Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudna huzamosabb ideig...

Claudia333 kérdése:

Hogy tudna huzamosabb ideig aludni? Vagy lehet hogy este többet kellene ennie hogy átaludja az éjszakát? Ha igen mit csináljak hogy többet egyen?

Figyelt kérdés
8 hetes a kisfiam. Nappal és este is 2-2,5óránként eszik, nem sokat max 100grammot, viszont picivel több mint 5kg, tehát a súlyával nincs gond. Eddig 2x volt olyan h este 11töl hajnal 4ig aludt egyhuzamban. Nem tudom hogy szoktassam rá hogy mindig így aludjon. Éjjel felvan kapcsolva az éjjelilámpa hogy ne teljes sötétségben aludjon. Már nem sokáig birom hogy nem tudom magam rendesen kipihenni. Feszült, ingerült vagyok a fáradság miatt, és ez néha a babán is kijön
2012. nov. 25. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Miért kéne, hogy ennyit aludjon? Egy ilyen kicsinek teljesen normális, hogy többször kel enni éjszaka! A túlélési ösztön hajtja.


Mi lesz veled, ha már most nem bírod? Mikor jönni fognak a fogai és óránként fog kelni??? Vagy ha esetleg beteg lesz?


Amikor nappal alszik, dőlj le te is. A lakás ne érdekeljen, se a főzés. A gyermekednél egyik sem lehet fontosabb!


Szedj halolajat (omega3), magnéziumot és kalciumot. Szegény Baba nem tehet semmiről, nehogy rajta csattanjon!!!

2012. nov. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Az enyém másfél éves koráig (?!) kelt kétóránként éjjel. Én nappal néha megkértem anyut, vigye el egy kicsit, h tudjak aludni. Mi igy vészeltük át az első másfél évet. Azóta meg egy alvógép lett belőle :) (4,5 éves).
2012. nov. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Minek neki az éjjeli lámpa? Lehet attól is jobban felébred. És teljesen normális, ha 2,5 óránként enni kér. Majd ha nagyobb mennyiségeket eszik, akkor többet fog bírni aludni. addig aludj nappal, mikor ő is. A takarítás megvár.
2012. nov. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

lehet h túl sokat aggódok....teljes sötétségben altassam?

2napja újra szedek Magne B6-ot..úgy jön ki rajta h sokat sír amikor mérges vagyok.. gyorsan lenyugsom, megnyugtatom, babusgatom....

első baba, nehéz egyedül.apuka nem foglalkozik vele..

2012. nov. 25. 14:29
 5/8 anonim ***** válasza:
23%
Nem feltétlenül kell egy 8 hetes gyereknek 2 óránként ennie. Azért eszik ilyen sűrűn, mert nincs tele a pocija és gyorsan megéhezik. Nálunk ekkor állt be a napi négyszeri étkezés és az éjszakai átalvás. Mindenképp sötétbe aludjon éjjel és szerintem több tejci kéne neki az én kisfiam ekkor már 150 grammokat evett meg vagy többet.
2012. nov. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

Sötétben altasd(ne vaksötétben), hiszen a hormonok(alvást segítők, növekedésiek, stb.) onnan "tudják", hogy éjjel van:).

Az első válaszoló jól írta, a picikék felszínesebben alszanak, rövidebb mélyalvási ciklusokban, hiszen a természet ezt "találta ki" arra, hogy éjjel is biztonságban legyenek, tehát ösztön szinten arra való a felkelés, hogy egyenek(még pici a gyomruk), igynaak, az anya közelségéről(=biztonság) meggyőződjenek.

Mellé feküdni, magad mellé venni próbáltad? Nálunk ez jött be. Amint ébredt, magunk mellé vettük, és úgy aludtunk tovább. Én is próbáltam, hogy felkelek, átmegyek, visszaaltatom... de egy hónap után olyan szintre jutottam mint Te:(. Ekkor kezdtük azt, hogy a saját ágyába tettem le mikor elaludt, így volt idő kettesben is lenni az apukájával, aztán első ébredéskor jött mellénk. szépen aludtunk reggelig. Ha kicsit meg is ébredt, rögtön vissza tudtam altatni. Nem szokott át hozzánk, egy éves kora óta(miután átestünk a szepaszorongáson) ő kéri, hogy a saját ágyában aludjon el:).

2012. nov. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Minden baba más és más. Az enyém 3 óránként kelt éjszaka 1 éves koráig, és utána is kelt még egyszer 2 éves koráig enni.

A tiéd ilyen sűrűn megéhezik, és egyáltalán nem kell átaludnia az egész éjszakát. Ha fárasztó, akkor legyetek egy szobában, esetleg vedd magad mellé.

Kapcsold le a villanyt. Egyrészt, mert innen tudja, hogy éjjel van. Másrészt, az árnyékoktól jobban megijedhet, mint a sötétségtől. Harmadrészt, akkor a legpihentetőbb az alvás (a felnőtteknek is), ha semmiféle mesterség fény nincs. Maximum egy konnektorba dugós izé legyen (bár nekünk ez sem volt), hogy ne kelljen kivilágítani az egész házat, hogy eltalálj a babáig.


Ha fáradt vagy, nappal pihenj le, amikor a kicsi is alszik.

2012. nov. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7. vagyok. És lefekvés előtt sem kell többet ennie, ő tudja, hogy mennyire van szüksége, megtömni pedig úgy sem tudod.
2012. nov. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!