Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet jól kezelni a 6...

Hogyan lehet jól kezelni a 6 hónapos korban jelentkező "hisztit"?

Figyelt kérdés

Kisfiam kezd önállósodni...ha valami nem úgy alakul, ahogy szeretné, sírni kezd. Pl. nem hagyom egy bizonyos irányba fordulni, visszateszem a padlóról a szőnyegre.

Ma levágott egy visítós-magát dobálós hisztifélét.


Hogyan lehet ezt jól kezelni? Tudom, hogy a babák sírásának oka van, de nem szeretném, ha kezdene "elszállni". Azt sem tudom, mikortól lehet ezt elrontani, rossz szokásokat belenevelni.


Köszönöm a segítséget!



2012. nov. 22. 21:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Ilyenkor ne törődj vele, hagyd hisztizni. Kezd rájönni, hogy van saját akarata, ezért hisztizik. Már ilyenkor is ellehet őket rontani, ha engedsz az akaratának.

Azt úgy is észreveszed, ha azért sír, mert valami baja van.

2012. nov. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
Hisztinek ezt még nem gondolnám, de ha valódi hisztit vág le, akkor nem szabad közönsége legyen. Ha nincs kinek hisztizzen akkor nem is teszi. Majd figyeld meg, ha otthagyod, előbb utóbb abba hagyja. Ha bekukucskálsz feltekeri a potmétert.
2012. nov. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Én is írtam már ki hasonló kérdést és nekem leharapták a fejem,hogy ilyen korban nincs hiszti!Hát én azt gondolom,akinek nem ilyen jellem a gyermeke,az sosem fogja megérteni,hogy igenis VAN hiszit ilyen kis korban.

Kisfiam 4-5 hónapos korától kezdve ilyen és egyre rosszabb. :( Most 10 hónapos lesz és ha egyszer "bekattan",akkor nálunk is ez van. Én megmondom őszintén nem tudom hogyan és miként kezeljem; de rettegek hogy mi lesz a későbbiekben.

Per pillanat azzal próbálkozom,hogy sokszor egymás után elmondom neki,hogy hagyja abba (próbálok higgadt maradni,bár 20 perc ordítás és műanyag balhé után elég nehéz).Néha bejön,néha nem. :/

2012. nov. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó vagyok. Nálunk pl. abszolút nem jött be,hogy ráhagytam és "majd abbahagyja".Akkor is képes 1 órát is ordítani,ha egyedül hagyom.Akkor meg már meg is sértődik,és csak rosszabb.
2012. nov. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Jégtánc ***** válasza:
32%
Próbáld meg elterelni a figyelmét a hiszti tárgyától.Általában bejön.
2012. nov. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is el kell terelni a figyelmét, ne hagyd, hogy órákig sírjon, az nem jó sem neki, sem neked. Az ilyen korú babáknak nagyon könnyű elterelni a figyelmét valamilyen (számára) érdekes dologgal.
2012. nov. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Leh
2012. nov. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

[link]


Érdemes megnézni ezt a kis videót a hisztis gyerekről.

Sokat lehet tanulni belőle.

2012. nov. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam 10 hónapos ,de ő is félévesen kezdett próbálkozni,nálunk csak a figyelemelterelés jött be eddig.
2012. nov. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát a videó innen nézve nagyon vicces! :) De attól, hogy hagyjuk és nem törődünk ilyenkor a gyerekkel, nem oldódik meg a probléma. Sajnos az indulatait nem tudja megtanulni kezelni ezzel a módszerrel. A figyelem elterelés jó ötletnek tűnik. A "nem foglalkozok a hisztivel" módszert alkalmaztam én is a fiamnál mikor kicsi volt. Már 12 éves és nem tudja kezelni az indulatait... mivel nem tanulta meg, hogy kell... és ez az én hibám, mert rossz módszert választottam. Tehetetlenségemben, ez tűnt a legjobb megoldásnak! Már nem hisztizik ugyan, mert nagyfiú, viszont a konfliktus helyzeteket sem tudja kezelni és "bekattan" vagy, hogy mondjam és semmi és senki nem hat rá olyankor! Most nevelési tanácsadóba és pszihológushoz fogunk menni. Majd ott megkérdezem, hogyan kell kezelni a hisztiket, hogy a kisbabámnál már okosabban reagáljak a dologra! :)
2012. nov. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!