Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miből mennyit és mekkorát?...

Miből mennyit és mekkorát? Babaruha-kérdés!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretném, ha segítenétek, január végén fog születni a kisbabám, és segítséget szeretnék kérni, hogy mit, milyen méretet és mennyit kell venni előre? (Persze később ahogy nő lehet vásárolni, csak hogy kell készülni előre?). Már vettem pár dolgot, hosszú ujjú bodykat, kis pólókat, nacit, ezt-azt, de kicsit össze-visszának, rendszertelennek érzem, ahogy eddig vásároltam, és szeretném, ha lenne valami listám, ami szerint tudnék haladni, hogy ne egyfajtából, vagy egy méretből halmozzak fel ruhákat, mást meg elfelejtek venni :)


Köszönöm szépen, ha segítetek!


2012. nov. 25. 21:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 62 méretet használtam, mikor megszületett.Rugi-ebből vettem plüss anyagból is, body hosszú ujjú,zokni, sapi, még harisnyanadrágot is vettem.Volt hálózsákja is.Nem tudom mennyit vettünk, de 2-3 hónapig használta a 62 méretű ruhácskákat.Hirtelen ezek jutottak eszembe.
2012. nov. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi is 62-essel kezdtük. Van hosszú ujjú rugi + rövid ujjú body szett, ujjatlan rugi + hosszú ujjú body szett. Érdemes sztem egy hétre valót venni kezdő szettnek. 1-2 pulcsi, hálózsák. Én sima nadrágot nem adok még rá (majd karácsonykor), így most nem is hord zoknit/harisnyát (de ha vettél nacit, akkor hozzá harisnya inkább télen, mert a zoknit folyton lerúgják). Most 4 és fél hósan 65 centi, és a 62-es méretűek nagy részét most fogja kinőni (persze gyártótól függ, vmelyik 62-es pár hétig még jó lesz, vmelyiket meg csak pár hetes koráig hordta).
2012. nov. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Én vettem 56-os bodykat, akkor az felesleges lesz? Hosszú ujjút vettem, nem is kell akkor abból több már?

A kis pólókon meg úgy van a méret, hogy 0-3 hónapos korig, tehát akkor az olyan 62-esnek felel meg gondolom.

2012. nov. 25. 23:01
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is 62-es méretet vásároltam, mondjuk az ultrahangos súlybecslések nagy babát jósóltak (az is lett :)).

Első időkben a kis pólókat sajna nem fogod tudni kihasználni, ahogy felemeled a Babit, a hóna alatt lesz összegyűrődve, szóval nem valami praktikus.


Nem kell túl sok ruha szerintem 6-7 body, rugi, két hálózsák (nálunk kihasználatlanul maradt...), esetleg 2-3 harisnya, gumírozatlan kiszoknik, egy pár karmolás elleni bébikesztyű, cérnasapi bentre, meleg sapi kintre, néhány nadrágocska, kis pulcsi. És egy kályhameleg overall. Az fontos :)

2012. nov. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a talpas nadrágok szerintem nagyon praktikusak, én innen rendeltem: pamutbody.mindenkilapja.hu
2012. nov. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én pár darab 56-os ruhákat is vettem,biztos ami biztos,de inkább 62 mérettel készültem.Mindenki(orvosok)azt mondta milyen nagy baba,erre 50-es mérettel kezdtünk,amiből egy darabot sem vettem.Szerintem érdemes pár darab kisebb holmit is beszerezni!!!:))
2012. nov. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek is a válaszokat :)
2012. nov. 26. 10:51
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én szept. végén szültem.3700g körülinek mondták a babát.Hát, 4370g lett, 55cm-rel.Én vettem turiba kisebb és nagyobb holmikat is, de ajándékba 74-s méretet kértem.

Most 2 hós és 5980g( tegnapi mérés meztelen), s most kezdem ráadni a 74-seket.Van többféle gyártótól, s van ami már passzos rajra(rugi), de én meg elbénáztam, mert olyan gyorsan hízott(most pl.:3 nap alatt 180 g(de a normál heti 150/200g), hogy max. 1 hét,s kicsi lesz.Arra érdemes figyelni, hogy ne feszüljön rajta, és majd hogy a talp résznél ne legyen kicsi, ne hajlítsa be a lábujjait.

Lényeg, gyártótól és a baba születési méretétől függ.Én anno a kórházból 68-s bodyban, 62-s rugiban, és 68-s kocsikabátban hoztam el.A rugi nagy volt(talpa miatt, és hosszú is)most raktam el, mert kinőtte.A kabát még jó, de kapott egy 74-st ajándékba,ami szerintem még nagy.

2012. nov. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Előző:a szülés után vettük a ruhát, mert még egy hétig bennmaradt a baba a kórházban.
2012. nov. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia:)


Nekem szintén január végi a fiam. 3850 g és 57 cm volt. Mindenem 62-es volt, csak a body volt néhány 56-os a biztonság kedvéért. Volt rugim is 56-os (kaptam), de az már nem volt Neki kényelmes. A body nem baj ha van 56-os, de ha nagy baba lesz és szépen növöget, akkor 2-3 hétnél tovább nem lesz jó. Annyiból jó talán az 56-os body, hogy jobban fogja a pelust, mert én a köldöke miatt nem vettem szorosra. Ha eldobhatót fogsz használni, úgyis két egymás mellé tett ujjnyi be kell hogy férjen a pocaknál amikor összezárod, legalábbis Én így tanultam. Amúgy nekünk a 62-es ruhák a lurkó méretei ellenére nagyon nagynak tűntek, de hamar belenőtt:) Az a jó, ha jól tud benne mozogni!


Jó babázást!:)

2012. nov. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!