Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Reggel még szopizott a babám,...

Reggel még szopizott a babám, délben már csak az egyikből, este pedig egyáltalán nem kérte, sírva elfordult? 11 hónapos lesz

Figyelt kérdés
Nem tudom elképzelni, hogy így legyen vége a szoptatának, teljesen magam alatt vagyok. Lenne még tejem bőven, a fiam eddig cicifüggő volt, napi ötször szopott, szilárdat csak 3 alkalommal kap naponta. Éjjel csak így tudom visszaaltatni. Ma pedig ez történt. Annyi előzménye volt, hogy reggel megharapta a cicim, amiért hangosan felkiáltottam, hogy nem szabad, fáj Anyának, és ez lett a vége... EZ már végleges lesz, vagy mit tegyek? Itthon se tápszer, se semmi, mert idáig nem kellett pótolni a tejalapú táplálékát.
2012. nov. 25. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Nalunk ugyanez van. December 15.en lesz 11 honapos es nekem is megharapta a cicimet, raszoltam es sirt. Szerintem holnap ugyanugy fogja kerni,ne aggodj
2012. nov. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. nov. 25. 22:34
 3/6 A kérdező kommentje:
Ma sem kéri :-(((
2012. nov. 26. 09:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Nemes egyszerűséggel elválasztotta magát a fiad.
2012. nov. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az ún. szopási sztrájknak olvass utána kicsit ha még szeretnéd szoptatni, pl. itt(idézek is):

"Ha egy kisbaba nem akar szopni, az nem feltétlenül jelenti azt, hogy el akarja választani magát. Ha olyan egy év alatti gyermekről van szó, aki még nem sok szilárd ételt kapott, illetőleg pohárból sem iszik még, valószínűtlen, hogy végleg abba akarná hagyni a szopást. Sokkal nagyobb az esélye, hogy szopási sztrájkkal állunk szemben.


Kisbabánk a szopási sztrájkkal próbálja tudatni velünk, hogy valami baj van, azaz valamilyen változásra, problémára szeretné felhívni a figyelmünket. A szopási sztrájk néha hirtelen veszi kezdetét, máskor fokozatosan alakul ki. Ez mégsem jelenti azt, hogy fel kell ene hagynunk a kicsi szoptatásával. Ha megpróbáljuk rávenni gyermekünket, hogy újra szopjon, a sztrájk rendszerint 2-4 napig tart, bár néha ennél tovább is elhúzódhat. Ha kellően türelmesek és állhatatosak vagyunk, szinte minden esetben rávehetjük babánkat, hogy újra szopjon, és így tovább részesülhet az anyatej nyújtotta előnyökből.

Mi okozhatja a szopási sztrájkot?


A szopási sztrájk oka néha teljesen egyértelmű, de előfordulhat, hogy az anya sosem tudja meg, mi is váltotta ki ezt a viselkedést a babánál. Leggyakoribb okai a következők lehetnek:


fájdalom a szájüregben fogzás, sérülés, herpesz, vírusos aftózis vagy valamilyen gombás fertőzés (pl. szájpenész) miatt,

fülgyulladás, mely nyomásérzést vagy fájdalmat okoz a babának szopás, nyelés közben,

a szoptatási testhelyzetben a babának valami fájdalmat okoz, például oltás helye vagy sérülés,

a baba megfázott vagy bedugult az orra, ezért szopás közben nem kap rendesen levegőt,

a baba túl sokszor kapott cumit, cumisüveget vagy gyakran szopja a hüvelykujját, és ez a tejmennyiség csökkenését eredményezte,

gyakran félbe kell szakítani a szoptatást valami miatt, vagy szoptatás közben gyakran elvonja valami a baba figyelmét,


a baba szokatlanul hosszú ideig volt külön édesanyjától.


Az anya bizonyos cselekedetei, reakciói is okozhatják azt, hogy a baba nem akar szopni:


az anya túl erősen reagál arra, ha a baba megharapja a mellét,

a napi rutin jelentősen megváltozik (pl. utazás, költözés),

az anya korlátozza a szopások gyakoriságát, vagy nagyon szigorúan meghatározza, milyen időközönként szophat a kicsi,

szoptatás közben az anya nagyon hangosan beszél vagy veszekszik a család többi tagjával,

az anya túlságosan izgatott, vagy annyi otthon a dolga, idegeskednivalója, hogy folyton feszült, stresszel,

többször sírni hagyja kisbabáját, vagy halogatja a szoptatást, mikor a kicsi szopni akar." innen: [link]

Megoldási javaslatokat tovább olvasva találsz az oldalon:).


"Előfordul, hogy a baba elutasítja az anyamellet. Szopás közben sírni kezd, megfeszíti magát és elengedi a mellet. Egy idő után egyáltalán nem hajlandó bekapni a mamája mellét. Ezt nevezzük szopási sztrájknak. Leggyakoribb oka valamilyen fájdalom, pl. fogzás, fülfájás; ijedtség, cumizavar, de a mama erős tejleadó-reflexe is okozhatja. Lehet, hogy a mama új dezodort használ, új mosóport vagy más olyan illatanyagot tartalmazó készítményt, amely zavarja a csecsemőt. A menstruáció első napjaiban megváltozik a tej íze, csakúgy, mint egyes gyógyszerek vagy egy mellgyulladás hatására. Gyakran előfordul, hogy nem jövünk rá, mi váltotta ki a sztrájkot, s pár nap múlva a kisbaba ugyanúgy szopik, mint azelőtt.


Fontos, hogy az édesanya ne bizonytalanodjon el magában, ne érezze úgy, hogy kisbabája személy szerint őt utasította el! A baba egy számára kellemetlen helyzetet utasít el, s legalább annyi törődést igényel, mint szomorkodó édesanyja.


Mi a teendő?


A kisbabának ilyenkor időre van szüksége. Fontos a sok testkontaktus, a hordozás. Semmiképpen ne erőltessük a szoptatást, ne kapcsolódjon rossz élménye a szopizáshoz! Próbáljuk minél többször félálomban vagy alvás közben szoptatni! A legtöbb sztrájkoló kisbaba elfogadja a mellet félálomban.(...)"innen: [link]


+ [link]

(...)

2012. nov. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Most tértem vissza az oldalra, kis kihagyás után. Egy nap után rendbejött a dolog, nagyon bizhalmatlanul egyszer csak elfogadta, és azóta minden megy a régi kerékvágás szerint. Köszönöm szépen!
2012. dec. 11. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!