Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónaposan már kell ezeket...

8 hónaposan már kell ezeket mondania?

Figyelt kérdés
Most olvastam egy cikket és azt írja benne hogy egy 8 hónapos babának már mondania kell hogy papa, mama, tü-tü, si-hu-hu és hasonló szavakat. Az én lányom hétvégén lesz 8 hónapos de semmi ilyet nem mond még. Inkább össze-vissza értelmetlenül gagyog, meg sikítozik. Normális ez?
2012. nov. 27. 10:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem kell még egy 8 hónapos babának értelmes szót mondania, pláne tudatosan nem.

Ami elvárható, hogy babanyelven gagyogjon, pl. bábábá, dedidedidedi, de ezeket még nem konkrét dolgokra, csak úgy "magában", amikor kedve van.

Enyém 10 hónapos és egész nap ilyeneket magyaráz :-)

2012. nov. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Teljesen normális fejlődésű a lányod. Nem tudom, hol olvastad, de én úgy tudom, hogy a leírtakat 1 éves kora körül kellene produkálnia.
2012. nov. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A kisfiam 7 hónapos múlt és most tanítom neki hogy pápá, meg apa.Úgy néz ki megy is neki de nem mindig mondja. Normális az is amit a te babád csinál, tényleg nem feltétlenül kell még mondania ezeket.Esetleg ha sokat mondogatod neki lehet hamarabb megtanulja.2 éves korukig a legfogékonyabb a babák agya.A kislányomat szintén így tanítgattam, most 2,5 éves és kb. 10-15 mondókát, dalt biztosan el tud mondani,énekelni.Mondogasd el neki többször a szavakat és 1-2 hét után ő is próbál majd utánozni téged.
2012. nov. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 8 hónapos. Ő is beszélget baba nyelven. Megmutatja hol van a lámpa, tik-tak (óra)de csak arra néz még nem mutatja a kezével. Megmutatja hol a cicim. Azt mondja, hogy: apa, anya(nem tudatosan szerintem) , lámpa, labda, adjál, adide, páp-pá (mondja is mutatja is) De néha tiszta értelmetlen. Nem mindig tudatosak ezek még. Kivéve az adjál és adide. Főleg evés előtt!
2012. nov. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Vida Ágnes babapszichológustól szoktam kani havonta, hogy melyik hónapban mit csinál a baba. Egész pontosan ezt írja:

Gagyogó gyermekbeszédében két-szótagos kifejezéseket használ. Használja már a "papa", "mama" elnevezéseket, melyek értelme a leg­mélyebb tartalommal telítődött szá­mára. Hangutánzó szavakat hallat, pl. autó= tü-tü, vonat = si-hu-hu.

Furcsáltam én is egy 8 hónaposnál...

2012. nov. 27. 10:32
 6/13 A kérdező kommentje:
Egyébként, ha mondom neki hol a tik-tak egyből odanéz, vagy egy-egy kedvenc játékát is megmutatja. Persze nem az ujjával ő sem, hanem oda néz. Nagyon sokat beszélünk neki. Anyu szerint én sem mondtam ennyi idősen még ezeket. 1 éves korom körül kezdtem mondogatni értelmesebb dolgokat. 2 éves koromra mégis egy csomó mondókát, verset tudtam!
2012. nov. 27. 10:37
 7/13 A kérdező kommentje:

4-es válaszoló!

A tiéd már ilyeneket mond, hogy lámpa, meg labda...?? Az nem semmi akkor :)

2012. nov. 27. 10:40
 8/13 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Az én lányom beszéde pl. csak 15 hónapos kora körül indult be, addig nemigen mondott értelmes szavakat. 18 hónapos korában 60 szavas szókincse volt, tőmondatokat, szókapcsolatokat mondott. 2 évesen bővített, sőt összetett mondatokban beszélt, szinte hibátlanul.

Ezzel csak azt szeretném érzékeltetni, hogy még ha kicsit később is indul be a beszédfejlődés, nem szükségszerű a lemaradás. :)

2012. nov. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az én fiam 2 éves kora után kezdett beszélni. Most 2,5 , teljesen jól beszél. Erre varrjon a Vida Ági gombot. :)

Kislányom 8 hónapos, természetesen nem beszél.

2012. nov. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
8 hónaposan még semmilyen beszéd sem tudatos. Bababa-mamama szótagokat isméteget mert ezeket könnyű kimondani. Talán ha tiltakozik és nyee-nyemmm szerűséget mond az lehet tudatos.
2012. nov. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!