Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek, hogy zajlik a napja...

Kinek, hogy zajlik a napja egy kisbabával? Van napirendetek vagy nincs? Van valaki, aki hasonló cipőben jár mint én?

Figyelt kérdés

Az elő babámmal vagyok itthon, aki ma töltötte az 5 hetet.:)

A napunk így alakul etetés reggel 6-7 körül majd 10-11 körül majd 3-körül majd 7 körül majd 10 körül majd 11 körül majd hajnal 1-2 között. mivel nem jelzi hogy mennyi számára az elegendő tápszer, így muszáj felosztanom az etetéseket. Ha kell felébresztem enni de csak akkor ha többet alszik mint 4 órahossza. A védőnő mondta így, hogy így csináljam.


2012. nov. 22. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Amikor ennyi idős volt a babám, akkor én is hasonlóan csináltam, mint te, 2 óránként etettem, akkor még anyatejes volt, kb. 7-8-szor evett egy nap. Nekem is azt mondta a védőnő meg a kórházban a csecsemősök is, hogy egy újszülöttet nem szabad 4 óránál tovább hagyni aludni. Éjjel is felkelt 1-szer minimum olyan 2-3 fele, akkor telt el a 4 óra az utolsó etetése után, ami 11 vagy éjfél volt, legközelebb 6 körül evett. Éjjel 4 óránként evett. Első hetekben nehéz nagyon, de majd jönnek a könnyebb időszakok :) Én is első babás vagyok!


3 és fél hónapos kislány anyukája

2012. nov. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Minek kelteni?Ha éhes,felébred.Ha rendesen hizik,főleg hogy tápos,akkor miért ne aludhatna?Lányom 7 hetes,3hetes kora óta alszik este 7től hajnal 3ig.Már többször aludt az elmúlt hétben 7től 5ig,fél6ig,ma pl csak most ébredt és este 7kor aludt.3400al született,3260al hoztuk haza.Rá 3hétre 4260volt,most már 4820.Minek keltsem enni,amikor a védönő szerint sokat eszik?Első baba nekem is amúgy.
2012. nov. 23. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyébként jelzi ő.Ha sok,kijön belőle úgyis.Ha nem kel fel magától 4óra múlva,akkor még nem éhes.Felesleges tömni őt 4óránként,ha néha csak 4,5óra múlva éhezne meg.Mennyivel született és mennyi most?
2012. nov. 23. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az újszülöttet valóban fel kell kelteni,de egy 5 hetes babát már nem. Ha nem volt koraszülött,nincsenek evési nehézségei,eleget eszik egy etetés alkalmával és a gyarapodása is megfelelő,akkor felesleges felkelteni. Nekem is első baba,igény szerint szoptatok,van,hogy óránként is kéri a cicit,de éjszaka az utolsó etetéstől számítva,5-6 órát is átalszik,nem kel fel. Aztán felébred és eszik,majd 3 óra múlva kel újból,de három napja már ez sem,csak egyszer kel éjszaka. Persze mint mondtam,ez akkor érvényes,ha egyébként megfelelően eszik és rendesen hízik. Egyébként napirendünk van,csak nem órához igazítva,bár szinte minden reggel fél nyolckor kel. Akkor pelenkacsere,eszik,nézelődik,játszik,majd egy-másfél óra múlva alszik ismét. Aztán kel amikor kel,utána pelenkacsere,evés,nézelődik,játszik,elmegyünk sétálni,jó esetben el is alszik. Ha nem alszik el,akkor itthon még cici,aztán alszik,ha elalszik,akkor amikor kel akkor cici. Aztán nézelődünk,hazaér Apa,fürdünk,eszik,kicsit még nézelődik,majd altatás. 8 hetes,de hetek óta ez a "rendszer" Bár a sétát van,hogy kihagyjuk,és olyan is van,hogy nem alszik délután.
2012. nov. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hu az utolsó válaszolónak nagyon szépen köszönöm mi nálunk nagyon hasonló a helyzet, így megnyugodtam a napi rendel kapcsolatban. :)
2012. nov. 23. 23:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok,szívesen =) Én is aggódtam,nemrég tettem is fel kérdést,de mondták,hogy a napirend nem abból áll,hogy mindig minden nap minden pontosan ugyanakkor történik,hanem,hogy van egy megszokott menetrend,egy támpont,amit igyekszünk nagyjából hasonló időben betartani. Nálunk ez a fürdés. Bár mit ne mondjak,vannak nagyon nehéz napok,tegnap például valamiért egész nap nem aludt,csak délután kétszer 20 percet... Szóval ilyenkor én is kétségbe esek,hogy na most mi van :D Te,hogy bírod,hogy este 11-kor is még ébren vagytok? Én elég nehezen :(
2012. nov. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!