Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ilyen agresszív és mit...

Miért ilyen agresszív és mit tehetnék vele?

Figyelt kérdés

A lányom 15 hónapos.Okos vagány kislány,de éjszaka brutál.Harap ,csíp karmol, szerintem a foga fáj-kap rá nurofent-. Most telt be a pohár mert még éjszakánként szopizik (konfort) és nagyon nagyokat harap a mellbimbómba vagy ép tép rajta.Van hogy tudom a foga miatt de van hogy úgy tűnik csak úgy.

Nem vagyok az agresszió híve de ha így viselkedik mit kéne tennem? Volt hogy meghúztam a haját egy picit ,mert érthetetlen miért ver minket.És komolyan fáj ,sérüléseket okoz :O Ha valamit nem engedünk és nem csíp rúg ,akkor a fejét veri valahova...

Napközben tündér okos kislány ...



2012. nov. 25. 23:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
Csodálkozol? Te a haját húzogatod, akkor neki is szabad bántania téged. Ennyi idős gyerek nem tud szánt szándékkal fájdalmat okozni. Egy kis szülői továbbképzés kellene neked.
2012. nov. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én szopipárti vagyok, de szerintem válaszd el. Inkább, mint hogy a haját húzkodd.


Szerintem félálomban lehet olyankor, nincs képben :S

2012. nov. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is el kellene választani, főleg ha már csak komfortszopiról van szó. (Nekem az egyik 9, a másik 10 hónaposan hagyta abba, de mindkettő harapott, és meg kellett lépjem. Ráadásul utána végig aludták az éjszakát szépen) :)
2012. nov. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Hát, kitartás. Nyugodjatok meg, nem vagytok egyedül. Semmiképpen nem szabad hagyni, és próbáljatok következetesek maradni (ha valamit nem engedtek, akkor következetesen ne engedjétek, és olyat engedjetek meg neki, amit mindig meg fogtok engedni neki) - ezt csak előzetesként írom - Én ilyen időszakban szoktattam le a szopiról, mert nem tudtam volna határt húzni a kicsit engedem vagy mindent szabad között. Viszont 2 éjszaka alatt túl lettünk rajta. ha harap, karmol, mindenképpen le kell fogni, és szembenézni vele, úgy mondani, hogy nem szabad, mert fáj. És lehet, hogy valakinek nem tetszik, de volt, hogy rácsaptam kicsit a kezére. Persze előzetes figyelmezteteés után, és elmondtam, hogy miért kapta. Utána már elég volt azt mondani, hogy rá fogok csapni a kezére.
2012. nov. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nyilván nem megtéptem csak ki kellet zökkentenem, a kezemet harapta az ízületet és verte a fejét közben az ágyba,bal kézzel kicsit meghúztam a haját.Annyira hatott hogy elengedett és abbahagyta a fej zúzást.Gyorsan megöleltem és megpuszilgattam,elbeszélgettünk hogy nem szabad,fáj. Sajnos másnap minden elölről kezdődött.

Mindenki magából indul ki , hogy neki mit jelent a hajhúzás, lehet ti megrángatnátok akik ilyet írtak.

Muszáj volt kimozdítani a szituból,ha kéznél van víz ,lefröcskölöm(akkor sem pohár jeges vízzel öntöm le) nem ismertek mértéket?

Sajnos nem félálomban hanem teljesen tudatosan és éberen történnek ezek.Félálomba véletlen harapott már meg ,de kivettem a cicit és álomba puszilgattam.

Szeretem a gyermekem és nem szeretnék neki fájdalmat okozni, de nem hagyom hogy köz és önveszélyesen viselkedjen.

2012. nov. 25. 23:33
 6/12 A kérdező kommentje:

Direkt a kézre csapás elemet akartam ezzel elkerülni hogy azt ne észlelje hogy "megtorlom" csak valahogy kihozzam a hisztiből.

Nem ítélem el ha valaki kézre csap.De nálunk ez akkor nem vezetett volna célra és nem is ez volt az ok,hanem kizökkenteni.

2012. nov. 25. 23:35
 7/12 A kérdező kommentje:

Amúgy a fején pukli-Ő maga verte az ágykeretbe.

Az ujjamon ízületbe úgy beleharapott hogy nem tudom használni a kezem, 1 napja történt.

A mellbimbóm pedig sebes,mert a szájába vette és ráharapott ,felemelte a fejét és cibálni kezdte.

Ne mondjátok hogy ez így van rendben,és csak mosolyogjak hozzá.

Nagymamát kedvesen simogatta majd két kézzel az arcába mart,tiszta karmolás.

Valószínüleg bele hasított a fog fájdalom és ez okozza a feszültséget amit azonnal ki kell adnia ilyen módon.

Amikor valami fájdalom éri ( megüti magát a szekrényben,a legközelebbi emberen tárgyon bosszút áll...

2012. nov. 25. 23:39
 8/12 anonim ***** válasza:
37%
Nem kell magyarázni a bizonyítványodat...
2012. nov. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én nem javasolnám egyből az elválasztást ha Neked nincs terhedre a szoptatás(persze mikor üt, csíp, rúg, akkor terhes, úgy egyébként gondolom).

NÁlunk is voltak ilyen éjszakák, nálunk is volt, hogy félálomban reflexből majdnem visszaütöttem.:(.

Nálunk az lett a megoldás, ha kezdi a műsört, akkor elfordulok, vagy kimegyek a szobából pisilni, inni, 20ig számolni...ha mindketten megnyugodtunk, akkor folytattuk a szopizást.

2012. nov. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem magyarázat hanem ok okozat.Írhattam volna hogy szuper anyu vagyok és bizony ha sebesre harap is hagyom,de nem fogok hazudni pár sekélyes álszent válaszoló miatt.(elsőre gondolok...
2012. nov. 26. 10:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!