Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Próbáljam ki a sinupretet?

Próbáljam ki a sinupretet?

Figyelt kérdés
Kisfiam másfél hete taknyos, kétszer látta doki. A torka nem piros, nem lázas, jó kedvű. Amit adok neki orvosi utasításra, fenistil, cebion, calciumusc, tengervízes spray, szinte fél óránként szívom az orrát. Ezt 4 napja szedi, de nem veszek észre semmi javulást. Egyre sűrűbb a váladék az orrában. A sinupret segítene, van akinek ez segített? Nem tudom mit kellene kipróbálni, mert a doktornő mást nem fog felírni, csak ha lázas a gyerek, és én se szeretném feleslegesen tömni erős gyógyszerekkel. Most 1 éves a fiam.
2012. nov. 25. 20:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia.

Szerintem felesleges a sinupret,inkább köhögős időszakban jó.Amiket most adsz a gyereknek az bőven elég és jók is.

A nátha sajnos elég hosszadalmas,úgyhogy még ne add fel.

A lányom majd 1 hónapig volt náthás.

Szóval ,amit az orrfolyásról,meg általában az orvosunk mondott az a következő:

A sima nátha általában virusos megbetegedés,ez okozza a vizes és bő orrfolyást.A legtöbb esetben mivel meggyengül az immunrendszer felül szoktak fertőződni a légutak bacikkal ekkor már fehér,halványsárgás ,sűrűbb az orr váladéka ez viszont már legtöbbször a megbetegedés végét jelzi.Szóval,ha egyre sűrűbb az elvileg jó jel:)

Csak ne legyen sötétebb,vagy zöld.De biztos nem erről van szó.


Szóval nem kell szerintem már plusszba semmi,e szerint ,amit az orvosunk mondott,tulajdonképpen gyogyulóban van a kisfiad:)

Jah,ami fontos hogy full-ra tisztítsd ki az orrát mindig,ne sajnáld a tengervizes orrsprayt.

Mielőbbi gyógyulást kivánok!:)

2012. nov. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem meg nyugodtan adhatsz a kisfiadnak, hiszen semmiféle gyógyszeres hatóanyag nincs benne, csupán növényi hatóanyagot tartalmaz. Nekem is ez a szer segített a kisfiamnál 9 hónapos korában kigyógyulni a náthából. Szerintem a legjobb náthaűző!
2012. nov. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kedves első, úgy látszik igazad van, nem vettem sinupretett, és a kisfiam is sokkal jobban van, szinte már nem is kell szívni az orrát.
2012. nov. 27. 10:26
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia:)

Első hsz vagyok :)Köszönöm,hogy vissza jeleztél!

Jajj de jó,nagyon örülök:)

Azért mertem igy leírni neked,mert tényleg pár napja volt a kislányom is náthás és már ismertem a lefolyását,nem utólsó sorban a gyerekgyógyász olyan jól elmagyarázta,hogy mi miért van!

A lényeg ,hogy jól van a kislegény:)

További jó egészséget és Boldog ünnepeket Nektek:)

2012. nov. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!