kaptatok, hogy ne legyen sértődés, várnék még pár hónapot és azt tenném bele, amikor már nagyobb lesz.


vagy


elmagyaráznám apósnak hogy ha könnyebb lenne, beletenném és bele is fogom, de nem most, meg fogja érteni.

2012. nov. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy nem éretné meg,mert ilyen fura felfogásúak,ők nem tudják mi a különbség a bébi és a gyermek fülbevaló között. Nem is szeretnék várni vele,mert ennek amit belőttek iszonyú vastag a szára...
2012. nov. 22. 20:33
 3/17 A kérdező kommentje:
Egyébként kedves első. Látom elől kapcsos volt a tietek. Meg voltál vele elégedve? Én a kapocstól is félek,ha látod a linken,olyan nem tűnik biztonságosnak.
2012. nov. 22. 20:34
 4/17 anonim ***** válasza:

nálunk ez családi "ereklye", előbb anyám viselte, majd én, most a lányom, soha nem volt vele gond, de amit te linkeltél az új fajta kapocs/zár (és igen, tök fölöslegesen nagyon sok a kapocsnál az anyag, szerintem ez adja azt a +0,5gr-ot), nem igazán tudom hogy működik kisgyereknél, mennyire biztonságos, nálunk a 2év alatt egyszer kapcsolódott csak ki az egyik, de mivel elöl záródik, a fülében maradt csak szétnyílt.

Egyébként ha nem értené meg apósod, de szeretnél újat venni, akkor eldöntötted a kérdésed:-)

Esetleg érdemes lenne itt egy új kérdést feltenned hogy kinek milyen tapasztalatai vannak ezzel a fajta kapoccsal. Én pl még mindig inkább francia kapcsosat választanék, mint bedugósat, azt ha elhagyja,lenyeli stb...

2012. nov. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Kinéztem egyet,ami nagyon tetszik: [link]

ugyan olyan a kapcsa,mint a tietek.azért kérdeztem,hogy volt e vele gond. :)


Te/Ti vennél/vennétek újat?? De most komolyan...

2012. nov. 22. 21:29
 6/17 anonim ***** válasza:
csak velem "levelezel", én az elsőt megvenném (árban nem tudom h. jó vételre), kinézetre pofás. A harmadik nekem már túl sok, de maga a kapocs az jó és a súlya is jobb mint apósodé!
2012. nov. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Én megvárnám, amíg olyan nagy lesz, hogy ő tudja eldönteni. Már csak azért is várnék, mert döntse el, hogy akarja-e egyáltalán kilövetni a fülét. Tök bénán néznek ki a kislányok haj nélkül, hatalmas bébi fejjel és fülbevalóval.
2012. nov. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Új válaszoló vagyok: nem tudom, neked volt-e kislány korodban fülbevalód, de pár évtizeddel ezelőtt még nem létezett külön bébi fülbevaló, hanem csak gyerek fülbevalót viseltek a kislányok. Nagynéném most 52 éves fejjel is a legszívesebben a kiskori kapcsos fülbevalóját hordja. És még sok olyan felnőtt nőt ismerek, akinek a fülében a gyerekkori arany fülbevalója van. Szóval nagyon szép, amit kaptatok, én nem vennék másikat a helyedben.

A hasonalvás mellett is megszokná szerintem a lányod, másrészt már nem olyan picike ő, 7 hónapos.

Ha mégis nagy az ellenérzés a fülbevalóval szemben, várj még pár hónapot, és akkor tedd bele azt.

2012. nov. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
(még a gyógy van a a fülében)
2012. nov. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat,már kivan lövetve a füle!

Az elsőt néztem ki,igen én is.

Nekem igazából a kapcsával van problémám,mivel nem kimondottan bébi,ezért nagyon könnyen nyílik,amit a kérdésben linkeltem csak szét kell húzni,se nem kattan,se nem pattan semmit nem csinál,csak egymásban fekszik a 2 vég. És félek,hogy kikapná egyszer. a másik,hogy elég lógós,szerintem még a kisujja is beleférneha benne lenne a fülében...

2012. nov. 22. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!