Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől van az hogy néha egyszer...

Mitől van az hogy néha egyszer kel fel éjjel az egy hónapos babám néha meg 2x-3x?

Figyelt kérdés
Fürdetés mindig 7 körül van vacsi pedig 7-8 között fürcsi után

2012. nov. 27. 10:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne, nálunk ugyanez a helyzet.
2012. nov. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor várjuk a tanácsokat :)
2012. nov. 27. 10:58
 3/7 anonim ***** válasza:

Az a kérdés, hogy miért ébred egyáltalán, vagy a sűrűség változása:)?

A kérdést tudtam értelmezni:), csak pontosítani szeretnék.

2012. nov. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igazából azt nem értem,hogy 2-3 napig felkel mondjuk 1x hajnalban 4-5 között enni.

Utána 1-2 napig meg felkel 12kor meg 5kor is.

Hogy van az hogy egyszer szinte végig alussza az éjszakát egyszer meg felkel többször is hogy éhes?

2012. nov. 27. 11:03
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Értem:).

Egyrészt mi felnőttek sem mindig ugyanolyan "minőségű" alvással alszunk, pörgősebb, stresszesebb nap után a mi álmunk sem olyan mély, csak mi már sokszor nem ébredünk fel teljesen, mert az idegrendszerünk értt ahhoz, hogy a mikroébredésekből visszaaludnunk, és sokszor nem is emlékezünk ezekre. A babák viszont még éretlen idegrendszerrel nehezebben vagy nem tudnak ezekből segítség nélkül visszaaludni.

Ez a segítség pedig lehet a szopizás is, hiszen az anyai közelség és az anyatej a leghatásosabb "nyugtató":).

Tehát ha kicsivel több inger éri aznap a babát, akkor esetleg többször ébred. Ez így van rendjén, normális:).

A másik, hogy nőnek, igen nagy ütemben a kicsik, tehát ha egyik nap elég volt a teli pocakhoz az egy éjjeli szopizás, a másik napon már nem biztos, hogy elég:). Erre nagyon jól "Kitalálta" a természet, hogy többször ébred- többet szopizik- így növelve a tejmennyiséget a megnövekedett igényéhez:). Az éjszakai szoptatás, főleg a picurkáknál nagyon jó hatással van a tejtermelésre, hiszen bizonyos hormonok éjjel nagyobb mértékben termelődnek az anyukában, illetve az éjszakai te sűrű, zsÍros, laktató:).

2012. nov. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen kielégítő volt a válaszod :)
2012. nov. 27. 11:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Szivesen:).
2012. nov. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!