Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött baba mellett nagyon...

Újszülött baba mellett nagyon veszélyes egy óvodás korú tesó?

Figyelt kérdés

Szeretnénk jövőre kistesót, addigra a lányom már ovis lesz (most bölcsibe jár). Nagyon úgy néz ki, hogy közös szobájuk lesz a gyerekeknek, vagy talán az első pár hónapban a hálónkba tudnánk az újszülött tesó kiságyát bepréselni.


Egy újszülött babára nézve nagyon veszélyesek azok a vírusok, bacik, amiket egy ovis hazahozhat?



2012. nov. 27. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Én a 3. gyerekemmel voltam így, hogy volt egy ovis nagytesó. Sajnos sok mindent elkapott tőle a kicsi, ez elég rossz volt, mert a 2 nagyobb 2 éves kora előtt nem is volt beteg, míg a kicsi már 6 hetesen.


DE: Semmi komoly nem volt, mikor a nagyok lázzal kidőltek, akkor a kicsi csak taknyolt, meg köhögött picit, lázas sose volt. Gyerekorvos azt mondta, hogy ennyit számít az anyatej, hogy legalább gyengébben jönnek ki rajta a vírusok. Szóval jobb lett volna, ha nem lett volna beteg, de azért ki lehetett bírni. Szerencsére bárányhimlőt, vagy más komolyabb betegséget nem hozott haza a tesó.

2012. nov. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
az en kicsim a baranyhimlot kapta meg ovis batyojatol 6 hetesen szerencsere nem jott ki nagyon rajta es laza sem volt szinte eszre sem vette,inkabb en panikoltam:)a batyo nagyon durvan nezett ki rajta kb 1000poty volt.nathat is kapta meg ott is a nagyfium volt betegebb es o lazzas is volt a picinek csak orrfolyasa lett pedig csak egy hetig szoptattam es meg akkor is potolni kellett tappal sajnos ugyhogy tapszeres baba.amennyire lehetett probaltam oket nem tul kozel bujni de egy lakasban voltunk ugyogy elkerulhetetlen es egy szobaba alszanak.de ne ettol fuggjon a teso:):)nem konnyu de majd megnonek:)
2012. nov. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem is sokat számít, ha a baba anyatejes. Nehezebben lesz beteg, ha beteg is lesz, kisebb lefolyású a betegség! Persze 100%-ban nem óvja meg mindentől az anyatej a csecsemőt!
2012. nov. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
nem számít,hogy anyatejes vagy tápszeres egyátalán,unokatesóm kislány anyatejes volt 1,5 éves koráig vagy 20szor beteg volt,ott az ovis tesója.Kisfiam csak 3 hónapos koráig kapott anyatejet és először 11 hónaposan volt beteg amit az óvodás nagybátyjától kapott el,most 19 hónapos bölcsis szeptember óta,összesen 3 szor volt beteg, 2szer a bölcsiben szedte össze,amúgy nagyon jó kis immunrendszere van.Nem lesz semmi baja a babának erősödik majd az immunrendszere,amúgy ha most bölcsis a lányod az oviig megedződik és nem hiszem,hogy olaan sokszor lesz beteg.
2012. nov. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Azért is aggódtam, mert úgy hallottam, hogy amíg pl. egy ovis gyerek épp, hogy taknyol, addig a pár hónapos piciken sokkal durvábban jelentkezhetnek a tünetek és tovább is tart.
2012. nov. 27. 12:40
 6/7 anonim ***** válasza:

4-es, de ha jól értem a te babádnak nem volt ovis tesója, a rokon kislánynak meg igen... A nem közösségbe járó gyerekeim nekem 2 éves korukig nem voltak betegek, egyáltalán. Az oviban kezdődött jobban a betegeskedés, de akkor sem vészesen, tehát nem volt havi betegeskedés, ahogy te írod, hogy szeptember óta 3x volt beteg a kicsid. Egész téli szezonban volt kb 2 betegség.


Általában a babáknál enyhébb a lefolyása a betegségeknek, főleg, ha anyatejes is. (van, aki ezt kétlik, mégis az orvosok egybehangzóan ezt állítják). Ismerősömnél még a bárányhimlőt sem kapta el a pici, pedig az egész családon átment. Ez ne tartson vissza a tesó érkezésétől.

2012. nov. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha most bölcsis a kislányod, akkor azért már "edzettebb" lesz az óvodában. Egyáltalán nem biztos, hogy bármit is hazahoz. Ha meg igen, akkor nem szabad, hogy fogdossa, puszilgassa a picit. Én úgy vettem észre, hogy nehezebben kapja el az újszülött a betegségeket.
2012. nov. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!